Спермограма

  • 6 281
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 7
Здравейте направих си спермограма.  Ходих на уролог със спермограмата и ми каза следното нещо: При тези резултати от изследванията окончателно не можеш да имаш деца и все пак ми изписа лекарства. "Спимен форте" и още едни които съдържат витамин "Е" лечението да продължи от 3 до 6-месеца. Но едвали ще имало някакъв резултат от това. Ето и спермограмата ако някой може да помогне с нещо...http://lamer0.snimka.bg/other/123456.865665.35368779.big

Последна редакция: вт, 12 май 2015, 20:14 от Viktor Petia-Conevi

# 1
  • София
  • Мнения: 509
Здравей,
Деца можеш да имаш, но вероятно ще ви трябва малко помощ.

Това е темата в която има хора с подобни на вашия проблеми

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=808851.0;topicrefid=19

Успех

# 2
  • Мнения: 379
 С подобна спермограма са много от бг мъжете, затова има специализирани клиники. Обърни се към такава.

# 3
  • Мнения: 1 545
Здравейте направих си спермограма.  Ходих на уролог със спермограмата и ми каза следното нещо: При тези резултати от изследванията окончателно не можеш да имаш деца и все пак ми изписа лекарства. "Спимен форте" и още едни които съдържат витамин "Е" лечението да продължи от 3 до 6-месеца. Но едвали ще имало някакъв резултат от това. Ето и спермограмата ако някой може да помогне с нещо...http://lamer0.snimka.bg/other/123456.865665.35368779.big
Правилно са те посъветвали да погледнеш другата тема, която е специално за това. Аз само ще кажа, че може би трябват още изследвания. Имаш аглутинати над нормата. Заради тях вероятно ще трябва да се наложи да пуснеш още едно изследване. Положението не е отчайващо зле. Има и по-зле. Морфологията ти е добра, което е много важно, защото тя се повлиява много трудно. Светлина в тунела има. Насочи се към уролог, занимаващ се с репродуктивно здраве.

# 4
  • Мнения: 459
Viktor Petia-Conevi, искам само да допълня към останалите препоръки, направи си още една спермограма в друга клиника, това първата спермограма ли ти е? В никакъв случай не подценявам резултатите от КИРМ, и ние сме били техни пациенти, просто за сравнение.
И моля те не се отчайвай! Това влияе зле на резултатите, а да не би да си бил нещо притеснен преди да дадеш материал? Я хубаво се размисли и може да откриеш някъде "грешка" в себе си.
Понеже чета и в темичката "Ин витро в Истанбул", там е имало мъже с подобни проблеми, но въпреки това успяват. Така, че кураж и не се отчайвай, защото това ще те направи слаб и в последсвие ще те откажеш от призванието "БАЩА", а не трябва - тази борба не е за слаби хора!
Кураж и успех  Peace

# 5
  • Мнения: 1 249
Да, но ако прави втора спермограма нека да е след два-три месеца като пие добавките, които са изписани. Допълнителни изследвания не препоръмаха ли?

# 6
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за помощта.. Миналата година си правих пак спермограма на същото място. Ето я и нея: http://lamer0.snimka.bg/other/123456.865665.35373929.big

# 7
  • Мнения: 7
А бихте ли ми казали къде ще е по-добре да си направя следващата спермограма?
1-вия път ходих в МЦ КИРМ Плевен
2-рия в същата клиника.. Но ми се струва, че не дават нужното внимание на техните пациенти

# 8
  • Мнения: 1 545
От тогава до сега какво си пил? Какво си променил? Каквото е да е - оправил си морфологията, което е добре. Къде да пуснеш нова СГ аз лично за Плевен не знам, но е важно да бъде репродуктивна клиника. Лекуващия лекар какво казва по въпроса?

