За третия човек във връзката и разклатеното доверие

  • 20 995
  • 171
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 872
Прочетох цялата тема и определено най-импониращото ми мнение и начин на действие е това на авторката (и много малко други). Повечето писали изглежда нямат пълноценно духовно общуване с мъжете си.

През цялото време си мислех за тоя лаф: "По-добре да си вярваме, щото, ако не си вярваме ще се следим, а ако се следим ще се хванем". Клишетата са такива, защото са верни. Казвам го от позицията на много ревнив човек, който не ревнува изобщо партньора си. Нямам съмнения, нямам угризения и няма как да му ровя из чантата. Ако разбера, че ме следи, съм готова да го напусна. Доверието не се дава по принуда, то се печели. Всеки от нас е вселена и не мога да разбера какво се постига с изисквания за пълен достъп до личността, освен отблъскване. Отсрещният ще ви пусне, ако иска, не, ако/като го задължите. Някак си тук, в дискусията се изравниха "опазване на личното пространство" със "значи нещо крие".

И накрая, без да имам нужда от отговор, мога да ви попитам, кога за последно сте си намерили приятел от противоположния пол? Или след семейството приятелствата спират да съществуват, а още по-малко нови такива? И как се обогатявате, развивате, общувате?

Това мнение е все едно аз съм го писала...Никога не съм ревнувала при никакви обстоятелства...Побеснявам и при най-малкия намек за ревност от страна на мъжа ми...Това, че може да е кръшнал с някоя не ме интересува и не е проблем за мен...Ако е решил да го направи, няма как да го спра, а да страдам за това не мисля. Контактите с двата пола са нормални и не би трябвало да се търси под вола теле...Понякога мъжете имат нужда от отдушник, само за разговори....Не, че не ми се е случвало и да получавам намеци, но с достатъчно красноречиво поведение нещата си идват на мястото.
Моят извод е, че винаги в основата на такива кръшвания от която и страна да е има някаква причина- в общи линии е отчуждението и не достатъчното общуване на двамата...

# 151
  • Мнения: 177
О, да, аз знам за един такъв случай за хлътнал по друга мъж и съпругата и свекървата решават да започнат грандиозен основен ремонт вкъщи, та човекът нямал време за глупости и се кротнал.
Хахахахаха е това е грандиозен план никога не бих се сетил, а ако съмненията са им били погрешни,  е поне ремонта си струва надявам се!

# 152
  • Мнения: 15 960
О, да, ей сега повярвах, че единствения, на когото може да се обади младо момиче за помощ посред нощ, е женен мъж с дете. Laughing
Не е необходимо да подозираш всеки, но някои случаи крещят направо.

# 153
  • Мнения: 177
О, да, ей сега повярвах, че единствения, на когото може да се обади младо момиче за помощ посред нощ, е женен мъж с дете. Laughing
Не е необходимо да подозираш всеки, но някои случаи крещят направо.

Искаш да кажеш че версията ми е съшита с бели конци и никой не би повярвал в нея, може би си права, но какво ще каже той на жена си, май няма версия!

# 154
  • Мнения: 15 960
Той нали й е казал, че среднощните разговори са били да успокоява момичето, защото си имала проблеми. Възможно е просто тя да го харесва и да флиртува с него, но мъжът би трябвало да я озапти, дори и да се чувства поласкан от вниманието й. Няма как да бъдеш приятел с някой, който не се съобразява и ти създава проблеми  в семейството. Всъщност можеш, ако не ти пука и на първо място са ти приятелите.

# 155
  • Мнения: 177
Той нали й е казал, че среднощните разговори са били да успокоява момичето, защото си имала проблеми. Възможно е просто тя да го харесва и да флиртува с него, но мъжът би трябвало да я озапти, дори и да се чувства поласкан от вниманието й. Няма как да бъдеш приятел с някой, който не се с уклон аобразява и ти създава проблеми  в семейството. Всъщност можеш, ако не ти пука и на първо място са ти приятелите.
Тоест версията проблеми на момичето са изключени и той е лъжец!
Но тя има проблеми явно някакви никой не звъни на някой ако няма проблем,  ние избираме този който е най опасен за нас а той е, самотна жена която търси моя мъж, ужас това е лошо!

# 156
  • Мнения: 15 960
Не, не са изключени, но обикновено жените при проблеми звънят на приятелки, на брат/сестра, на друг роднина...Хипотетично е възможно в 1% от случаите момичето да няма на кой друг да се обади и да се оплаче в 12 ч през нощта, освен на мъжа на съфорумката. А ако иска да се обади на някой мъж, една жена винаги може да си измисли проблем.
Тук въпросът е, че на съпругата това не й харесва, без значение дали има нещо. Има право да се сърди.

# 157
  • Мнения: 177
Егоизъм определено!

# 158
  • Мнения: 71
Обидното в случая за мен беше ,че аз ги запознах.Момичето ми беше колежка , в последствие започна да работи близо до него.Много пъти ми е казвал ,че е при нея ,пият кафе и т. н. Нищо не съм казвала и не ми е минало през ума нещо.Той ми каза точно това ,че тя нямало на кого да се обади, оплаче.Нямаше как да ме обеди обаче , че досега тя е тънала в самота и е нямало към  кого да се обърне и изведнъж едно приятелство , съществуващо 1 месец, се превръща в пристанище.Много ми стана неприятно , най-вече защото тя ме познава и много добре знае ,че имаме дете и т.н. Почувствах се наивница , която сама праща мъжа си..
  Мисля си ,че той не е имал такива помисли , но тя...19 годишна и звъни на мъжа ми в 12 да му се оплаква от гаджето и съквартиранта си (било я страх от него) .Той копнее да е нужен на някой по слаб ,уцели му слабото място, аха да го замае.
  Аз съм силен характер и често преглъщам сама ,справям се , споделям му много , но явно му липсва някой да му плаче на рамото.Може би така се чувства мъж.

# 159
  • Мнения: 2 715
И на друго място казах - от такова сближаване винаги има влюбени и наранени. Почва се като невинни разговори, после стават необходими, после разговорите, без които не можеш (поне единия)...
Девойката в случая е или тотално несъобразителен егооист, или демонстрира присъствие, заявка някаква пред съпругата прави. Плаче си за реакция и то - безкомпромисна.

# 160
  • Мнения: 177
рамото.Може би така се чувства мъж.
Със сигурност тя не си ти и ти не си тя!  Но ти си Жената с детето!!! Неговото!! Не е ясно какво става но определено има нужда от регулация! Има пукнатини в корпуса,  Титаник е потънал за 2 часа, !! Виж какво е остановено и какво може да се спаси!

# 161
  • Мнения: 2 369
1. Да беше на 40-50 години можеше евентуално някакъв мини % да повярвам,че търси приятелство, но момиче на 19 години никой неможе да ме убеди, че не се "мятка" на мъжа ти. Застрашена си и то доста според мен.
2. "Турси го да му се оплаква от гаджетоси, защото я е страх от него". Ми то си е почти в прав текст! Търси някой да влезе в ролята на спасител в блестящи доспехи:)

misunderstood, незнам каква ви е семейната политика, но аз на твое място много, ама много щях да се "озъбя" на мъжа ми. Ще направя голям проблем. За мен да си мълча и да търпя подобни ситуации е недопустимо! Както и съм правила.

# 162
  • Мнения: 15 960
Интересно, че съпругата ги е запознала, но при проблем момичето не звъни на нея, а на мъжа...Явно ще да е от тези, дето "по-добре се разбират с мъже". Разкарвайте я навреме.

# 163
  • Мнения: 3 776
Интересно, че съпругата ги е запознала, но при проблем момичето не звъни на нея, а на мъжа...Явно ще да е от тези, дето "по-добре се разбират с мъже". Разкарвайте я навреме.


И на мен това ми се наби в очите. Пък и от един месец го познава и му звъни посред нощ да се оплаква от гаджето си. Не става въпрос за животозастрашаваща ситуация очевидно, че да трябва да се звъни по никое време. Не само, че флиртува с него, но нещата може и да са преминали на по-следващ етап. Както някой каза - ситуацията крещи за регулация. Може да са си съвсем нормални отношения според други хора, но след като не са нормални за ТЕБ, ти би трябвало да реагираш и да ги прекратиш. Или да му предоставиш право на избор - или ти или телефонната любов с проблемите. 

# 164
  • Мнения: 58
misunderstood, предварително се извинявам за личните въпроси. Преди колко време се случи въпросната случка ? Как продължихте ? Как сте сега ? А ти как си ? Вярваш ли му ?
Питам не от любопитство, а защото се чувствам в подобна ситуация и в мен бушуват много въпроси за бъдещето.

Общи условия

Активация на акаунт