Да помогнем на съфорумка - Мама Цоцоланка

  • 123 560
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 500
Отвратителни сте! Така да замеряте жената  Confused Нямам думи просто!

# 751
  • Мнения: 287
Лъжа и измама няма. Има молба на родител да се помогне на детето му. С пари за университетска такса. За някой това е нормално, за мен и за много други не е. Дали молбата ще е отправена в темата за лечението на майката или на друго място, все едно. Това е молба за пари за млад, здрав и прав човек. Разбира се, всеки има право да я отправи и да очаква хората да откликнат. Както и се е случило. Различни сме. По манталитет и възможности.

# 752
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Темата е пусната за помощ на МЦ и за лечението и.Беше нахално от нейна страна,виждайки,че добри души се притичват на помощ,да пуска сърцераздирателната си история за таксата на Вили.Трябваше всички да пляскаме и да бършем сълзи и сополи от умиление за мъжът на МЦ който работи на две работи и става в 5 сутринта....И моят става в 5 и често се прибира,когато децата спят,но не правя драма от това,така се налага......

Ако един ден нямам възможност да поема таксите за учението на сина ми,това прави ли ме лоша майка,това значи ли,че не обичам детето си.....по тази логика тук,трябва да прося добри хора да му платят таксите,само тогава ще докажа,че истински обичам детето си.....Моля ви това е смешно

Относно прословутият лаптоп и фотоапарат...........Не ми се връща да препрочитам,но доколкото си спомням самата МЦ каза че е доплатила за лаптопа към парите които са и били изпратени за него,за да вземат по хубав и е доплатила също така и за фотоапарата,пак отново за по добрият вариант......Защо?

При положение,че тя е знаела много добре,че пари ще са и нужни незнайно колко както за лечението така и за непосилните такси които трябва да плащат.....отговора за мен е ясен....става въпрос за един луд и за една баница

# 753
  • Другата България
  • Мнения: 37 348
Причина ли е обаче това, че сме се изумили от дадено искане, да го обявим за измама? Не е- искането е ясно и директно, всеки има избор дали да откликне.
Джо, според мен поне, от това, което аз схванах не искането за покриване на такса е измама /според казаното и написано от съфорумки/, а това, че със средствата, събирани за лечение са покривани други....да ги наречем нужди на семейството, а лечението било почти безплатно.
Както и че след плащането на частта от таксата от Шарки във фейса продължавал да се пуска призивът за събиране на средства за нея. Поне аз така разбирам, не знам кое колко е вярно, затова и помолих да се спре с нападките, защото не са нужни никому, а са и недоказуеми в не малка част.
Сега дали и защо при наличие на болен от рак в семейството едни пари, дарени от добри хора на голямото момче за лаптоп и фотоапарат са изхарчени наистина за лаптоп и фотоапарат, а не за болната му майка, защо едни събрани от семейството пари са отишли за покриване на такса в най - скъпия частен университет в Бг, а не за лечение - това не е наша работа, поне така смятам аз. Но и смятам, че съфорумки, които са дарили имат право да са обидени и огорчени от прочетеното. И да решат сами в кое и какво да вярват.
Но личната вендета не е решение, не е и средство за това да накараш човек да промени мисленето си.

# 754
  • Мнения: X
Лъжа и измама няма. Има молба на родител да се помогне на детето му. С пари за университетска такса. За някой това е нормално, за мен и за много други не е. Дали молбата ще е отправена в темата за лечението на майката или на друго място, все едно. Това е молба за пари за млад, здрав и прав човек. Разбира се, всеки има право да я отправи и да очаква хората да откликнат. Както и се е случило. Различни сме. По манталитет и възможности.
По-горе казах в какво е измамата. Молбата беше за лекарство, което струва 210 лв на месец. Животоспасяващо. Всеки дал пари за лекарството е излъган, защото човек, който си позволява лаптоп от близо 1000 лв, организира балове, купува скъпи фотоапарати, праща детето си в най-скъпия университет в страната не се нуждае от тези 210 лв месечно. А онези дали пари за въпросните луксозни вещи и други разходи доброволно са направили своя избор, имали са нужда, дали са. Но дарилите пари за лекарството са измамени. Идеята беше, че жената едва свързва двата края с четирите си деца и даже тези 210 лв (3х70 лв дозата) са и непосилни.

И помислете защо пиша анонимно. Защото нещата са стигнали дотам, че ако някой дръзне да посочи нередното той е лош, иска Мама Цоцоланка да е болна, даже е виновен, че е болна. Не сте прави. Разберете, че това, което стана тук не е хубаво и то не от последната молба. Тя не е първата за таксата на детето, при предишната молба нямаше остра реакция. Вижда се, че хората са дали пари и детето учи. И наистина е супер гадно да те правят на маймуна, докато ти се чудиш на кой от всички борещи се за живота си болни да помогнеш. Просто е гадно. А и не е редно. Наистина отдавна е време и модераторите да вземат отношение по призивите за помощ като цяло и да е ясно кое е Зов за помощ и кое... нещо друго.

Пак казвам, къде е недоимъка принуждаващ някой да иска 210 лв месечно, къде са всички останали неща, които се писаха тук. И защо да нямаме право да кажем, че честен и достоен човек щеше да откаже тези неща, да насочи средствата другаде.

И спирам да пиша повече. Вече достатъчно хора казаха, че няма един морал, имало много морали. Ясно е как се е стигнало и до това тук.

Бъдете здрави всички!

# 755
  • Мнения: 287
Анонимен , мен ме обижда повече, че лекарството е било хранителна добавка.

# 756
  • Мнения: X
Вижте сега, парите не са отишли не по предназначение. МЦ може да е всякаква, но достатъчно ясно винаги е казвала и показвала за какво се харчат парите.
За мен единственото нещо, което намирам за неприемливо, е желанието да се простираш не според чергата си и да молиш другите за нещо, което те самите нямат. Не един и двама от нас не могат да покрият подобна такса за детето си.

# 757
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Анонимен, аз лично ти благодаря за представянето на цялата история. Нито едно мое мнение не е било насочено към теб. Аз бях подразнена и възмутена от тона, който прие темата.

Дали "лекарството" е хранителна добавка или не, за мен няма значение. Имам/имах няколко онкоболни около мен и от тях виждам и знам, че с добавки понасят по-леко терапиите. Не мисля, че трябва да се напада в тази насока.

Аз лично видях молбата за таксата и си помислих точно това като вас и то е, че не я намирам за уместна, но свят-шарен, хора - всякакви.

Скрит текст:
Когато аз кандидатствах и ме приеха във ВИНС-Варна, моите родители нямаха възможност да ме издържат (беше през 1995, някои помнят какви времена бяха - инфлация, безработица и т.н.) и затова се "примирих" със СА-Свищов. Е, така се случи, че имах късмет и дори с това "провинциално" образование с четене на американски учебници в библиотеката, че да не плащаме за отопление през зимата  Wink, успях да се изуча и да надграждам знанията всеки ден.

# 758
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Ще използвам чужд цитат от тази тема, защото напълно се припокрива с моите виждания:
Цитат
Помагам когато мога и когато реша за нужно. Правя го по отношение основно на болни и бедни хора, най-вече на деца. Смятам, че тук темите със зов за помощ следва да имат такава насоченост. Това е най-тежкото - да виждаш, как живота у е едно дете, у един човек гасне.
Да се спаси живот - това е първото. Да се съхрани нечие здраве, нечие щастие на някой да продължи да споделя живота си с любимите хора.
След това, по моята лична скала /въобще не карам когото и да било да споделя приоритетите ми/ е набавяне на неща от жизнена необходимост за издръжката на деца и семейства. Такива, без които не може - многодетни семейства, при които родителите работят, но по една или друга причина не могат да набавят нужното за най-елементарен живот на децата си. В мизерната ни държава тези случаи са толкова много - храна, дрехи, учебници, лекарства, малко подаръче за Коледа.
Бих подпомогнала, на следващо място, и обучението на едно доказано талантливо дете, за да доразвива определен доказан свой талант също.
И  стига толкова. От други неща не виждам смисъл за себе си. Пак казвам - това е личното ми виждане.
Без друго горните случаи са много, изключително много. Поради което останалите призиви за набиране на средства намирам, че следва да се ограничат или поне да се формулират в отделна тема, в отделен зов за подпомагане.
Темата бе формулирана на базата на реален здравословен проблем и нужда, и да се говори за измама (в чист вид) не е коректно.
От друга страна темата подведе много хора да помогнат без да се задълбочават в развитието на ситуацията и етапите, до които се е стигнало. Ние лично, както и доста от колегите ни също се включихме.
Липсата на прозрачност и ясна отчетност за получените суми и направленията, по които са използвани, е друга важна причина, за да се стигне до тук. Отчитам собствената си вина в случая, за това, че не следях развитието на темата съвсем отблизо и не изисках подобна отчетност много по-рано. Съжалявам, че по този начин индиректно подведохме много хора (включително наши близки приятели, колеги и познати със сравнително ограничени доходи) да помогнат без да е абсолютно ясно за какво ще са разходени средствата и в момента се чувстват използвани.
Смятам, че бе нужно темата да са развие и да се изясни ситуацията. Да се стига до крайни определения, обиди, навиквания и клетви е напълно ненужно.
Заключвам темата и ще разчистя особено крайните изказвания от последните страници.
Пожелаваме на Диана и семейството и здраве!

Общи условия

Активация на акаунт