# 9
  • Мнения: 7
Бяха ми изписали 3-месечно лечение със "Спермотренд" и "Абоцелукс"
Но тогава ми изпратиха  какво трябва да предприема, какво да вземам и т.н (Макар и с голямо закъснение и звънене всяка седмица с въпроса какво става със заключенията ми? А отговора беше един и същ всяка седмица ми казваха, че следващата ще ги получа.. В крайна сметка ми ги пратиха)
Репродуктивна клиника Света Елисавета - Плевен..
А в тази спермограма единствено получих само нея без заключения и изобщо някакво лечение..
А след около 3-месеца мисля да си направя пак спермограма но със сигурност няма да е в същата клиника. Можете ли да ми кажете за друга такава? От Габрово сме

# 10
  • Мнения: 1 545
До сега не съм чула от лаборатория да ти дадат някакви насоки, а струва ми се ти така си очаквал. Лабораторията дават само резултата от самата СГ. Лекуващия лекар, андролог или уролог, е този който трябва да назначи лечение, ако е необходимо.
Ето тук са клиниките по репродуктивна медицина. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=ar … 65&Itemid=158
При половинката всичко наред ли? Всъщност заради проблемно забременяване ли е правена СГ? Струва ми се, че при пправилен подход може да настъпи и естествено забременяване. СГ е доста добра. Отиди и направи консултация с андролог, ако нямаш такава.

# 11
  • Мнения: 7
Да СГ е заради проблемно забременяване, половинката ми и тя си прави изследвания но при нея всичко си е ОК. Не сме запознати толкова много аз съм на 23-години. Правим опити от 2-години.
Ходих на урулог, в Габрово той ми каза, че окончателно не мога да имам деца. Преписа ми тези лекарства Спимекс и витамин Е.
А отделно вземам сутрин и вечер Трибестан по една таблетка
Другото което е при спермограмата трябва да имаш полово въздържание от 3 до 5-дни. А аз имах само 2-дни. Дали може да има значение и това? Искаме естествено забременяване..

# 12
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 478
Ходих на урулог, в Габрово той ми каза, че окончателно не мога да имам деца.

Това са пълни глупости. Тоя уролог може да си скъса дипломата според мен. С такива спермограми се забременява и естествено. Ако не - има асистирани методи за репродукция - инсеминация, ин витро, ИКСИ.

# 13
  • Мнения: 7
Дали е възможно за неточни резултати, заради  половото ми въздържание?

# 14
  • Мнения: 1 545
Да СГ е заради проблемно забременяване, половинката ми и тя си прави изследвания но при нея всичко си е ОК. Не сме запознати толкова много аз съм на 23-години. Правим опити от 2-години.
Ходих на урулог, в Габрово той ми каза, че окончателно не мога да имам деца. Преписа ми тези лекарства Спимекс и витамин Е.
А отделно вземам сутрин и вечер Трибестан по една таблетка
Другото което е при спермограмата трябва да имаш полово въздържание от 3 до 5-дни. А аз имах само 2-дни. Дали може да има значение и това? Искаме естествено забременяване..
Бреййй, млади сте ...
Опитите дали са правилни, тоест около овулация и всеки месец? Много млади двойки казват правим опити, но се оказва, че секса в продължение на месеци го няма никъв в дните на овулация. Щом сте решили така сериозно да действате тогава се насочвате към Пловдив, София, Варна. Записвате час за някоя от репродуктивните клиники да проверят и половинката ти и си носиш твоите СГ и там ще ти кажат как да процедирате. Не пречи ако искаш да минеш през Кацаров в София с документите, които имаш. Той е андролог, работещ в областта на мъжкото репродуктивно здраве. Другия вариант е да издебнеш например ден на отворени врати в някоя клиника и да минете на безплатен прелед и консултация, за да ви разяснят ситуацията.
Не съм лекар, но това, което съм чела и виждала, е  че мъже с много по-лоша СГ от твоята имат деца!

# 15
  • Мнения: 1 545
Дали е възможно за неточни резултати, заради  половото ми въздържание?
Съмнявам се, някъде бях чела че точно два дни се препоръчват като най-добри.

