На връщане от морето – кои исторически места можем да посетим?

  • 3 764
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Идеята е след морето да си оставим  един ден за градове със стара архитектура, исторически места.
Етъра, Боженци, ако сте от северната страна на Балкана, Копривщица, ако сте от южната  Peace

# 16
  • Мнения: 374
Скоро ходихме до Разград - на входа е останалото от древния град Абритус , много ни хареса, съчетахме го с гробниците в Свещари- наистина впечатляващо.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 129
, които всъщност са Крушунски . . .  Wink

Забележителности много.....и места за посещаване - много, но си искат време. За Южното Черноморие - едно скромно предложение и от мен:
- антична куполна гробница край Поморие
- Музей на солта, Поморие
- манастир "Свети Георги", Поморие

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
nikoleta68Hug

Хи хи..верно, бРе...не бях забелязала кво съм написала.
Благодаря!

# 19
  • Мнения: 4 212
След южното черноморие предлагам Сливен - къщата на Хаджи Димитър, Музея на текстилната индустрия, местността Сините камъни с въжената линия до горе.
Всъщност защо не погледнеш в сайта на 100 НТО?

# 20
  • Мнения: 778
Шипченският манастир - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B8%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%B … D1%82%D0%B8%D1%80
Едно от любимите ни места на връщане от морето.
Още от далече се виждат как светят златните му кубета, като златно съкровище в полите на планината.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 123
Забележителности много.....и места за посещаване - много, но си искат време. За Южното Черноморие - едно скромно предложение и от мен:
- антична куполна гробница край Поморие
- Музей на солта, Поморие
- манастир "Свети Георги", Поморие

Историческият музей в Поморие

# 22
  • Мнения: 282
http://picturemapsbg.com/wp-content/uploads/2014/09/turisticheska_a4.jpg - 500 идеи за места за посещение от и на път за морето, от която и да е точка на България.

Ние до момента с доста повече от 1 ден в годината сме обиколили около 300 обекта.

Приятно разглеждане!

# 23
  • Мнения: 114
Ако пътувате през северна България не пропускайте да се отклоните по магистралата до Провадия, крепостта е много красиво разположена! И е само на 6-7 км от магистралата, между Варна и Шумен Simple Smile

Ето и малко повече, как може да се стигне: Провадия и крепостта Овеч

Общи условия

Активация на акаунт