Сладкарничка за книги - тема 44

  • 20 680
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 364
Мариш, определено ме заинтригува  Thinking
Какво значи да се мъчат?
Защо понякога мислим,че живота е мъчение?Нима не сме благодарни,че го живеем Hug
Аз не смятам,че човек,който има дете,съпруг,любов и работа се мъчи.

# 706
  • София
  • Мнения: 3 269
Сливче  Hug това за мъченето малко на шега го казах накрая. Hug Няма да се обяснявам повече  Blush  Hug

# 707
  • Мнения: 6 534
Мариш- Hug
Отговора на това,което ме питаш, е твърдо НЕ.
А и разговор не се получава.И не е за първи път.
Абе,сложно е...
Извинете,че ви занимавам!  Peace

# 708
  • София
  • Мнения: 3 269
Нези, тогава много гуш  Hug Hug Confused  Hug

# 709
  • Мнения: 10 697
Привърших Възкресяване. Последните страници ме накараха да си променя рязко мнението - не я препоръчвам на хора със слаби нерви  Mr. Green
Накрая е доста ... Как да кажа...? #Crazy

# 710
  • София
  • Мнения: 4 899
Накрая е доста ... Как да кажа...? #Crazy
Като за мен   Flutter Mr. Green

# 711
  • Мнения: 10 697
Кали, ще очаквам мнението ти с интерес. Като цяло книгата имаше потенциал и вървеше добре, но някак си не са му се получили на 100% нещата накрая. Как да кажа... очаквах повечко  Wink

Последна редакция: сб, 06 юни 2015, 20:35 от Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Миж Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

# 712
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
  tiptoe
...............Липсвате ми....ужасно много ми липсвате....... Sad

# 713
  • Мнения: 10 896
Кали, ще очаквам мнението ти с интерес. Като цяло книгата имаше потенциал и вървеше добре, но някак си се са му се получили на 100% нещата накрая. Как да кажа... очаквах повечко  Wink
Миж, от всичко, което прочетох, очаквах, че точно краят ще е  Shocked

Нези, аз съм крайна в мнението си, но според мен, просто спи да мислиш за нея като за близък човек и очаквай неочакваното или по-скоро не очаквай поведение като от близък.
И извинявай, ако смяташ, че не ми е работа да коментирам така  Hug

# 714
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте,

Днес цял ден бях по задачи.  ooooh! ooooh! ooooh!

Майче, не знам за кого говориш, но аз обичам поствете ти.  Hug
Скрит текст:
За прошката говорите. Аз съм от хората, които са злопаметни Tired Tired Tired Старая се да работа над това си качесто. Смятам, че ми се получава. Трудно е и то много. Не става от днес за утре. В един мемент обаче това да изпитваш негативни чувства към някога започва много да тежи и на човек му се иска да се отърве от това чувство. Може би това е момента, в който по-лесно може да простиш, за да ти олекне. В такива моменти отивам в църквата, от там си тръгвам с леко сърце. Още не съм простила последната обида, но се стерая. Понякога е нужно , просто, да мине време.  Hug Hug Hug

# 715
  • Берковица
  • Мнения: 475
Добър вечер,  Hug  bouquet
 За днес се наработих и вече съм в къщи.
Скрит текст:
Ядосах се днес в работа не от децата, а от колегите, но вече пих 2 чаши бира и им теглих една благословия. Много ме е яд, някой да ми променя думите и да злослови по чужд адрес.

И сега ще гледам Ювентус и Барса и ще викам за Ювентус.
Вени, Hug Hug Hug къде си? Ще викаме ли за Юве?
 
Скрит текст:
Много злопаметен човек съм , с което не се гордея, помня доброто, но и лошото не забравям.
 Embarassed

Последна редакция: сб, 06 юни 2015, 21:52 от ganjana5

# 716
  • Мнения: 2 134
Привет от мен Hug
И аз съм злопаметна Tired Опитвам се да преглъщам, да прощавам, да съм добра, обаче ... някой като ме настъпи го помня с години, че и жиля, ако ми се отдаде възможност  ooooh! ooooh! Зодия ли е, характер ли  Thinking И аз в църквата се чувствам добре. Напоследък винаги, когато усетя нужда отивам и сядам за малко.
Прегръщам ви всички. Напоследък нямам ищах за писане. Но си ви чета с интерес Hug Heart Eyes  bouquet
Скоро ще вляза във форма. Няма как Flutter
Бъб, на кого си досадила  newsm78 Hug
Пауза - гоооооооооооооооооооооол  Mr. Green
Гани, аз май все съм за другия отбор Flutter За успокоение - не разбирам от футбол и гледам рядко. Неизбежно беше да се науча покрай ММ  Crazy
Дев? Добре ли си? Hug
Нези spoko
Деси, бавно излизаш от дупката? Дано всичко да е за добро Praynig
Слив, Нелко  Hug Hug Hug
Ох, за всички има прегръдки. Спирам да изброявам, че ще изтърва някого Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Отивам да си полегна Tired
Лека нощ Hug Hug

# 717
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 796
Айде и аз в отбора, на....злопаметните. Не бих го нарекла точно злопаметност, но ако някой ме нарани се отдръпвам, този човек повече не е част от обкръжението ми. Здравей, здрасти, до там. Боли не от постъпката, а от горчивината останала след това.
Нези, в подобна на тоята ситуация съм. Премълчавах години наред, заради него, заради родителите ни, заради това, че сме много далеч един от друг. Боли ме, но ... Не искам да ескалират нещата.
Десс, излизай от дупката....имала съм дупка веднъж в живота си (заради една книга, по-точно книгата отключи всичко)....имах чувството, че губя себе си.
Футбол не гледам, никой не гледа в къщи де. Имам един единствен мач гледан в живота си-България-Германия (умрях от студ и до там). Иначе съм фен на Черно море и онзи ден бях изненадана, че отборът все още съществува. Mr. Green
Отивам да чета, уж детето го няма, а цял ден по задачи...от 7 сутринта товарим и разтоварваме камъни, после градината, боядисване....как съм се справяла детето като беше тук се чудя newsm78

# 718
  • София
  • Мнения: 3 269
Момичета, смукнах едно кафе, ама ефекта е никакъв  Tired Сега малко на терасата - шоково събуждане  hahaha
Ето това е за след малко   Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 738
Маришче, вземам си с удоволствие, аз съм на терасата с жабите  Laughing и слушам птичките и се прераждам... ще имам 2 дни да си отдъхна тук и после - лудницата се завърта...

Що се отнася до щастието "с мъж, дете и работа", бих казала, че не е вярно: много хора се чувстват притиснати натясно и нещастни, дори когато имат... задоволени нужди. Или точно когато имат задоволени нужди и открият, че това ги ограничава или принуждава да се променят и т.н. Неудовлетвореността и нещатието не питат дали си имаш нужните елементи "за щастие".
Била съм мъчително нещастна и смазана като (пораснало) дете в семейство с много прилични, разбиращи ме и свободомислещи родители, финансово задоволено и обичано - никакви поводи за оплакване, може да се каже. И съм изживявала периоди на невероятно щастие и покой зверски финансово изпаднала, сам-сама... но свободна.
И когато си дадох сметка, че онова, първото, не искам да го причинявам другиму, а и не би удовлетворило мен... всичко си дойде по местата  Grinning
Така че зависи.
Изцяло друг е въпросът (съвсем философски погледнато), че в повечето случаи нещастието е свързано с неудовлетвореност на някакви стремежи и желания. Ако говорим не за психологическа депресия, което пък вече е съвсем друг момент.

Общи условия

Активация на акаунт