Мама е нетърпелива вече да си гушне ЮНСКОТО човече

  • 38 419
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 672
Добро утро, момичета! Как сте?

Piletta, стискай още малко - не остана!
Мimko, нормално е накрая да се шашнеш. Първо раждане - незнаеш какво да очакваш.
При мен, както и с първата бременност, контракции няма. Нито корема ми се втвърдява, нито слиза надолу. Второ дете ще родя и няма да разбера какво е контракция.
Шофирам си почти ежедневно- не ми пречи корема, дори и колан си слагам, че съм свикнала и не мога без него. Напоследък се чувствам добре, рядко съм отпаднала или изморена. Имам чувството, че няма скоро да раждам, а като ви чета масово се подготвяте вече.
Иначе багажа ми е готов, ще раждам в 1ва АГ (бившата Тина Киркова). Дори мисля да спретна и багажа за изписването, макар, че ще имам достатъчно време при престоя в болницата да го организирам. За почерпката - ММ каквото вземе- това ще е. Предният път на изписването беше взел торби със стандартните неща - бонбони, ядки, алкохол и мисля две торти. Този път каквото измисли - такова.
Хубав слънчев ден ви пожелавам на всички!

# 61
  • Мнения: 1 313
Elle, тези почерпки дето си описала много ме изненадаха, никога не би ми хрумнало толкова неща да занеса. Не го казвам с лоша, да не се обидиш Hug Просто аз много не ги разбирам. Предния път май един букет получи нашата докторка и толкоз. И сега не мисля за почерпка. Обаче ми се иска нещо да занесем на лекарката, която видя скъсяването на шийка (тази дето ми прави ФМ). Нямам представа какво, но мисля, че износих бебето благодарение на нея. Тя обаче е много често в чужбина, не знам дали ще е в клиниката докато съм там.

Като говорите за почерпки - тези, които чакат второ, трето и т.н. дете - мъжете ви ще черпят ли приятели докато сте в болницата? На мен малко странно ми се струва вместо да е с детето (голямото) да ходи по кръчми. Ние сме много боси по тази тема, той и за първото дете не черпи, защото единствения подходящ ден беше на сватба с голяма част от приятелите ни, та друг черпи за нашето бебе Laughing

И на мен ми е хубаво да съм бременна. Усещам, че момента за раждане наближава и имам много смесени чувства. Хем ми е мило като си представя малкото бебе, колко много исках поне 2 деца... хем се стряскам от промяната и ми е едно криво, че това може да са последните ми дни бременна. Не е ясно ще има ли още едно..

magi_sveta, аз май съм случила много на роднини. Дори ми е малко криво за родителите на мъжа ми, които се канят да дойдат за изписването от Бургас и да си тръгнат същия ден. Струва ми се много път само за това, но и някак не искам гости в нас точно първите дни с бебето.  Искам да сме си четиримата в къщи.

# 62
  • Мнения: 540
Здравейте мами!Как сте днес?????
Сутринта с ужас видях,как стрелката на кантара показва +15  Shocked Не ми се мисли за 3те седмици до термин,колко + ще съм...
Днес ще гладя бебешките дрехи  ooooh! ,който се оказаха страшно много,даже мисля да махна някои защото е абсурд да ги облечем всичките
Утре най-накрая отиваме за матрак на баткото,че сега спи в леглото на бебето  Grinning
Mimko.....без паника... Аз пък да ви кажа,хич не го и мисля,ако не е корема ми,няма и да се сетя че съм бременна и скоро ще раждам.
Сега ще ви разкажа,вчера как си мислих че ще родя,няма да е скрит текст,пусто му не се научих:
Прибира се майка ми и носи питка с кебапче на детето и аз питам "за мен" тя ми казва,"ми няма". А тези кебапчета ги продават на окръжна и са ужасно вкусни. Видя женицата ,че ми се дояде  Blush и вика на Мм да пали колата и да ходят да купят. Окръжна болница с кола е на макс 15мин от нас. И там да изчакат ,абе 40мин го сложи всичко.
Мина един час,час и половина..тях ги няма....звъня им,и на двамата тел.в къщи....станаха 2 часа....няма никой....а аз вече изпадам в паника,корема ме стяга,викам си ако сега не ми изтекат водите няма кога.....
Идва детето при мен,мамо защо тати и баба още ги няма,нека хванем такси и да ги търсим,а на мен очите ми вече пълни със сълзи и си мисля най-лошото. Пускам новините и чак да чуя за катастрофа.... Такава новина нямаше....
Баба ми седи в двора пред портата и чака,отивам и аз при нея и гледам мм и майка ми влизат нахилени и ми викат Нали не си родила.....   #2gunfire
А то да вземе да прегрее колата и да спре и нашите вместо да се върнат,ходили пеша за кебапчета и понеже имало задръстване\както винаги Цариградско е в ремонт\ се и върнали пеша.
Викам им,да ви се невидят и кебапчетата,два часа и половина.
Та така,прекрасно завърши моя ден

# 63
  • Мнения: 44
Здравейте момичета!
Честито на всички мами с бебета,бързо възстановяване на мамите и здрави слушкащи бебчовци   bouquet  bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet
За почерпка и аз мисля,че всичко се определя от заслугите на персонала.Предния път неостанах доволна и имаше торбичка само за доктора който ме изражда а за акушерките цветя  бонбони.Та ще видим този път какво ще реша да поръчам.То все е дно аз като ходя на работа всеки ден да получавам цветя и вкусотийки затова че съм си свършила работата.А за приятелите и колегите там се черпи за здраве и е от сърце.
А за раждането небързам,а и си мисля че ще е около термин,най много около десет дена да подрани малкия ми юнак и затова съм супер спокойна.Вчера изпрах част от дрешките на бебо и точно комплекта който мислех да е за изписването си пусна боята.Направо съм възмутена какво е това качество.Прах на 40градуса.Та си имам занимавкаи за днес ще ходя да търся нещо свежо за изписването.А как не ми хващат око тези сини дрешки.Розовите и лилавите са толкова кокетни,панделки,дантелки и имат избор.И все пак си искам момче-нишо,че ми е трудно да му харесвам дрешки.
За бременноста и аз много им се кефя на последните дни.Най-вероятно няма да имам трето  Sad С преднат абременност обаче не беше така,беше ми тежко гадно,само пуфтях и офтях и всичко ме болеше.и само се надявах да раждам по скоро,а то взех че преносих.
Стискам палци за леко раждане на всички тръгнали към болницата.И най вече успех на стискащите кълки  thumbsup
 А помните ли това  EFP .......а вече почти половината сме в деветия месец  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 286
Здравейте, момичета!

Сиси, това за предната бременност все едно аз съм го писала. И така се бях настроила, че ще раждам по-скоро, че като преносих все едно света се свърши Crazy . Но сега пак се надявам, че няма да стигнем до там Laughing .

Аз си шофирам, но коремчето ми е на бременна в 8-ия и колата ни е голяма Laughing .

Бубе, добре, че всичко е с щастлив край. Ама са за бой, че не си носят телефоните.

Моят мъж, от как сме заедно, се е напивал 2 пъти, като единият път беше като се роди баткото.
А сега, предвид, че ще има така дълго желаната, мечтаната и чаканата девойка, не само, че не очаквам да гледа баткото, а ще съм щастлива и ако само дойде да ни вземе от болницата hahaha . Но предполагам, че ще се докара до вид за изписването Laughing . Ама не мога да му се сърдя сега, разбирам го Flutter . А и ако пренося баткото няма да е с нас/ него, така че не се притеснявам толкова.
А това дали е първо дете или пето - какво значение има? Все е нов живот и е редно да се почерпи и да се отпразнува. И ние всяка година имаме рожден ден и черпим, празнуваме или който каквото е решил. Това са хубави неща Heart Eyes .

Хубав петък.
От утре съм официално в 45-дневния newsm44

# 65
  • Мнения: 410
Здравейте коремчета...

Катериче радвам се за хубавите новини  Wink толкова е хубаво като ви чета вас, мамите дето вече сте родили...разказите за раждането, за моментите с малкото човече...красиви човешки истории Simple Smile

Mimko и аз постоянно се опипвам и надигам да огледам дивана (малко неудобно). Течението ми е малко по-засилено и на моменти имам чуството,че съм се подмокрила. Внушение ли не знам,ама панически веднага проверявам   Grinning

Не си спомням дали е коментирано вече,ако е така се извинявам за повтарянето
Имам въпрос към мамите,които вече са раждали и кърмили...при първото кърмене някой показва ли как се прави,какво трябва да правя,внимавам или не знам и аз какво? Аз съм си избрала екип в майчин дом и се притеснявам, че след като не е частна болница не се занимават много много с родилките. Мненията които четох са много противоречиви.

Хубав ден!

# 66
  • Мнения: 2 286
Аз раждах в Шейново - никой за нищо не дойде при мен. Ни да ме питат имам ли нужда от помощ с бебето, кърменето... Нищо!!!

Аз ходех на лекции за бъдещи родители, откъде научи много за кърменето, четях кърмаческия подфорум и ходех на срещите с Ла Лече Лига. Всичко ми беше много полезно. Както за старта, така и са евентуалните проблеми - кърмачески стачки, бучици, болки, разранявания...

# 67
  • Мнения: 540
Аз раждах в Шейново - никой за нищо не дойде при мен. Ни да ме питат имам ли нужда от помощ с бебето, кърменето... Нищо!!!

Аз ходех на лекции за бъдещи родители, откъде научи много за кърменето, четях кърмаческия подфорум и ходех на срещите с Ла Лече Лига. Всичко ми беше много полезно. Както за старта, така и са евентуалните проблеми - кърмачески стачки, бучици, болки, разранявания...

Понеже и аз раждах там  Simple Smile главната акушерка минаваше и помагаше на всяко едно от момичетат.
Аз нямах проблеми,показа ми как да държа по-скоро зърното и всичко беше ок. Едно от момичетата с което бях в стая,беше голяма паник за кърменето.Всеки път и обръщаха внимание....

# 68
  • Мнения: 2 286
Абе, Бубе, много странно беше и друго - в креватчетата на всички бебета имаше шише с АМ, само при моето нямаше. Що така ме бяха изключили, не знам Laughing . Не се и оплаквам. справихме се добре, малчо 20 мин се чудеше какво искам от него с това дето му го бутам в устата, но в крайна сметка се разбрахме и добре цокаше диването.

Ходих днес до личната за изтормозения ми синузит, никога не съм била толкова зле Tired . Каза, че съм за физиотерапия, но не можело сега. И е мога и нищо да пия. Пак ми изписа някакъв супер скъп спрей, с който да се отпушвам синусите да не ме болят, но няма ефект.
Каза като родя ще се лекуваме както е редно, дори да се кърмим.  Tired Tired

# 69
  • Мнения: 540
hailie пълна дискриминация Simple Smile е било за теб Simple Smile . И шише с  АМ си имах,но когато видяха,че не го ползвам,а само кърмя,спряха да слагат.
Защо не пробваш морска сол ,слагаш я в нещо да стане като в торбичка,примерно в едно чорапче. Затопляш я в микровълновата и на носа я налагаш. Преди години много помагаше на баща ми и брат ми....

# 70
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Здравейте,
Шпионирам ви от преди две теми Embarassed, но все не събирам смелост да се включа. Съзадали сте много хубава тема, говорите си много приятно и някак ми беше неудобно да се намеся Blush Е, престраших се! Embarassed Embarassed Embarassed
И така, бременна съм в 33г.с. в очакване на второто си дете. Термина ми е на 03.07, но ще раждам секцио...надявам се през юни, но тук е и проблема. Тази бременност не протича така неусетно и безпроблемно, като първата. Дали разликата от 9 години между двете е причината или тогава съм носила много розови очила, незнам, но сега броя всеки ден. Преди седмица лежах в МД за задържане, сега пазя леглото в къщи, гледам да ставам само до тоалетна и да хапна. Имам скъсена шийка и контракции, гълтам хапове и се надявам да стигна поне 9-я месец, което е началото на м.юни. Първото си дете също родих доста в по-рано - на първия ден от 9-я месец и много бих искала сега да не е по-зле Sad
От друга страна нямам търение да видя бебето, подготвям стаята, дрешки, направих списък...все хубави и приятни неща  Heart Eyes
Ами, това е в кратка форма, да не досаждам повече с инфо Hug
Пожелавам на всички лека бременност, безпроблемно раждане и сладки ангелчета  ylinfant

# 71
  • Мнения: 189
Привет, страхотна темичка... Честито за новите бебета, групата започна да се пълни с бебоци Simple Smile

Аз вчера ходих на ден на отворените врати в Щерев, та огледах отделението, стаите - всичко. Поуспокоих се, но още не се чувствам готова да раждам, въпреки че мъничко остана  Mr. Green

За почерпка, не съм мислила още  newsm78

# 72
  • Мнения: 2 286
Евето, дано всичко мине добре до началото на юни Hug . Добре дошла сред нас

Забравих да ви се похваля - от два дни бебка хълца tooth , не толкова много като брат си, но 2-3 пъти в денонощието за по 2-5 мин. ми е досатъчно Grinning Heart Eyes Party

# 73
  • Мнения: 519
Привет бременни коремчета!!!
Да се отчета след прегледа...
Бебка е 2300 води плацента шийка са в норма доки каза че до 15.06 може и да родя....дадоха ми всички документи за раждане ....даже си предадох и  45 дневният болничен. ...много съм доволна от прегледа
Другата седмица на тонове и за резултати от влагалищен....
А и пералнята била задръстена.....ММ я оправи.... Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 2 660
Здравейте дами,
много теми сте наобсъждали и дано не забравя някоя, ще се пробвам:

За почерпките в РД съм в голяма дилема. Първият път родих по обяд, ММ беше в командировка, с нашите дойдоха чак към 20.00 часа вечерта да ме видят за малко, така и нямаше почерпка за екипа (но тогава си бях платила). На изписването носиха две големи торби с разни неща (сладки, бонбони, кола, кафе) обаче отново тези, на които ги дадоха нямаха нищо общо с грижите за мен, освен че ме изписаха.
С второто раждане беше малко по-различно, когато родих, акушерката ме попита има ли кой да дойде да ме види в 2та часа, докато стоя в коридора на родилно. Тогава дойдоха ММ и каката и носиха почерпки, но те си отидоха точно при правилния екип и в правилния момент. На изписването само букет за акушерката, сега да си кажа честно ще действаме ситуаиционно.

За празнуването на таткото - с първото дете беше голямо напиване, даже нямам снимки от изписването (още се снимаше с ленти), защото в детската всикчко си бях подредила и бях забранила да се пипа, но съпругата на единия колега от празнуващите, решила, че щом там има фотоапарат, може да се снима целия купон в подробности и понеже мъжете били пияни глави превъртяла лентата наобратно, за да не я повредят... Е то хубаво, ама аз си я бях нагласила новичка и така ми я и донесоха - пишеше си 0-1 поза и ние си снимахме две седмици, докато накрая след "ремонт" на неработещо превъртащо устройство не установихме, че просто нямаме снимки на беболина от първите и две седмици... С второто купон нямаше, въпреки, че нашите взеха каката като се роди малкия да изписването. После идваха приятели, но вече и ние си бяхме в къщи.

Аз понеже не мога да си харесам количка, си донесох старата от Пв (нали пътувах във вторник), изпрах я и даже ми хареса, на този етап реших, че ще си я ползвам поне докато наистина си харесам нещо, или пък... докато реши да се счупи.

Тези дни все на карък ми върви - но се успокоявам, че белите с пари не са бели, другото да е наред с бебе и мен пък с пустите му финикийски знаци все ще се оправим. Първо ме изненадаха на работа, че имам да връщам 930 лева (заради разминаването на заплата и болничен, нали ни плащат напред), не че беше неочаквано, но ме е яд, защото 100 пъти помолих финансистите да го погледнат това и да ми кажат прогнозно (знам си, че така ще стане), а те "Няма страшно" и сега точно преди раждането до края на май трябва да им кихна тези пари... Болничният от 14 април още не е стигнал в НОИ... Колата на ММ се развали и ремонтът е четирицифрен... Свеки пратила малко подаръче за бебето и апартамента, но пък нещо намотали имената и града в бланката на Уестър Юнион, та и този превод се върна при нея в Либия, а не при нас (кой знае кога пак ще може да го пусне)... а у нас сме на червено поне до 22 май... докато ММ вземе заплата... Монтажът на вратите в апартамента е кошмар - уж всичко беше наред, но това май за БГ фирмите е докато ти вземат парите и те вържат с договор, после... две врати се оказа, че липсват, но щяха да дойдат днес... е днес се оказа,че ги няма и спешно сменяхме модела... не е това, което очаквахме, но не можем да чакаме още 20 дни да пристигне контейнер... монтираха без первази, защото имали много поръчки, сега остава да се надявам, че в понеделник ще дойдат да си довършат... За капак на всичко вместо да се извинят поне, шефа ми вика "Ще видите, че накрая с този модел ще ви хареса повече и ще ми благодарите даже"... само тук може някой да о...ре всичко и да очаква да му благодариш.... newsm78

Пилета, ние уж сме с един термин, а теб още те държат да се пазиш, на мен официално вчера доки ми разписа свободния режим и каза да ходя и да се разхождам колкото мога. А аз даже се завърнах към шофирането, което бях драстично ограничила.

В РД никой не ми е показвал как да кърмя и цедя и двата пъти. Първият път дори аз ревях, че ме боли и немога да цедя, а една акушерка ме охока "Ти какво искаш сега, да те натисна аз да те щипя ли, тогава да видиш как ще ревеш"... но това беше през 2003 може вече да е различно.

Имам три перални бебешко пране и се оказа, че аз купих само дрешки за изписване (тях ще ги изпера на ръка, нещо се притеснявам да ги пусна с масовката), а свеки е пратила няколко бодита и подложка за количка (поне колета и дойде и си го взехме) - та това са ни само новичките неща за беба, но не страдам от излишна суета.

Иначе вече много искам да раждам, защото полудявам от киселини, вече нищо не мога да ям... но все пак се надявам беба да изчака поне 24 май да мине, че дотогава доста ангажименти имам.

Написах цял роман, но като не съм писала 100 години  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт