Гримиране - идеи и техники (Тема № 61)

  • 89 609
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • На зелено
  • Мнения: 660
Благодаря за темата   bouquet Включвам се изключително рядко, но редовно чета Simple Smile
Алена, гримът от преди две страници ти отива много, много красиво е направен, а с тези червила, така си ги представила, че бих си купила и петте  Heart Eyes
А на въпросът в началото, бих казала, използвам ББ крем /сега съм в издирване на идеалният за мен/ или слънцезащитен крем+метеоритите /най-тъмните/. Не слагам молив, нито очна линия, нито гланц, тогава не понасям много неща върху себе си  Peace

# 76
  • Мнения: 1 095
Имам мечта... Да видя как хората си помагат и се окуражават! Как правят нещата да станат по-добри, как  споделят знания и съвети и не спестяват нищо за себе си, защото това, което даваш, всъщност те прави богат. Надявам се, че ме разбрахте. Simple Smile))
Всеки има право на мнение но е основен принцип на добрия тон да се критикува постъпката, не човекът.

И за да е по темата, това е една дама, чиято работа харесвам много:
https://www.facebook.com/PatiPremaDubroff
http://www.patidubroff.com/

# 77
  • Мнения: 1 436
Имам мечта... Да видя как хората си помагат и се окуражават! Как правят нещата да станат по-добри, как  споделят знания и съвети и не спестяват нищо за себе си, защото това, което даваш, всъщност те прави богат. Надявам се, че ме разбрахте. Simple Smile))
Всеки има право на мнение но е основен принцип на добрия тон да се критикува постъпката, не човекът.

+1 и по възможност да се критикува градивно или поне аргументирано и по темата (разликата с простото 'хейтване')

По темата: днес излязох с 'ментов' цвят на клепача  bowuu Вярно, че полупрозрачен и олекотен с кремообразните сенки на Pupa
http://saudi.souq.com/sa-en/pupa-princess-vamp-cream-eyeshadow-0 … -green-6768420/i/
, но за мен си е чиста проба революция, а и ме харесаха хора, които не биха си спестили критиките, ако ми стоеше зле. Комбинирах с кафеви сенки в основата на миглите, (светлият цвят в кладенчето и под веждата са ясни)
Колко приятни са тези малки победи над себе си Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 май 2015, 20:41 от Figs

# 78
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Момичета, благодаря Ви  Blush

Figs  Hug много се радвам, че направи крачката към повече цвят Simple Smile Сигурна съм, че е било прекрасно, въпрос на време е да свикнеш  Peace А и лято идва - сега му е времето  #Cussing out



Аз днес правих предизвикателството на mimi_67 - сенки само на горния клепач и много тънка очна линия по ръба на миглите Simple Smile

Ползвах една палитра на Лаура Мерсие, в която има неутрален цвят с блясъчета, които с времето падат - разбира се, но в момента на гримиране създават закачлив гъдел Simple Smile





Oбаче - реших да сложа съвсем малко тъмничко под външния ъгъл, колкото да затвори и завърши окото.


 

Oще няколко снимки, вкл. на очите в двата варианта - в скрития текст, че става дълго Simple Smile

Скрит текст:













mimi_67  Hug благодаря за предизвикателството, хубаво някой да те изкарва от релсите, по които се движиш по инерция  Blush и да ти дава друга отправна точка   bouquet А и другите момичета в темата, напоследък ми обръщат внимание на интересни техники и похвати  newsm51

Още мисля за грима без резки граници, за който вчера говорихме Simple Smile Мислех си, че и да го направя - няма да станат снимки, но като гледам днешните - сигурно ще станат Simple Smile Само умувам дали да е пак неутрален или зелен  Blush

# 79
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Пропуснах да отбележа (няма да редактирам стария пост, че става километричен), че ползвах  - новия СС крем на Шанел - много различен спрямо стария СС крем, който се внасяше тук (32 beige rose) и флуида Беж (номер 30). Стои сочен и непопивен, може би и аз сложих повечко  Peace Нанесох с пръсти, но мога да пробвам и с блендер  Peace

Отново много покривен, като стария, цветът 40 beige ми е тъкмо, може би 1/10 по-тъмен, но ....то предстои да потъмнявам - на снимките съм с него - вижда се, че не е кафяв или оранжев Simple Smile

Старият СС крем - 32, който тук се внасяше - ми беше светъл и метално сив.... затова и ми стоеше малко неестествено - избелващо. С този не е така и е по-човешки цвят. Не е розов, не е жълт. Доволна съм Simple Smile Обаче - задължително трябва и пудра, защото лъщи. Може и да е от количеството. До преди малко - не беше мръднал (с нормална кожа съм). Поддържа кожата хидратирана. Ще дам още отзиви, като го понося. Между другото цветът беше избран, като за мен и като разбрах, че е 40 - щях да припадна, но правилно са преценили  Peace

# 80
  • Мнения: 3 750
благодаря за снимките,много ми хареса изпълнението на идеята ми 😀☺ очите са ти с красива форма и цвят и така им изпъква естествената хубост

# 81
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
 Blush А ти с какви очи си и как ги гримираш?  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 3 750
Blush А ти с какви очи си и как ги гримираш?  Rolling Eyes
Очите ми са с цвят черен шоколад,ежедневния ми грим е с очна линия, пудра/фон дьо тен, руж и червило,сенки слагам според случая ☺не всеки път,харесвам кафявата гама

# 83
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Значи съм уцелила и цветове, които харесваш Simple Smile



За днес - имах причина да сложа много слънчев и искрящ цвят - едно прекрасно светло искрящо зелено. Преди да сложа очната линия си помислих, че е излишна, но я сложих и съжалих - грешен избор беше, но остана така  Confused

Снимките, никак не излязоха добре, цветът  белее, а пък е зелен  Sick И белично има, но не е основняи цвят, а малко в ъгълчето ... Пробвах с две червила, излязох пак с неутралното  Laughing

Мисля да го повторя без очна линия и бялото в основата да е по-мелко и матово, не толкова искрящо, за да изпъкне средния цвят.

Няколко снимки, колкото да не е просто думи:




# 84
  • Мнения: 1 759
Алена,прекрасно изглеждаш и в двата грима. Heart EyesТози в зеленото не  е ли с последната палитра на Кларанс?

# 85
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Не, той е с една моносянка на Пупа - едва ли ще намеся суоч, но ще потърся  Peace

Тази сянка е носих с пейнт пот и никак не ми хареса, стоеше рехаво. Днес реших да ползвам базата на ТФ и стана чудничко  Blush

Мисля на другия грим пак да съм с тази база, в основата ванила сянката на МАС, а да затъмня с по-светла сянка и без очна линия Simple Smile Или само в ръба на миглите. Но дава рязкост очната линия и може би ще пропусна  Peace Или ще взема някоя по не черна, а сивееща - МАС ще имат  Peace

П.П ... ето я , но на снимката жълтее и не й се вижда красотата - ярко светло искрящо зелено, без толкова жълто, колкото аз виждам на снимката. Мога да пробвам да я снимам утре Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 май 2015, 20:20 от a.l.e.n.a

# 86
  • Мнения: 1 759
Благодаря , точно се зачудих защо ми изглежда различно.Не съм се замислила върху това,че различните бази ще правят грима да изглежда различно.Имам в предвид различни бази,но с еднакъв цвят.

# 87
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Ами на пейнт потът на МАС - Пейнтърли - не е прозрачен и е сух. Някои сенки лягат перфектно, други се ронят отгоре - много странно, но няма"химия" между двата продукта.

Докато базата на ТФ излиза телесен цвят, но на кожата е прозрачна и леко мокра, попива и няма проблем с търкалянето на сенките по нея Simple Smile

Точно тази сянка на Пупа - страшно ми харесваше, а гримът първия път не стана (преди доста време). Много ми беше мъчно и не я повторих, обаче си ми стои отгоре и я гледам и се ядосвам  Mr. Green

Сянката е минерална, много фино смляна, дава огледален блясък, затова със светкавица белее. А за да излезе - трябва да съм в много светла среда, да ползвам лампи предполагам и светлината да не е директно отгоре. Или да е някак мека  Rolling Eyes Някой, който разбира - ще може да каже. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 436
Тази серия на Pupa са мн хубави, всъщност с матовите имам опит  Peace ( и едни брокатени от лимит. серия май).
Както си отбелязала, на снимка идват доста лъскави, но предполагам на живо е било друго ( като знам 2та пъти, в които снимах грим какво излезе  Crazy- нищо общо с реалността  Mr. Green)

За експеримента с тънката очна линия- определено с подчертан долен клепач - сенки +/- молив във водната линия е мн по- завършено и балансирано, за мен.
Имаш една 'постановка' на грима, която си уцелила перфектно за твоя тип очи и мн й/ти се радвам. От там на татък, с кои цветове, сенки и преливки ще я направиш и на кой, кое ще се хареса е отделен въпрос, но е мн твоя: подчертава най-хубавото в очите ти и ги прави магнетични, дълбоки, топли и загадъчни   Heart Eyes
Предполагам трябва да изровя няколко грима от преди, за да илюстрирам  Confused ( през телефона обаче.. ще пробвам утре май)

* Edit: с наситните, цветни гримове май почти винаги те харесвам най-много с nude червила (тип Adriene na Dior- не мъртвешки nude; има цвят, но не е натрапчив)
И последно- едно предизвикателство, ако разрешиш: при следващия цветен, интензивен, полу/тъмен  грим, 1 снимка само с lip glass_a на МАС?
Имам чувството, че великолепният блясък ще компенсира липсата на цвят и ще е достатъчен акцент newsm78

Последна редакция: нд, 17 май 2015, 00:01 от Figs

# 89
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Да, точно така е Simple Smile  Blush Нищо не ти убягва Simple Smile А това "уцелване"на постановката ми отне сигурно 2 години .... Но няма начин с опит става, а очите ми и костите не са най-благодатни за грим  Simple Smile иска се "преструктуриране" всеки път Simple Smile

Матов грим се снима най-лесно, а и аз имам слабост към мат сенките. Обаче нямам богат избор, а и за разнообразие - посягам към други също Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт