Седма седмица, но не се вижда плода?!

  • 12 618
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета Simple Smile

Току що се регистрирах и веднага пускам тема, защото съм много притеснена. Надявам се да ме посъветвате и ако случайно е имало такава или подобна тема преди, съжалявам за спама!

След 5 години опити и ходене по мъките, няколко инсеминации и един спонтанен аборт, решихме да пристъпим към ин-витро процедурите. Много се притеснавах и не се надявах много, но чудото стана и още от първия опит теста беше положителен Simple Smile

Сега съм в края на 7 г.с. и днес бях на преглед, на който трябваше по план да чуем тонове, но уви - дори не се видя плода. Плодния сак е с размери 15х9 мм, а жълтото мехурче 6,8х6,3 мм. Според моята лекарка, мехурчето е малко по-голямо от необходимото, а от друга страна по това време (7г.с.) вече трябва да се вижда поне плода. Нейното предложение беше да повторя прегледа в петък, но как ще изтърпя до тогава - не знам.

Много съм притеснена! Според Вас, мога ли да се надявам на добри резултати в петък или не? Някоя от Вас имала ли е подобен проблем?

Благодаря предварително на всички за отделеното време!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Стискам палци нещата да се наредят.  Peace
При мен сърдечна дейност се видя още в края на 5 г. с.

# 2
  • Мнения: 13
Стискам палци нещата да се наредят.  Peace
При мен сърдечна дейност се видя още в края на 5 г. с.

Благодаря за отговора! Очевидно не е нормално моето състояние и явно развоя ще е неприятен.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Още има надежда, не се предавай.

# 4
  • Кърджали
  • Мнения: 10 283
Не го отписвай още. Стискам палци на другия преглед нещата да са по - розови.
За да не съм голословна, на първия ми преглед в 6-7 седмица не помня точно, лекарката сума ти време го търси бебето и накрая пита "Ти поне тест направи ли си, сигурна ли си че с и бременна?". Няма да ти описвам как се почувствах. Накрая каза - Вижда се тук нещо, но още нищо не е съвсем сигурно. Насрочи ми час за след седмица някъде. Сещаш се как изкарах тази седмица.На следващия преглед вече нещата бяха по - добре. Ясно си се виждаше, че има бебе. Според лекарката евентуално съм забременяла по - късно и затова върви със седмица назад от официалните седмици.

Та, опитай да се успокоиш, и си изчакай прегледа.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 700
Случаи всякакви има,изчакай прегледа в петък. Как те прегледа- с коремен трансдюсер или вагинален.
Моят подобен не беше с добър развой.

# 6
  • Мнения: 13
Не го отписвай още. Стискам палци на другия преглед нещата да са по - розови.
За да не съм голословна, на първия ми преглед в 6-7 седмица не помня точно, лекарката сума ти време го търси бебето и накрая пита "Ти поне тест направи ли си, сигурна ли си че с и бременна?". Няма да ти описвам как се почувствах. Накрая каза - Вижда се тук нещо, но още нищо не е съвсем сигурно. Насрочи ми час за след седмица някъде. Сещаш се как изкарах тази седмица.На следващия преглед вече нещата бяха по - добре. Ясно си се виждаше, че има бебе. Според лекарката евентуално съм забременяла по - късно и затова върви със седмица назад от официалните седмици.

Та, опитай да се успокоиш, и си изчакай прегледа.

Да, разбирам много добре как си се чувствала и се радвам, че нещата са се оправили Simple Smile Заради ин-витро процедурата знаем точното време на зачеване, та при нас няма чуденка, правихме и кръвни тестове, няколко даже, после на първия преглед видяхме и плодно сакче - всичко беше наред...до днес. Не го отписвам, разбира се все още се надявам, но е трудно.

Благодаря за подкрепата!

# 7
  • Мнения: 13
Случаи всякакви има,изчакай прегледа в петък. Как те прегледа- с коремен трансдюсер или вагинален.
Моят подобен не беше с добър развой.