# 16
  • Мнения: 7
Искрено ти благодаря за информацията.. Да правили сме тестове за овулация... Но не е имало голям смисъл от тях, тъй като правим опити всеки ден..Като изключим месечния цикъл разбира се Simple Smile)

# 17
  • Мнения: 1 249
По принцип трябва специалист от КИРМ да ви консултира при получаването на резултатите.  Урологът, вероятно, е имал предвид, че няма да имате деца по естествен път.
Няма да напиша мнение по спермограмитеъ, но ако искате се консултирайте онлайн с -д-р Даскалова. тя е един от малкото специалисти, които се опитват да работят по подобряване на резултатите. повечето насочват директно към инвитро, защото ефект от добавки не винаги има.  Възможно е  да ви препоръча допълнителни изследвания

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.0

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 122
Здравейте,
пиша понеже съм от Плевен и мога да дам информация за клиника. Освен в КИРМ можете да отидете в Репромед. Намира се в сградата на магазин Лайф на площад македония. Както е лайфа клиниката е от другата страна на сградата от към заведението за бързо хранене ,, Завой,,

# 19
  • Мнения: 10
Здравейте!
Днес ми излязоха резултатите от спермограмата и има неща,които ме притесняват...ето резултатите:

Въздържание-4 дни
Обем-4мл.
Ph-9
Време на втечняване-55 мин.
Концентрация на сперматозоиди в 1мл.-51млн.
Обща конц. в колич. еякулат-204млн.
Подвижност:
Мн.добра А-40%
Слабоподвижни B-40%
Неподвижни -20%
Виталност на спрматозоидите-80%
Аглутинация-25%
Морфология:
Нормални-50%
С отклонения-50%

Казаха ми,че втечняването е бавно,което можело да е проблем.Не сме прави ли опити до сега с приятелката ми просто профилактично си направих изследването.Не е от най-подробните но за профилактично сметнах за добре.Моля,кажете ми има ли за какво да се тревожа?Благодаря предварително.

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 15:56 от alves_22

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 122
Здравей,
съдейки по морфологията която си написал тази спермограма е правена в някоя обикновена лаборатория което автоматично означава че трябва да я изхвърлиш тъй като спермограми правени в лаборатории са измислени и с нереални стойности и са пълен боклук. Спермограма се пуска само и единствено в специализирана клиника за репродуктивно здраве за да има достоверен резултат и вече да се коментира има или няма някакъв проблем. Спермограмите правени в лаборатории се правят от разни лаборанти , а в специализирана клиника по репродуктивно здраве се правят от ембриолози които си знаят работата. От кой град сте за да ви насоча за близка такава клиника? и да отидете да си пуснете спермограма като хората и вече да може да разчитате на един коректен резултат. Значи по морфологията която написахте съм сигурна че сте пускали в лаборатория тази спермограма защото морфологията ви е 50% такова чудо няма. Морфологията е доста по нисък процент и това не означава че има проблем а че реално резултата е коректен, такава морфология от 50% е напълно измислена какво повече да говорим по нататък за другите стойности, просто няма смисъл. Кажете от кой град сте да ви насоча за клиника,  отидете пуснете нова спермограма там и после ако имате питане с радост ще коментираме резултата, дори и да има проблем конкретно с втечняването ще ви дам ценна информация тъй като моя мъж е с такъв проблем а като цяло няма почти никаква информация за това както и почти никой не знае нищо за това че да помогне с информация.

# 21
  • Мнения: 10
 Grinning ужас...от Хасково съм и изследването е направено в медицинския център в града. Имайки предвид морфологията, нищо от другата информация ли не може да бъде взета като правдоподобна или наистина да я късам?

# 22
  • Мнения: 459
Подкрепям мнението на evm123, изследване направено в обикновена лаборатория само може да ви разбута спокойствието, да ви вкара в ненужен "филм" и най-вече да ви развали удоволствието от секса - а това вече е проблем. Защо се е наложило да правите това изследване, след като не сте правили още опити? Няма нужда да си разваляте кефа, както вече писах.
Живейте си живота и не се занимавайте с глупости!
Ако нещо ви тежи и имате някакви мисли-съмнения, тогава си пуснете спермограма, но в клиника по репродуктивна медицина!!! Иначе рискувате да ви изкарат супер мен - супер оплодител или проблемен осеменител.
Сигурно ви се сруват малко странни изказванията ми, но вече се нагледахме и наслушаме на какво ли не тук в БГ, за това сега ще бягаме в друга държава за консулт.
Моят съвет е: гледай си СЕКСА - лято е, като му дойде времето и не се получава в рамките на 1 година тогава търси помощ!
Успех и  txtloves ти желая!

# 23
  • Мнения: 459
Щом си от Хасково, какъв ти е проблема на един час път си от Пловдив. Разгледай клиниките там, запиши си час и действай! Wink

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 122
Като цяло опити се правят в продължение на една година и чак тогава ако не се е случило вече се търси лекар и репродуктивна клиника задължително, казвам го защото много момичета също като не са запознати и тепърва тръгват по тоя път губят време и пари като ходят по обикновени генеколози и вкрайна сметка накрая разбират че трябва да търсят клиника и така нататък именно за това говоря за да не се губи време и излишни пари. Аз също бих казала че най добре е да си правите опити една година и ако не стане чак тогава да търсите проблем, но както си решите като искаш да си пуснеш спермограма профилактично ти казах за клиниките и лабораториите. Ето ти линк с клиниките в които трябва да пускаш спермограма вече ти си избирай сам коя ти е най близо:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065

за въпроса ти за другите критерии не не може да се коментира който и да било критерии тъй като спермограмата ти е за боклука както вече казах. След като не могат да ти изброят морфологията според теб изброили ли са другите неща? не разбира се спермограмата в кофата за боклука и може да коментираме нова направена в клиника.

# 25
  • Мнения: 10
Просто профилактично,това е Simple Smile искам най-доброто за мен и момичето до мен. Благодаря за обърнатото внимание. Бъдете здрави.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 122
Няма за какво, пак заповядай Simple Smile Ако имаш други въпроси насреща съм Simple Smile
Лек и успешен ден.

# 27
  • Мнения: 10
Интересуват ме още някои неща Simple Smile принципно,проблем ли е бавното втечняване? И колко трябва да в времето? Някъде пише 20-40 мин. другаде 60?
До колкото разбрах,високото Ph също е проблем? Дано не Ви отегчавам  Grinning

# 28
  • Мнения: 311
Здравейте,
пиша понеже съм от Плевен и мога да дам информация за клиника. Освен в КИРМ можете да отидете в Репромед. Намира се в сградата на магазин Лайф на площад македония. Както е лайфа клиниката е от другата страна на сградата от към заведението за бързо хранене ,, Завой,,
Напълно подкрепям.Аз и мъжа ми ходим в Репромед при д-р Пенков изключително сме доволни(поне за сега).Обстановката за даване на материал мъжо каза , че е 10 пъти по добра(по тихо , спокойно и т.н).
Успех  Peace

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 122
stralwberry_11 за теб знаем къде ходиш 😜 въпроса е кога ще пием кафе с мъжете 😜😜😜😜

# 30
  • Плевен
  • Мнения: 122
alves_22
втечняването е проблем да от гледна точка на естественото забременяване, ако няма други проблеми при мъжа и при жената това лесно се преодолява като проблем с инсеминация. Преди самата инсеминация като се даде материала ембриолозите го втечняват и обработват спермата и проблема се преодолява но това при инсемнация иначе естествено забременяване не може да се случи. Няма да навлизам в подробности да ти пълна главата, но според мен отиди и си пусни една спермограма където ти казах хем за да си спокоен и да не го мислиш, хем ако има такъв проблем да не губите цяла година в безмислени опити а да се орентирате от време. Вътрешно си мисля че в лабораторията колкото и да са негодни то поне втечняването би трябвало да са го изчислили но това са само догатки изобщо нямам никаква вяра в твойта спермограма и не искам да те карам да си мислиш че имаш или нямаш проблем, просто спермограмата е за боклука и няма какво да го мислим. Има и още един критерии който попринцип също дава отклонение с втечняването , това е вискозитета попринцип в спермограмите излиза че втечняването е непълно или частично а вискозитета в повишен. Тези неща обикновено говорят за проблем с простатата. Може да е някакво възпаление. Аз много съм търсила информация по въпроса тъй като моя мъж е с такъв проблем и няма много информация никъде за това може би едва ли някой друг ще ти помогне по тая тема с инфо освен мен, аз даже много рядко съм срещала и друг човек с този проблем явно рядко се случва. Пак ти казвам отиди пусни нова спермограма в клиника и после ми пиши ако искаш и на лични ще ти кажа и на един човек лекар да му пишеш , ще ти помогне с инфо и така нататък. Ако излезе това като проблем понататък ще ти кажа какво да направиш като изследвания и лекари.

# 31
  • Мнения: 10
успяхте ли да направите бебенце след като мъжа ти има подобен проблем?

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 122
все още не, вече близо 4 години... Но освен при него имам и аз хормонални проблеми с които се боря така че не е същото. Ако ги нямаше моите проблеми щяхме да пробваме с инсеминации, но опитвахме един път и след като ме стимулираха се прецакаха пак нещата с хормоните ми и прекъснахме процедурата , а в момента ми изскочиха и други здравословни проблеми така че ще продължаваме напред без отказване .

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 122
но ако излезе това с втечняването като проблем не се притеснявай , ще направят и на момичето основните изследвания на хормони и цветна снимка на тръбите тя е много важна защото ако не са и проходими тръбите няма да може с инсеминация, а направо ин витро. Ако тръбите и са проходими и няма хормонални проблеми и като я проследят 2-3 месеца че има доказана на ехограф овулация - правят се фоликулометрии та ако при нея всичко е ок не мисля че ще имате проблем с инсеминация, така че споко има хора с много по големи проблеми а някой и при двамата така че втечняването много много лесно се преодолява.

# 34
  • Мнения: 311
stralwberry_11 за теб знаем къде ходиш 😜 въпроса е кога ще пием кафе с мъжете 😜😜😜😜

Когато са свободни  Grinning Heart Eyes

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 122
моя е цяла седмица отпуска така че от понеделник ти ми пиши кога ще сте свободни вие 💋💋💋😜😜

# 36
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте. Направих си спермограма понеже с приятелката ми правим опити от доста време без резултат и заключението е Астенозоспермия. Ходих при док. КАЦАРОВ и той ми каза,че не са толкова лоши и ми изписа Полукс форте за 3 месеца и нещата щели да се поправят и било въможно и забременяване по нормален начин. Ето и резултатите, ако може някой с опит да ми каже дали наистина са зле нещата, ще съм благодарен. Спермограмата  еправена в клиника Щерев.
   
                                                                                             резултат     референтни стойности
1, Дни на полово въздържания:                                         5
2. Време за втечняване:                                                       до 15 мин          (до 60мин)
3. Цвят :                                                                                     слонова кост
4. pH                                                                                            7.2-8.0                  (7.2-8.0)
5. Бактерии:                                                                               Не
6. Желатинови конгломерати:                                             Не
7. Обем(мл):                                                                               3.2                        (2.0-6.0мл)
8. Обща концентрация на сперматозоиди(млн/1мл):   38.17                    (≥20.10^6/мл)
9. Нормокинетични сперматозоиди(А+B):                        33%                      (≥50%)
10.A- с бързи линеарни постъпателни движение(%):     25%
11. B- с бавни линеарни постъпателни движения(%):    8%
12. Хипокинетични сперматозоиди(%):                              11%
13.Акинетични сперматозоиди(%):                                      56%
14.Концентрация на нормокинетични                             
      сперматозоиди (А+B)/1мл:                                               12.6
15. Общ брой нормокинетични сперматозоиди
       в обема:                                                                                  40.31                   (≥20.10^6)

Оценка на морфология по Kruger's strict criteria

16. Нормални:                                                                               4%                        (≤4%-под норма
                                                                                                                                         5-13%- гранична
                                                                                                                                          ≥14%- в норма)
17. Абнормални:                                                                           96%
18. Тератозоспермичен индекс:                                               1.14                     (< 1.6)
19. Деформационен индекс:                                                      1.1                       (≤ 1.6)
 
Основна класификация

20. Нормални(%):                                                                             4%
21. Аморфна глава(%):                                                                    71%
22. Шийни дефекти(%):                                                                   7%
23. Опашни дефекти(%):                                                                 13%
24. Цитоплазмен дефект(%):                                                         19%

Заключение:Astenozoospermia, Морфология под норма

Препоръча ми втора спермограма след три месеца, но в различна клиника. Интересува ме такъв ли е принципа втората винаги да бъде в различна клиника? Според Вас при тези резултати възможно ли е забременяване по нормален начин?
Благодаря Ви.

Общи условия

Активация на акаунт