Температурен гърч ???

  • 11 440
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 666
 Лично аз го преживях с големия син когато беше на три годинки тогава започнахме с хомеопатия , давах беладона и вместо това получи фебрилен гърч, именно затова съм противник на хомеопатичните изследвания след гърча се правят изследвания ЕЕГ, добре че при нас всичко си бешенаред не сме пили никакви лекарства защото повечето лекари бяха на мнение че е от хомеопатията , повече не ми е получавал фебрилен гърч вече е на 9 години да чукам на дърво

# 16
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Преживях го със сина ми ,когато беше на година и половина.Давахме 6 месеца фенобарбитал,винаги носех със себе си свещички диазепам и при повишаване на температурата заедно със парацетамол ги слагах.Много е важно,когато детето повиши температура,първата ти реакция освен медикаментите,мокриш кърпа с вода,изцеждаш и слагаш на челото и назад към главата.,после увиваш в чаршаф.Винаги първо охлаждаш главата,после тялото.Направете ЕЕГ и консулт с  детски невролог.
Пожелавам здраве,здраве ,здраве и много усмивки!!!

# 17
  • Мнения: 8 585
@bebesta


Температурните гърчове са с много добра дълготрайна прогноза.

какво означава това?!
Никакъв проблем в дългосрочна перспектива.

# 18
  • Мнения: 2 108
@bebesta


Температурните гърчове са с много добра дълготрайна прогноза.

какво означава това?!
Да-така ми казаха и на мен няколко лекари
Никакъв проблем в дългосрочна перспектива.

# 19
  • Мнения: 326
И за какви хомеопатични лекарства става дума? Аз бях чела за "Беладона" и още някакво но ми казаха че били токсични.
Извинете ме, но не мога да се стърпя. Това за беладоната са абсолютни глупости. Не мога да разбера противниците на хомеопатията - от една страна твърдят, че това е шаманщина, защото в хомеопатичните лекарства няма материални дози от лечебното вещество (тоест е "разредена водица" - в повечето случаи такива са изказванията), а от друга страна бръщолевят за токсини. Кое е токсичното - разредената водица ли?
Нито едно хомеопатчино лекарство не е токсично. Не ми се влиза сега в подробни обяснения на какъв принцип се създават лекарствата, но практически в тях няма нито една молекула от веществото (освен в потенциите 5СН).
Действително Беладона се изписва при високи температури, но не температурата е водещата. В хомеопатията не се изписва лекарство за симптом, а за цялата картина - както физическите симптоми, така и психо-емоционалната картина, така и предисторията - на цялата фамилия. Освен Беладона има още доста лекарства, които биха могли да бъдат изписани при температури - в зависимост от всичко останало. За разлика от алопатичните антипиретици, обаче, при хомеопатия гърч не може да се получи. Затова и ая те съветва да опиташ с хомеопатия (какъвто междувпрочем е и моят съвет).

# 20
  • Мнения: 1 938
Преди месец лежах в болница заради усложнения след раждането. Бях под антибиотична защита и след прием на парацетамол, мускулно - течен аналгин, венозно - Перфалгам, вдигнах 42 градуса температура. #Crazy
Акушерките ми я свалиха, като първо ми увиха главата с мокър чаршаф, а после увиха цялото ми тяло с мокър чаршаф и оцет. За минута - две т-рата ми падна до 36,6.

# 21
  • София
  • Мнения: 53
Благодаря на всички Ви ,
много сте ми полезни. Успях да се поуспокоя малко и да не гледам толкова черногледо на нещата.
БЛАГОДАРЯ

# 22
  • Мнения: 2 108
Сръчка,
разкажи пивече за тези хомеопатични неща зада  предотвратим температурен гърч

Общи условия

Активация на акаунт