Не бутай реката – тя си тече сама

  • 2 216
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 600
Страхотна статия  Peace А като се сетя как ме караха да напъвам и от това какви кръвоизливи в очите си имах и какви хемороиди ...  Rolling Eyes Абе защо никой от нашите лекари не прочете някоя по-съврменна концепция за нещата?!? А аз си мислех, че съм се изложила при напъванията.....
Блонди и аз искам така. Ще взема да ида в Белгия за второто (живот и здраве  Praynig )

# 16
  • Мнения: 2 271
Аз раждах с избран лекар с 30 годишен стаж.Напъвах чак когато имах вече 10см разкритие т.е. напъните започнаха сами.Напънах само 3 пъти и бебето излезе.

# 17
  • Мнения: 2 821
Аз съм раждала в Белгия и никой не ми е пукал водите,не ми е давал зор да се напъвам,не ме е пребърквал,не ме е карал да лежа или да стоя,както уж трябва-всичко протече нормално,както аз го усещам - води и напъване - както и когато тялото го реши.Раждане-леко,бързо и безпроблемно.
благородно ти завиждам Peace; при мен всичко беше обратното на твойто Close

също
направо като се сетя  Sick

# 18
  • Мнения: 9 903
Людмил, спомням си, че искаше жена ти да роди естествено и вкъщи? Какво стана?

# 19
  • Мнения: 3 478
Колко логика има в това наистина, много полезно за мен на този етап. Благодаря!

# 20
  • Мнения: 1 410
Аз съм раждала в Белгия и никой не ми е пукал водите,не ми е давал зор да се напъвам,не ме е пребърквал,не ме е карал да лежа или да стоя,както уж трябва-всичко протече нормално,както аз го усещам - води и напъване - както и когато тялото го реши.Раждане-леко,бързо и безпроблемно.
благородно ти завиждам Peace; при мен всичко беше обратното на твойто Close

И при мен беше така, зор да родя за два часа. Спукаха ми водите, системи за разкритие ми пуснаха, напъвай, дишай. То хората са си го казали, но кой да чете.

# 21
  • Мнения: 27 524
Pipince,mama Blue,Силве, съжалявам за нелекото раждане.Стискам палци второто да не е така.  Hug
Danido,чакам те ,когато решиш.  Grinning

Тити,това да не е онзи Людмил,дето беше пускал едни  пропагандни статии за връщане към раждането вкъщи?  newsm78 Беше някакво безумие... #Crazy

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 22:22 от Blondi

# 22
  • Мнения: 1 427
Блонди, мисля, че за същия Людмил май иде реч Wink

# 23
  • Мнения: 9 903
да, същият, и против памперсите...не е писал от ноември, а тогава съпругата му чакаше дете.

# 24
  • Мнения: 660
Tatalina, коментирала съм упойката, тъй като разбирам от упойки. От механизма на израждане във всичките му тънкости и вариации в практиката нямам толкова наблюдения, а знания само на теория, затова не съм взела отношение по тази част.
Тъй като питаш за личното ми мнение, без да претендирам за професионалност в него, то е следното - категорично съм против насилственото ускоряване на процеса с каквито и да било средства (химични, механични и пр) при нормални обстоятелства с цел нещата да свършат по-бързо, че да се вмести жената в работното време на определен екип, "за да не се мъчи дълго" и прочие щуротии, които, както разбирам от вече миналите по-този път, едва ли не са станали рутина и някои го правят без насъщни показания. Това не го одобрявам. От първо четене на статията обаче излиза, че едва ли не тъкмо с такава цел са измислени методите за ускоряване на раждането - като цяло пропагандите на Людмил имат една насоченост "лекарите са мафия, която умишлено иска да ви вреди".
Истината е, че сега е много лесно като се закучат нещата с раждането, веднага да се премине към секцио. Навремето обаче оперативните техники не са били разработени до такава степен на успеваемост в изхода и затова при проблемно раждане, когато има слаба родова дейност, пелвеофетална несъвместимост, ситус обликвус или транзверзус, лицево, седалищно или друго неправилно предлежание на плода, да не говорим за случаите на фетус мортус при преносване или друга патология и какви ли не още усложнени състояния (акушерите си ги знаят по-добре), тогава напъните на родилката, методите за избутване чрез натиск по корема, а по-късно и стимулиране с окситоцин са били основно средство за спасяване, ако не е било възможно на бебето, то поне на родилката. Но разбира се съответните средства би трябвало да се прилагат при съответните индикации, а не при всички на конвейр.

За това и съм завършила постинга си с думите "Ако винаги ставаше така, щеше да е чудесно", но в крайна сметка не винаги нещата стават по мед и масло. А който спекулира с откритията на медицината за свои цели, си носи отговорността пред Бога и природата сам, но за това не трябва всички здравни работници да бъдат слагани в един кюп.

# 25
И аз съм чела, че бебето бута с крачета докато се ражда, но тази статия ми изглежда по-скоро пропагандна, отколкото осланяща се на факти.
Първо, мен самите контракции ме караха да се напъвам, когато има нужда от напъване - то е едно особено чувство, но не можеш да го пренебрегнеш. Никой не ми е казвал кога да започна и кога да спра. Правех го по моя преценка, докторите и сестрите само ме наблюдаваха.
Второ, известно е, че ако една майка откаже да изтласка бебето - то може да изпадне в дистрес и да умре. Ако не го извадят навреме в най-добрия случай ще нагълта малко мекониум и полсе ще трябва да му иизсмукват дробовете с помпа. Много нериятна процедура. Неслучайно наблудават тоновете на бебето и ако се променят се прибягва до секцио. То верно, че раждането е естествен процес, ама според мен подоно нещо може да сътвори само някой, който не е раждал, а се осляня на описания на хора в делириум.

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 04:08 от Bonnie

# 26
  • Мнения: 3 161
Би било чудесно, ако е винаги така, както се казва в статията, но защо ли още никой по света не е открил топлата вода??? А една птичка пролет не прави...

Приемам доводите ти за упойката - явно разбираш от това и много добре си обяснила; не е коректно написано в статията. Вероятно си права и за това, че не бива да се вярва на всякакви вестникарски статии, опасно е. Но пък тази статия е повод за бъдещите майки да се разтърсят за повече информация от достоверни източници и да се подготвят сами за раждането. Иначе по света отдавна са открили топлата вода и в много от Европейските страни е практика раждането в къщи например - обсъждали сме го и преди. Ако е в клиника - то пак ти създават домашен уют, пускат ти релаксираща музика, ароматни свещи, вана... (цитирам приятелка, която ражда в Германия). И наистина не те карат неистово да напъваш, а само когато ти дойде импулсът отвътре - както обяснява и статията. Казва му се активно раждане - но не защото активно напъваш, а защото участваш в процеса на раждането.

У нас не е съвсем така. Моите спомени от раждането са меко казано гадни, въпреки че бях с уговорка и предварително избран екип. Не мисля, че са се отнесли зле - напротив, чудесно си свършиха работата, но в рамките на установените у нас практики. Следващия път наистина бих искала да раждам по-природосъобразно.

# 27
  • Мнения: 27 524
Абе той само разбутва духовете с някакви безумия.После или не отговаря изобщо,или започва да дава още по-безумни доводи.Статията в случая е хубава,но като цяло дразни бая народ този момък със странните си разбирания  Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 7 640
Людмил, спомням си, че искаше жена ти да роди естествено и вкъщи? Какво стана?
да, той винаги се появява, пуска по някоя бомба и изчезва Confused
А това, със сестрите, които играели на карти наблизо #Crazy е просто тотална измислица

# 29
  • Мнения: 1 161
Людмил, спомням си, че искаше жена ти да роди естествено и вкъщи? Какво стана?

Чакаме го, месец остана. Нещата текат по план и ако няма усложнения в последният момент детето един ден ще може да каже -- това е моят РОДЕН дом.  Heart Eyes

Видяхте ли филма за раждане у дома http://www.archive.org/details/Homebirth

Общи условия

Активация на акаунт