СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 4

  • 183 139
  • 915
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 41 947
Черна станция, а каква е обстановката в клас и в училище конкренто за момичетата. Доколкото схващам повечето, които пишете в темата сте с момчета, а съм забелязала по списъците, че момичетата са доста по-малко от момчетата в интервала 4-7 клас. В момента в класа разпределението е 50-50.
И второ питане, дете което не е много добре с математиката и не би влезнало само, много не на място ли ще се чувства.

Aз съм майка на момиче Grinning
Моят опит е, че средата е много добра и толерантна към девойките и няма никакви извращения и агресии, каквито съм виждала в кварталните училища. От там нататък дали е момче или момиче няма разлика, предимствата са в учителите, темпото и качеството на преподаване, дисциплината, средата, мотивацията, традициите...
Напомням, че учителите в СМГ водят децата от 5 до 12 клас и дефакто поемат 5 клас веднага след като са извели 12 клас до край. Това води до една по-академична среда и отношение като към големи хора, преподаването също не е като на бебета. Също така в СМГ ако си умен и печелиш медали от състезания това не те прави "нърд" и не води до тормоз, насмешки и изолация от страна на "готините". Напротив, има конкуренция и децата се амбицират едно от друго.

Иначе ако детето няма интерес към математиката ще му е трудно да влезе изобщо. После вече, ако все пак влезе и ако е умно, все някак си ще изкара (специално в периода 5-7 клас има доста парашутисти, те как изкарват?). Но надали ще извлече ползите, за които писах по-горе. Виж ако целта е просто добро ниво по математика за да влезе в добра ЕГ няма проблем.

# 856
  • София
  • Мнения: 10 825
За тази година или за догодина търсите места? Кой квартал е предпочитан?
За тази година, някъде около кв. Хиподрума

За там не знам.
Освен СМГ, за 4 клас знам до басейна Спартак и до Университета.
+ "Работилница за знание" в 139 училище, школа "Междучасие", "Регалия" в 119 СОУ.
Обаче мисля че малко сте закъснели.

# 857
  • Мнения: 4 204
За тази година или за догодина търсите места? Кой квартал е предпочитан?
За тази година, някъде около кв. Хиподрума

За там не знам.
Освен СМГ, за 4 клас знам до басейна Спартак и до Университета.
+ "Работилница за знание" в 139 училище, школа "Междучасие", "Регалия" в 119 СОУ.
Обаче мисля че малко сте закъснели.

Даааа, Работилница за знание е до Спартак. Тях имах предвид. Laughing
школа "Междучасие", "Регалия" в 119 СОУ не ги написах, защото в момента нямам никаква информация какво се случва там и не мога да ги препоръчам.

Нека пробват. Винаги се отказват деца.
Наши приятели записаха детето в 4 клас. Изкара 1 модул и много се чудиха дали да продължат. Предполагам, че 2-я ще му е последен.

# 858
  • София
  • Мнения: 12 296
Черна станция благодаря много за отговора ти, както и на останалите, които ми писаха на ЛС  Hug
Не знам защо за теб смятах, че детето е момче  Blush

По вторият въпрос, за дете което не се справя е малко по-сложно при мен. Едната близначка като цяло се справя доста добре и има голям шанс да се класира и за нея не се притеснявам, но другата категорично няма никакъв шанс да се класира сама. С училищният материал се справя и с курса като цяло, но никога сама не би успяла да се класира.
Съвсем официално обаче има възможност да запиша и нея, ако сестра и се класира. Колебанията ми са свързани основно с това дали да се възползвам от ненужното за мен предимство за близнаци, което обаче е факт или да ги разделя и да я оставя в старото и училище.

Благодаря отново за отговорите и коментарите на всички и тук и на ЛС по моят въпрос  Hug
Смятам да обсъдя нещата и на предстоящата родителска среща към курсовете  с новата им учителка.

# 859
  • София
  • Мнения: 3 298
Момичетата са малко и след 7ми клас и в сегашния 5ти.

Курсове около Хиподрума има в ЧУ Питагор на Руски Паметник. На един тролей разстояние е школа Междучасие.

# 860
  • София
  • Мнения: 3 390
Кога се очакват резултатите от тренировъчния тест?

# 861
  • Мнения: 15 874
Благодаря ви много на всички за активните съвети и предложения  bouquet
Успях да го запиша на курсовете в Работилница за знания за следващия модул и живи и здрави от тази неделя започва
А пък после на изпита - каквото е писано, това ще стане  Peace

Последна редакция: пт, 02 дек 2016, 21:13 от Вяра - Н

# 862
  • София
  • Мнения: 752
Благодаря ви много на всички за активните съвети и предложения  bouquet
Успях да го запиша на курсовете в Работилница знание за следващиуя модул и живи и здрави от тази неделя започва
А пък после на изпита - каквото е писано, това ще стане  Peace
newsm10

# 863
  • София
  • Мнения: 5 067
Браво! Страхотни успехи по физика!
http://www.smg.bg/news.php?id=523

И кампания за набиране на средства за библиотеката
http://www.platformata.bg/kauzi/obrazovanie-nauka/129-podkrepa-z … azia/details.html

# 864
  • Мнения: 719
Как се правят шампиони по математика?
http://darikradio.bg/kak-se-pravat-shampioni-po-matematika.html#parent=search

Устойчиви общности: отбор на СМГ
http://www.bgonair.bg/video/ustoychivi-obshtnosti-otbor-na-smg

Последна редакция: нд, 04 дек 2016, 00:04 от One of you

# 865
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Някой знае ли на родителската среща на 8.12 (за 9,10,11 и 12 класове) дали ще има среща с проподавателите или ще бъде обща  с цел избор на съвет?

# 866
  • Мнения: 390
Някой да сподели за РС

# 867
  • Мнения: 4 204
Предвид листчето, което донесе сина ми + наскоро миналата Рс в училището на малкия, смятам, че предстоящата в СМг ще е само с цел избор на съвет. Дано греша.

# 868
  • Мнения: 432
Освен избор на съвет трябвало да минават и преподавателите по класовете.

# 869
  • Мнения: 390
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт