Фотография - 79 тема

  • 43 212
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 566
на някой да му се намира ръководство за употреба за canon 700D на български?

# 691
  • Мнения: 454
Вечеря за двама Heart Eyes
21/24


Напоследък много харесвам мръсните и прашни текстури, подобни на тази на снимката. Ако някой има линк към хубави такива (може и платени), моля да сподели.
Мерси  Hug

llama, контраст за чудо и приказ!

# 692
  • София
  • Мнения: 1 974
Чудесни снимки показвате момичета  Hands Thumbsup

Вейда - много хубав фокус и боке, ама чашите празни  Grinning

Признавам обаче, истински ме впечтали едни момент леко в дясно по диагонал на дясната винена чаша, едно кръгче, което е получило форма и шарки, все едно е мини планета  Simple Smile Разбира се, това може да е само от моя монитор.  Wink

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
не е само от твоя монитор  Flutter

# 694
  • София
  • Мнения: 1 210
Deetron, това й е логото  Wink

# 695
  • София
  • Мнения: 1 974
RумиK, Josefin - благодаря за включванията  Simple Smile
Така вече си обяснявам наличето на подобна нестествена красота в бокето Simple Smile

# 696
  • Мнения: 788
Мисля, че той се шегува. Wink

Като ви гледам снимките и ме е страх да участвам!

Ох, и аз така. Снимах, не ми харесва, но ще я пусна. Само утре да ми остане малко време за обработка, че сега така я омазах. ooooh!

# 697
  • Мнения: 454
Чудесни снимки показвате момичета  Hands Thumbsup

Вейда - много хубав фокус и боке, ама чашите празни  Grinning

Признавам обаче, истински ме впечтали едни момент леко в дясно по диагонал на дясната винена чаша, едно кръгче, което е получило форма и шарки, все едно е мини планета  Simple Smile Разбира се, това може да е само от моя монитор.  Wink
Развесели ме - да, това е логото ми! Понякога минава за петно (не си първият, който го взима за дефект, отражение, или нещо подобно), а всъщност е точно планета, която е и часовник, който показва около един без седемнайсет Simple Smile. Има го и артистичното ми име Vada's World, което "завива" около нея. Наистина е неясно, когато го слагам като воден знак на снимките си, но много го харесвам. Братовчедка ми го е рисувала и много ми приляга. Снимах по тъмно, през витрината на затворено, неосветено бистро, което обяснява празните чаши Wine Glass. Бокето и въобще светлината идват от колите на светофара до него. Вдигнах iso-то на 3200, за да получа нещо прилично, което е крайно високо за моята кропка, та мекият фокус идва в голяма степен от чистенето на шума. Харесва ми как се получи! Благодаря ти! Simple Smile

# 698
  • София
  • Мнения: 1 974
Вейда - Благодаря за инфото.  Simple Smile Харесва ми това, че си използвала само наличната естествена светлина и си разчитала на исото. Явно снимаш с хубава техника.

Мисля, че той се шегува. Wink

Като ви гледам снимките и ме е страх да участвам!

Ох, и аз така. Снимах, не ми харесва, но ще я пусна. Само утре да ми остане малко време за обработка, че сега така я омазах. ooooh!

Не, не се шегувах - но наистина, като се отвори снимката в по-голям размер се вижда за какво става въпрос, но това го видях в последствие  Wink
Относно твоето колебание за снимките ти - не прави моята грешка да изпадаш в до толкова голяма самокритика, че накрая да не си харесаш нито една снимка и се превърнеш от фотограф в зрител  Wink
Докато усещаш искрата, снимай, обработвай и споделяй с другите. Другото няма значение.
Така че пускай смело  Simple Smile

# 699
  • Мнения: 1 377
Вейда относно текстурите можеш да го правиш с текстура на стари хартии - има всякакви в нета. Аз тази година съм на ретро вълна и рисувам такива картички, с ретро финиш. Въпрос на смесване на слоеве е - според изображението си избираш цвят на хартията и начин на прилагане на ефекта.
Макар и извън темата за фотографията ето как стои ефекта върху картичките...

И с тях ви пожелавам много настроение Wink аз вече съм обладана от коледния дух....









Последна редакция: сб, 05 дек 2015, 15:44 от mamaSunshine

# 700
  • Мнения: 454
mamaSunshine, имам такива, но търся друг ефект (не виждам картичката, всъщност, никакви картинки във форума не виждам, когато са вмъкнати с бутона за изображения, не знам защо). Имах предвид текстури, които имитират мръсно, или прашно стъкло, например. Има разни из нета, но рядко попадам на някоя, която да стои наистина хубаво върху кадър.


Вейда - Благодаря за инфото.  Simple Smile Харесва ми това, че си използвала само наличната естествена светлина и си разчитала на исото. Явно снимаш с хубава техника.
Въобще не разчитам на исо-то, обикновено не го качвам над 800, защото губя много качество при чистенето после, снимам със среден клас дслр, нищо особено. Някои кадри просто позволяват както малко шум, така и да са леко поомазани, за да са по-чаровни Simple Smile. А светлина ползвам винаги и само естествена, защото нямам умения за друга Embarassed

Проснах:

# 701
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Вейда,  мерсаж Heart Eyes
А твоите са си прекрасни както винаги Wink

С 6d се родих, горният кадър е сниман на исо 6400. С 550d повече от 800 не можех да си позволя.

# 702
  • Мнения: 1 377
Вейда съжалявам,  не знам какво се случва .. .. при мен всичко си се вижда пък и пробвах да си изляза от профила умишлено за да проверя дали като обикновен читател ще се визуализират и всичко си е наред и на таблета и на компютъра.

Имам 2 фона за прашни стъкла но почти не ги ползвам.. Иначе Pin light смесването обикновено върши работа когато се обработват мъгли, стъкла и прочие..

Последна редакция: сб, 05 дек 2015, 15:33 от mamaSunshine

# 703
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
мамаСъншайн, и аз не виждам изображенията. Simple Smile

като заговорихте за исо, ето една на 1000. имам чувството, че има много шум. не знам дали и самото осветление не оказва влияние 


_DSC6985 by Ina K., on Flickr

# 704
  • Мнения: 1 377
Лолита не виждам какво толкова ви притеснява в шума.. не е толкова дразнещ на мен даже ми харесва .. а в снимката ти не виждам токова много шум, но пък за сметка на това не си пестила настроение  bouquet
1000 исо изобщо не са проблем .. по-долу имам цяла серия от нощна Прага от ръка снимани съответно все на исо над 3200 и пак не е дразнещ шума.
.. иначе горе коригирах линковете може проблема да е бил че ги постнах директно от дропбокса.

Общи условия

Активация на акаунт