Име за момиченце, подходящо за Б-я и САЩ

  • 3 207
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 690
И трите ми харесват, но сякаш Нора ми е малко по-грубовато.
Аз предлагам Емма  Heart Eyes Също харесвам Катрин, Изабел, смятам, че и за България са подходящи

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Може да е просто Лили, много е сладко и интернационално (щерката на Джони Деп е Лили   Flutter ). Лора и Нора не са лоши също и ще се справят американците с правилното произнасяне.

# 17
  • Мнения: 3 150
Гласувах за ЛораPeace

Предлагам Алиса или Алина.

# 18
  • Мнения: 263
И аз съм за Лора.

# 19
  • Мнения: 725
Мия/а  Blush От изброените Лора  Peace

# 20
  • Мнения: 4 696
Гласувах за Лора, но ми харесва и само Лили!
Кучешко име е Шаро например, но Лора и Нора - не са!

# 21
  • Мнения: 1 296
Не съм гласувала за посочените имена, някак не ми се връзват със американските. Но Ванеса е добро решение.

# 22
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Лора Палмър
Нора Робъртс
Миа Фароу

# 23
  • Мнения: 386
  паула?

# 24
  • Мнения: 5 259
Понеже и аз обмислях Лора и Лилия, споделям впечатления. Проучих им популярността и с изненада установих, че на запад и особено в САЩ Лора никак не звучи така модерно, както в България. Там е по популярност на места от 300-400 надолу, като пиковете му са били през 60-те и 70-те години. Едно класическо демоде име.
Докато Лили (Lily) в момента е в топ 20.

Не казвам, че това трябва да има кой знае какво значение за избора ти, просто често стават разминавания в начина, по който на нас ни звучат някои имена и как реално звучат в държавата, от която произхождат.

Най-класическият пример е с Никол, което тук се смята за върха на модата, а примерно във Франция звучи както на нас ни звучат Пенка или Станка.
И когато човек си избира име, което да звучи адекватно за региона, трябва да помисли и за още една зависимост - да бъде актуално в този регион.

Нора в момента е в топ 100 в САЩ, като графиката завършва с възвишение, т.е. очаква се да се покачва. Нито е супер популярно, нито е демоде.

# 25
  • Мнения: 1 786
Лилия ми харесва най-много от посочените, но може би било по-лесно запомнящо се само като Лили .

# 26
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
А за да се избегне промяната от Лилия в Лили, не може ли и друго предложение, което се среща вече и в Бг - Лия  Thinking

Бррр, това прословуто Никол  Tired

# 27
  • Мнения: 2 821
Лилия

С П харесвам Петя!

# 28
  • София
  • Мнения: 12 011
От посочените харесвам Лора и Лили.

Сещам се и за:
Силвия
София
Соня

Паола/Пола

Ния

Емма

Наталия/Натали

# 29
  • София
  • Мнения: 1 153
Лора и Нора са ми сред най-най любимите женски имена, ако трябва да избера само едно ще е голяма дилема. По тази причина съм заявила на половинката, че трябва така да действа, че да се получат момиченца-близначки, за да не се налага да го мъдря това сложно решение  Laughing И трите имена, на които сте се спрели са много хубави. Може би в момента бих отдала малко предимство на Лора, като ми харесва много и варианта Лорена /с произнасянето на последното обаче в англоезичните държави ще има затруднения/.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт