С какво ви дразнят свекървите-45

  • 64 619
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 610
Да съгасна съм , че е по-добре и двамата или още по- безопасно само синът ти. Не изкарвай снахата лоша пред децата, че чак ще и бие. Честно да си призная мен са ме заплашвали с баща ми  бабите и от двете страни просто, защото той беше по- строг. Хайде и аз да споделя нещо, въпреки че проблема ми е малък. Детето направи първата си самостоятелна стъпка. Свеки вика да опека питка и бягайки  да ходя при съседите да им дам. Знам тази традиция и аз я харесвам. Реално не познавам съседите и нямам нито умения , нито време да пека питка при положение, че го гледам главно аз. Баща му се прибира доста късно и няма мн възможност да се включва, а и лятото му е по-натоварено, та работи и от вкъщи. Казах и обаче добре, мир да има и реших , че въпроса е приключил. Звъняла обаче и на таткото , явно е разбрала, че не сме го направили още и му поръчала и на него да го направим това. Разбирам, че държи на традицията, както казах и на мен ми харесва, но не мисля, че ще е толкова фатално,, ако не го спазя това, понеже нямам възможност.

# 721
  • Мнения: 4 412
iskambebche, отивате й на гости, казваш й да приготви питка и да занесе на съседите си. Щом за нея е важна тази традиция, нека има шанс да я изпълни. Чак пък главоболия за такива неща да си създавате, не го разбирам.

# 722
  • Мнения: 610
Няма да го правя на проблем, просто се издразних, че звъни да проверява докъде сме я докарали, да ме беше  питала направо мен..

# 723
  • Мнения: X
Няма да го правя на проблем, просто се издразних, че звъни да проверява докъде сме я докарали, да ме беше  питала направо мен..
Реално погледнато, какво ще правите и дали изобщо ще правите за празник на вашето дете си е само ваша работа, така че на свекървата изобщо не ѝ е работа да пита нито теб, нито когото и да било докъде сте я докарали.

# 724
  • Мнения: 1 572
Изобщо не разбирам "възпитанието" чрез чужд авторитет. Ако 60 годишен човек не може да се справи с 5 годишно къде се слага да го гледа?
Ако някоя от бабите опре дотам да плаши децата с мен, просто няма да и ги водя.Аз да не съм бостанско плашило!
Има правилни и неправилни постъпки, също опасни. Възрастният, който е с детето следва да му го обясни. Ако детето е твърде малко и не разбира, просто да го спре физически от опасност/неправилно.
Боряна, категорично не бих одобрила да плашат децата с мен или баща им.

Iskambebe, нека бабата направи питка и я даде на нейните съседи. Няма толкова да промени обичая - ти или тя, не е драма.

# 725
  • Мнения: X

Ако някоя от бабите опре дотам да плаши децата с мен, просто няма да и ги водя.Аз да не съм бостанско плашило!
Именно. Или бабата няма идея какво е редно и какво- не, та ѝ трябват плашила?

# 726
  • Мнения: 12 664
Аз знам, че не е редно да давам шоколад, ама толкова е вкусен. И обяснявам да не казва на мама. А то детето възпитано - и благодаря, бабо, за шоколада.
 

# 727
  • Мнения: 2 927
         
Ако някоя от бабите опре дотам да плаши децата с мен, просто няма да и ги водя.Аз да не съм бостанско плашило!
Именно. Или бабата няма идея какво е редно и какво- не, та ѝ трябват плашила?
       Не сте ли се сблъсквали с инатящи се, превъзбудени и отказващи да направят (или спрат да правят) каквото и да било деца? Все някога човек може да изпадне в ситуация на безсилие и да не знае какво да направи. Майките също. Не е хубаво да се ползва чужд авторитет, но инцидентно и с определени деца може да се окаже единствения начин да вдигнеш тръшкащо се, ревящо дете от площада. Например.

# 728
  • Мнения: X
Аз знам, че не е редно да давам шоколад, ама толкова е вкусен.
Точно по тези две причини, като стана баба, няма да давам шоколад- така ще има повече за мен. Laughing

# 729
  • Мнения: X
Това не е ли настройване на детето срещу мама, пък макар и не съзнателно? Щом мама ще се кара, детето не се ли подвежда да мисли, че баба и останалите са ок с нещо, но трябва да се пазим от лошата мама. Решават мама и тати и щом има някаква забрана се съобразяваш с тях и не го вършиш, за да не рушиш авторитета им пред детето.

# 730
  • Мнения: 4 412
Хърмаяни, аз затова казах, че възрастният трябва да мисли поне 2 хода преди детето и да може да предвиди какво ще стане. Трябва да умее да поставя граници, но за да има ефект, трябва да има авторитет пред детето. Не става да се прави само на маймуна, а за сериозните работи да му трябва помощник, плашило, цербер и т.н. Много е хубаво да ти превъзбуди някой детето и после да ти го даде да си го оправяш.

_buba_, не не е настройване. Това е несправяне на баба/дядо с детето и после не могат да излязат от ситуация и смятат, че това ще е най-бързия начин да "сложат нещата на място". В повечето случаи не се получава. Дори и да сработи за момента, децата не започват да слушат повече баба/дядо, а точно обратно. После все по-често се налага да се ползват някакви заплахи, за да се овладее поведението на разбеснялото се внуче.

# 731
  • Мнения: 3 784
Какво нередно има в шоколада?  Shocked  Полезен е за толкова много неща.

Ако майките на внуците ви са на друго мнение, ами поучете ги, какви свекърви сте?  Laughing

# 732
  • Мнения: X
Какво нередно има в шоколада?  Shocked  Полезен е за толкова много неща.
Не, не, хич не е полезен! По-добре аз да го изям. Ще се жертвам заради децата. Laughing

# 733
  • Мнения: 4 412
Какво нередно има в шоколада?  Shocked  Полезен е за толкова много неща.
Не, не, хич не е полезен! По-добре аз да го изям. Ще се жертвам заради децата. Laughing

Аз на моята майка се сърдя, че за Коледа и Великден прави торбички само за внуците. Някак си забравя за дъщерите си, а аз толкова да обичам шоколад. Добре че дъщерята е добричка и ме черпи  Mr. Green

Свеки пък знае, че обичам и предвидливо купува в по-големи количества. Казва те са за дедето, ама знам че и ти ще ядеш от тях, затова съм купила повечко  Laughing

# 734
  • Мнения: 2 927
Хърмаяни, аз затова казах, че възрастният трябва да мисли поне 2 хода преди детето и да може да предвиди какво ще стане.
Това е възможно, само ако въпросните баба и дядо познават добре детето. Ако им го оставят веднъж на две седмици за по един час, е в рамките на добрите пожелания и вероятно неизпълнимо от бабата и дядото.

Общи условия

Активация на акаунт