Ползвате ли готовите супи, бульони и сосове?

  • 4 172
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 99
Категорично не!
Те съдържат много вредни (канцерогенни) съставки и освен това животински желатин (от трупни кости), която комбинация нещо не ми се връзва с идеята за подобряване качеството на храната Naughty. Също така според мен уеднаквяват и вкуса.... пък и като се замислим, навремето  са готвили без такива "подобрители", а не е било по-малко вкусно... според мен е тъпо да се тровим насила..., особено децата ни...

# 46
  • Мнения: 22 867
Категорично не!
Те съдържат много вредни (канцерогенни) съставки и освен това животински желатин (от трупни кости), която комбинация нещо не ми се връзва с идеята за подобряване качеството на храната Naughty. Също така според мен уеднаквяват и вкуса.... пък и като се замислим, навремето  са готвили без такива "подобрители", а не е било по-малко вкусно... според мен е тъпо да се тровим насила..., особено децата ни...

Поддържам те на 100%!

# 47
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Бульони най-редовно ползвам, готовите супи ми докарват всичките един и същи вкус Sick
От фиксовете не съм особено очарована, затова и не ги тачим много-много в нашето семейство Naughty

# 48
  • Мнения: 2 825
Аз ползвам булыони редовно, както и готови сосове. Сухи супи не ми харесват, да не кажа, че са ми направо отвратителни  Sick

# 49
  • Мнения: 4 156
Аз ги ползвам редовно. Особенно пилешки, зеленчукови. Добавям малко зеленчуци и фиде - и готово. Вечерята може да се сервира. Особенно, когато е късно и съм уморена.

# 50
  • Мнения: 4 362
Бульончета да,супи готови съм пробвала един два пъти

# 51
  • MUC
  • Мнения: 571
Бульони ползвам, супи много рядко и то само пилешката на Маги.

# 52
  • Мнения: 5 500
Отдавна не.
Всъщност съм ги ползвала само в началото, когато се появиха на пазара. После попрочетох туй-оний, ограмотих се за веществата, употребявани в хранителната промишленост и ги премахнах от употреба.
Най-зловещото, което запомних за натриевия глутамат е, че предизвиква желанието у човек все повече да консумира съответния продукт, натъпкан с него (а оттам и да повишава продажбите на фирмите Twisted Evil). Той се съдържа във всички инстантни супи, бульони и прочие.
Е, веднъж пробвах Маги-фикса за кавърма, ама хич не съм очарована... Naughty
И аз така! Все се блещя по съдържанието на опаковките #Crazy  chef

# 53
  • Мнения: 201
Отдавна не.
Всъщност съм ги ползвала само в началото, когато се появиха на пазара. После попрочетох туй-оний, ограмотих се за веществата, употребявани в хранителната промишленост и ги премахнах от употреба.
Най-зловещото, което запомних за натриевия глутамат е, че предизвиква желанието у човек все повече да консумира съответния продукт, натъпкан с него (а оттам и да повишава продажбите на фирмите Twisted Evil). Той се съдържа във всички инстантни супи, бульони и прочие.
Е, веднъж пробвах Маги-фикса за кавърма, ама хич не съм очарована... Naughty
И аз така, точно като Тането.

# 54
  • Мнения: 388
аз ползвам бульони, но най вече Пикантина
слагам я навсякъде.
Има страхотен вкус

# 55
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Права е Тането за всичко.

Бульони- изключително рядко.

Супи готови- абсолютно никога.

Фиксове- пробвах-ужасни са!

# 56
  • ново
  • Мнения: 5 964
Ползвам само гъбен бульон, супа не съм пробвала никога, фикс за винен кебап ползвах само веднъж - не съм очарована Naughty

# 57
  • Мнения: 992
Да, ползвам.
Готови супи, бульони, сосове, картофени пюрета на прах, много неща.

# 58
 Не използвам никакви готови бульони или супи!  Ако ги има като съставка в някоя рецепта просто добавям подправки и сол!  Консервантите са доказано редни за организма, а да не споменавам натриевия глутаминат!!! Naughty  Ами то тук в щатите всеки знае ,че MSG  (сыкращението за натриев глутаминат) е добавка която е вредна за здравето  (друг е выпроса че повечето не знаят защо точно Mr. Green).  Даже на повечето Китайски ресторанти можеш да видиш табелка No MSG.  Аз като се връщах по празниците се ужасих, че в супера намерих на щанда с подправките и натриев глутаминат, после отворих едно списание и какво да видя рецепта където го добавяш, направо ужас!!!  Как не ни предоставят информация, ама никаква!
Момичета извинявайте, че малко се отплеснах, обаче просто се вбесявам когато установя че вместо здравословно (както ми е било набивано в главата от глупави реклами и прочее), съм троела семейството с боклуци разни!  #2gunfire

# 59
  • Мнения: 793
Да, ползвам. Най -вече супи, мъжа ми е супоман/ако има такава дума/ и понеже съм на работа почти няма време да готвя, пък и от гъбената крем сума става страшен сос за пържоли докато ги печеш  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт