Как отглеждаме неблагодарници

  • 40 526
  • 1 089
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 54 723
Как се дефинира топ форма?

# 1 081
  • София
  • Мнения: 62 595
Щото някои хора мислят, че само родителя им е длъжен, а те на него - не. Разбирай, не щат да го гледат, обаче после като почине са първи за апартамента...
А, това е стар български обичай. Но, ако болният има две деца + съпруг/съпруга, цената разделена между тях става съвсем приемлива. В крайна сметка, става който иска, търси начин, който не иска, търси оправдания.

ахам, нагледала съм се на такива, дето спазват другия обичай - не съм длъжен, нямам пари, нямам време, той/тя нищо не ми е дал...

Май има такъв парадокс, какъвто го казва Мамасита - умът е вече взел-дал, обаче всичко останало е невероятно здраво - ни кръвно, но нищо, човекът може да си откара така още десет години. не зная, субективно ми е наблюдението, но сякаш нарочно го прави природата.

# 1 082
  • Мнения: 3 144
Има понякога такова нещо. Обаче Алцхаймер си върви по принцип по наследство. Ако бабите и дядовците ви, родителите ви са го нямали, и вие най-вероятно няма да имате старческо слабоумие. Ако имате такива в рода, подгответе се психически какво ви очаква.

# 1 083
  • София
  • Мнения: 62 595
то и първо трябва да се доживее до възраст за Алцхаймер. Има хипотеза, според която тези болести са свързани с удължаването на човешкия живот - преди рядко го е имало, защото хората не са доживявали масово до толкова голяма възраст. Има го май този наслествен елемент.

# 1 084
  • София
  • Мнения: 5 499
Май има такъв парадокс, какъвто го казва Мамасита - умът е вече взел-дал, обаче всичко останало е невероятно здраво - ни кръвно, но нищо, човекът може да си откара така още десет години. не зная, субективно ми е наблюдението, но сякаш нарочно го прави природата.

Аз затва си пуша...

# 1 085
  • София
  • Мнения: 4 878
Защо си пушиш, не разбрах...

# 1 086
  • София
  • Мнения: 5 499
Защо си пушиш, не разбрах...

Ами като одъртея и изкукам, да не се залежавам, а да си отида по-бързо. Пушачите имаме сърдечни и белодробни заболявания на стара възраст. Така че, ако получим инсулт или инфаркт, си мрем по-ефективно.

# 1 087
  • Мнения: 54 723
Алцхаймер може в зряла възраст да развиеш, пример - Тери Пратчет, на 59 е бил.
Другото е старческо оглупяване, вследствие на склероза на мозъка.

# 1 088
  • София
  • Мнения: 5 499
Алцхаймер може в зряла възраст да развиеш, пример - Тери Пратчет, на 59 е бил.
Другото е старческо оглупяване, вследствие на склероза на мозъка.

Нямаме Алцхаймер нито деменция в семейството. Но имаме инсулти на стара възраст. Та затва си пуша. Няма нужда да живея след инсулт като стана бабичка...ужасна работа е...

# 1 089
  • София
  • Мнения: 62 595
За Алцхаймер малко статистика и обяснения
http://alzheimer-bg.org/dementia/statistics/

Около 5 до 8% от хората на възраст 65 години и около 20 до 50% от хората над 85 години в световен мащаб са засегнати от болестта.
Други болести, при които се наблюдава деменция са Паркинсон и човешкият вариант на луда крава – Кройцфелд-Якоб. Най-разпространената обаче е Алцхаймер – около 60% от деменциите при старите хора се дължат на нея.
Тъй като Алцхаймер е болест на възрастните хора, през следващите 20 години се очаква в световен мащаб броят на болните да скочи 3 пъти поради повишаването на средната продължителност на живота. Смята се, че Алцхаймер започва да се развива обикновено след 65-годишна възраст. Напоследък в медицинската практика се обаче наблюдават случаи и на пациенти на по 50-55 години.
Досега науката е доказала, че Алцхаймер е наследствена болест – 40% от заболелите са носители на четири деформирани гена, които причиняват болестта.

Общи условия

Активация на акаунт