С вагинален. До колкото знам, с него по-добре се вижда на този етап.
Съжалявам, че така са се развили нещата! Надявам се, че това не те отказва да продължаваш напред.

Последна редакция: вт, 26 май 2015, 15:34 от daniela.k.dimitrova

# 8
  • София
  • Мнения: 10 700
Случаи всякакви има,изчакай прегледа в петък. Как те прегледа- с коремен трансдюсер или вагинален.
Моят подобен не беше с добър развой.

С вагинален. До колкото знам, с него по-добре се вижда на този етап.
Съжалявам, че така са се развили нещата! Надявам се, че това не те отказва да продължаваш напред.
Да с него се вижда на този етап...дано задапаратното не е било качествено...

Да  ме отказва ли...родих две деца след това Wink стига толкова за този живот Wink

# 9
  • Мнения: 13
Случаи всякакви има,изчакай прегледа в петък. Как те прегледа- с коремен трансдюсер или вагинален.
Моят подобен не беше с добър развой.

С вагинален. До колкото знам, с него по-добре се вижда на този етап.
Съжалявам, че така са се развили нещата! Надявам се, че това не те отказва да продължаваш напред.

Да с него се вижда на този етап...дано задапаратното не е било качествено...

Да  ме отказва ли...родих две деца след това Wink стига толкова за този живот Wink


Браво на теб! Simple Smile Да са ти живи и здрави!

# 10
  • Мнения: 4 771
И на мен една ми разправяше, че нищо не се вижда и че нещата не са добре. Накрая ми каза, че нещо била виждала, ама не била сигурна какво и понеже нивата на хормоните не бяха от най-високите, направо отписа бременността - а пък нищото в момента чака да бъде прибрано от яслата, за да подивее малко в парка.

Дано и при теб задапаратното устройство да се е оказало некачествено.

# 11
  • Мнения: 13
И на мен една ми разправяше, че нищо не се вижда и че нещата не са добре. Накрая ми каза, че нещо била виждала, ама не била сигурна какво и понеже нивата на хормоните не бяха от най-високите, направо отписа бременността - а пък нищото в момента чака да бъде прибрано от яслата, за да подивее малко в парка.

Дано и при теб задапаратното устройство да се е оказало некачествено.

Дано! Simple Smile Но, това, което четох и като си гледам снимката, май е т.н. "кухо яйце"

Радвам се за теб Simple Smile Да ти е живо и здраво детенцето Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 10 700
Благодаря ти за пожеланието за децата ми! Simple Smile

Моето кухо яйце чакахме да се появи някой до 12гс, не се появи, а сакчето започна да се деформира. Нямах никакви болки и/ или кървене, всички бременни симптоми бяха налични...

# 13
  • Мнения: 4 771
И на мен една ми разправяше, че нищо не се вижда и че нещата не са добре. Накрая ми каза, че нещо била виждала, ама не била сигурна какво и понеже нивата на хормоните не бяха от най-високите, направо отписа бременността - а пък нищото в момента чака да бъде прибрано от яслата, за да подивее малко в парка.

Дано и при теб задапаратното устройство да се е оказало некачествено.

Дано! Simple Smile Но, това, което четох и като си гледам снимката, май е т.н. "кухо яйце"

Радвам се за теб Simple Smile Да ти е живо и здраво детенцето Simple Smile

Мерси. Успех на теб и дано всичко бъде наред!

# 14
  • Мнения: 320
Първата ми бременност беше кухо яйце, установиха го в 5-та седмица.В 7-ма ми беше кюртажа.При втората ми бременност(сполучлива)умрях от ужас да не се повтори същия случай, защото почти до 9-та седмица се виждаше само сакчето със жълтъчното мехурче.И вече в 9-та изведнъж се появи ембриончето със сърдечна дейност Hug.Дано и при теб се случи така!

# 15
  • Мнения: 13
Първата ми бременност беше кухо яйце, установиха го в 5-та седмица.В 7-ма ми беше кюртажа.При втората ми бременност(сполучлива)умрях от ужас да не се повтори същия случай, защото почти до 9-та седмица се виждаше само сакчето със жълтъчното мехурче.И вече в 9-та изведнъж се появи ембриончето със сърдечна дейност Hug.Дано и при теб се случи така!

Това, определено ми дава надежда Simple Smile Дано наистина се получи така!
Благодаря ти, че сподели Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 323
Здравейте, да споделя и аз моя случай отпреди два дни. Закъснява ми 8 дни, направих два теста- положителни.Мислех да отида по- късно на лекар, но се появи кафеникаво зацапване и се изплаших…. Отидох в Св.София на преглед, оттам веднага ме вкараха в патологията.След два дена висене и изследвания, лекарят каза- Не си бременна. Не можаха да видят плоден сак (според последенцикъл съм в 5 г.с, но аз знам точно кога съм заченала и според мен съм в 3 г.с.) правих ЧХГ -176,75 . Казват- загубила си го сигурно.Ядосах се и напуснах болницата по собствено желание, правя пак два теста и пак положителни.... Помагайте ,нз какво да правя, притеснява ме тва кафеникаво зацапване,което се засилва  Sad

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
След като ти закъснява 8 дни, значи си точно в 5 г. с. В 3 г.с. някъде става имплантацията, тоест преди всякакво закъснение. ЧХГ е примерно като за 2-3 дни закъснение. Какво са ти изследвали в болницата?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 323
Кръв,урина и ЧХГ, два пъти ме гледх на вагинален ултразвук...., но аз знам точно кога съм заченала, на 6 май

# 19
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте, да споделя и аз моя случай отпреди два дни. Закъснява ми 8 дни, направих два теста- положителни.Мислех да отида по- късно на лекар, но се появи кафеникаво зацапване и се изплаших…. Отидох в Св.София на преглед, оттам веднага ме вкараха в патологията.След два дена висене и изследвания, лекарят каза- Не си бременна. Не можаха да видят плоден сак (според последенцикъл съм в 5 г.с, но аз знам точно кога съм заченала и според мен съм в 3 г.с.) правих ЧХГ -176,75 . Казват- загубила си го сигурно.Ядосах се и напуснах болницата по собствено желание, правя пак два теста и пак положителни.... Помагайте ,нз какво да правя, притеснява ме тва кафеникаво зацапване,което се засилва  Sad
Не се притеснявай, кафеникаво течение има понякога, особено в началото. А щом си в 5 г.с. седмица , може и да е рано да видят плодното сакче. Аз отидох в 8 г.с. на лекар и тя ми вика "О, много е рано , за да се види плодния сак и сърдечната дейност" . Но ме прегледа и видяхме бебчо, даже чухме и сърчицето.
Моя съвет е иди при някой специалист гинеколог , за да те прегледа и той и да даде второ мнение.

# 20
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте, момичета Simple Smile

Току що се регистрирах и веднага пускам тема, защото съм много притеснена. Надявам се да ме посъветвате и ако случайно е имало такава или подобна тема преди, съжалявам за спама!

След 5 години опити и ходене по мъките, няколко инсеминации и един спонтанен аборт, решихме да пристъпим към ин-витро процедурите. Много се притеснавах и не се надявах много, но чудото стана и още от първия опит теста беше положителен Simple Smile

Сега съм в края на 7 г.с. и днес бях на преглед, на който трябваше по план да чуем тонове, но уви - дори не се видя плода. Плодния сак е с размери 15х9 мм, а жълтото мехурче 6,8х6,3 мм. Според моята лекарка, мехурчето е малко по-голямо от необходимото, а от друга страна по това време (7г.с.) вече трябва да се вижда поне плода. Нейното предложение беше да повторя прегледа в петък, но как ще изтърпя до тогава - не знам.

Много съм притеснена! Според Вас, мога ли да се надявам на добри резултати в петък или не? Някоя от Вас имала ли е подобен проблем?

Благодаря предварително на всички за отделеното време!
Надявам се, резултатите да са били добри днес.
Може просто да е било рано да се види плодното сакче и да се чуят тоновете. Както писах в по-горния пост , при мен първи преглед беше в 8 г.с. и даже лекарката ми каза , че е рано за да се види плодния сак и да се чуе сърчицето, но все пак като ме прегледа се видя и чухме сърдечната дейност. Така, че не се шашкай още от начало, или ако отново не го видите и чуете, иди при друг АГ , за да си сигурна какво е положението.
Успех и дано всичко е наред с бебчо!

# 21
  • Мнения: 13
Здравей Kioku Simple Smile

Отложих прегледа за понеделник, за да му дадем малко повече време за развитие (ако това е проблема). Все още имам малки надежди, въпреки че ходих и при друг лекар за второ мнение. За съжаление, мнението се потвърди и най-притеснителното е относно това жълто мехурче - големия му размер е индикация, че плода е спрял развитие. Но...както казах, все още тая надежда.

Ще пиша в понеделник след прегледа Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 107
Желая ти успех и едно прекрасно бебче!
Ще чакаме новини!

# 23
  • Мнения: 13
Здравейте, да споделя и аз моя случай отпреди два дни. Закъснява ми 8 дни, направих два теста- положителни.Мислех да отида по- късно на лекар, но се появи кафеникаво зацапване и се изплаших…. Отидох в Св.София на преглед, оттам веднага ме вкараха в патологията.След два дена висене и изследвания, лекарят каза- Не си бременна. Не можаха да видят плоден сак (според последенцикъл съм в 5 г.с, но аз знам точно кога съм заченала и според мен съм в 3 г.с.) правих ЧХГ -176,75 . Казват- загубила си го сигурно.Ядосах се и напуснах болницата по собствено желание, правя пак два теста и пак положителни.... Помагайте ,нз какво да правя, притеснява ме тва кафеникаво зацапване,което се засилва  Sad

Здравей,
Аз също бих те посъветвала да те прегледа гинеколог. И за всеки случай можеш да си повториш ЧХГ теста. Ако всичко е наред, трябва стойностите да се удвояват на всеки 48 часа, така че това е добра проверка как асе развиват нещата. Относно зацапването, аз също съм чувала, че е нормално, но при всеки е различно, най-добре е да те види лекар - специалист. А гестационните седмици се броят от първия ден на последната ти менструация, затова се водиш в 5 г.с.
Успех и дано всичко е наред с бременноста ти! Стискам палци!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 323
Прегледа ме и гинеколог- д- р Диков , и той не видя плоден сак и ме прати в патологията....а там са...нямам думи..Направиха ми само един ЧХГвчера сутринта, според мен трябваше да го повторят, а не да е изписват и  ..няма бременност. Ще го повторя в понеделник и ще видим. Благодря ви момичета за бързите отговори

# 25
  • София
  • Мнения: 107
Хайде в понеделник чакам хубави резултати и от двете!

# 26
  • Мнения: 13
Здравейте момичета,

И вчера нищо не се видя и чу Sad Имаше нещо съвсем малко все пак и затова иска да ме прегледа в четвъртък, но най-вероятно нищо няма да има и в петък - абразио. Според нея е някаква малформация, защото бластоциста беше перфектен и се имплантира успешно, но... генетично може да има някакви изменения и природата явно го отхвърля. Аз приемам хапчета, които поддържат развитието на плодня сак, затова и не ми идва....Та, явно тази бременност няма да я бъде.

Колкото и да съжалявам, няма да се предаваме и август - септември, с нови сили продължаваме. Имам два замразени ембриона, ще пробваме с тях. И като стана дума за ембриони - някой има ли опит и може ли да каже малко повече за класовете им? Имам един клас АА и един клас ВС. Знам, че АА са перфектни и го видях, видях и другия, който изглеждаше недоразвит, формата му не беше идеално кръгла дори и т.н. Та, интересно ми е този ВС може ли се развие добре или е малко вероятно,  рисковано ли е?

Хубав ден на всички!

# 27
  • Мнения: 13
Kat78,
Какво става с теб, има ли нови резултати?

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Даниела, много съжалявам за развитието на нещата при теб.
За ембрионите питай в някоя от темите за ин витро, там ще знаят. Това, което мога да кажа е, че на моя приятелка, която доста трудно вадеше читави яйцеклетки, накрая успяха да й върнат три- една, която за нищо не ставаше, една идеална и една, която беше малко съмнителна. Роди близнаци.

# 29
  • Мнения: 13
Даниела, много съжалявам за развитието на нещата при теб.
За ембрионите питай в някоя от темите за ин витро, там ще знаят. Това, което мога да кажа е, че на моя приятелка, която доста трудно вадеше читави яйцеклетки, накрая успяха да й върнат три- една, която за нищо не ставаше, една идеална и една, която беше малко съмнителна. Роди близнаци.

Благодаря! И благодаря за идеята, ще питам там Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 1 323
Kat78,
Какво става с теб, има ли нови резултати?
Даниела, искрено съжалявам! С нови сили и напред .…
При мен нищо ново , ходих днес в една клиника при друг лекар, пак нищо не се видя, но каза че може и да е рано.. Пуснах пак ЧХГ и ще видим резултатите в четвъртък, вече и аз взех да се отчайвам че ще има бебе Cry На 9.06. пак съм на преглед , и ако и тогава не се види плодно сакче.....

# 31
  • Мнения: 13
Kat78,
Какво става с теб, има ли нови резултати?
Даниела, искрено съжалявам! С нови сили и напред .…
При мен нищо ново , ходих днес в една клиника при друг лекар, пак нищо не се видя, но каза че може и да е рано.. Пуснах пак ЧХГ и ще видим резултатите в четвъртък, вече и аз взех да се отчайвам че ще има бебе Cry На 9.06. пак съм на преглед , и ако и тогава не се види плодно сакче.....

Стискам палци! Дано се наредят нещата.
Защо толкова време отнема, за да ти излезе резултата? Навсякъде, където съм правила теста излиза за 1 или максимум 3 часа. След два дни може да не е актуален. Имах една бременност миналата година (пак неуспешна), но пуснах първия тест - 280, след два дни беше започнал да пада.
Може би най-добре е да отидеш до Майчин дом, там има всякакви специалисти, имат и лаборатории, не знам, помисли.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 323
 Защото го пуснах в частната клиника, а оттам го взимат от някаква лаборатория и го връщат след 2 дни....Май трябваше направо в лаборатория да отида.., ама след поредния преглед, ня който не се видя нищо, въобще не бях в състояние да мисля...А междудругото от вчера имам болка ниско долу вдясно, която при движение се засилва...Някой с мнение...?

# 33
  • София
  • Мнения: 107
Ами аз бих те посъветвала пак да пуснеш Simple Smile има надежда, не се отчайвай, щом се е покачил , а не е паднал!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 323
Оф, май не се покачва добре, пуснах го на калкулатора- на 80.8 часа,3,4 дни...Утре пак пускам

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Не е никак добро покачването. Тази стойност би била добра, ако тестът беше пуснат на 30 май.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 323
Не е никак добро покачването. Тази стойност би била добра, ако тестът беше пуснат на 30 май.
Причини според теб? Чак на 9.06 съм на лекар, вчера нищо не се видя...Но защо се покачва...Никак не ми е ясно с това ЧХГ Sad

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Причини никой няма как да знае. Обикновено в толкова начална бременност не могат да се установят. Може проблемът да е в майката, може и ембрионът да не е бил здрав. На практика не знаеш дали ЧХГ расте все още. Възможно е в някои от предишните дни да е стигнал пикът си и оттогава да пада. При тази стойност няма как да видите плоден сак.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 323
Няма да има бебе... Cry
 Пуснах пак след 48 ч. и е паднало 332...

# 39
  • София
  • Мнения: 107
Съжалявам...
Е, не се отчайвай! Продължавайте с опитите!

Общи условия

Активация на акаунт