Моля ви за съвет какво да направя

  • 7 831
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Мили дами, моля за съвет! Аз съм на 23 години живея с родителите си, които много обичам. Баща ми преди пиеше но сега стана постоянно от няколко години. С майка много се карат за това тя ме е карала много пъти да говоря с него но аз се чувствам неудобно. Онзи ден се скарахме много той се беше напил и започна да се заяжда с приятеля ми. После се скара с мен и майка и така тя му поиска развод. Не искам да изгубя семейството си говорих с него каза, че няма да пие, но майка не иска да му даде още един шанс. Според нея той няма да спре и не иска да живее в тормоз. Баща ми не е лош човек но когато се напие се заяжда с всички. Какво да направя не искам те да се развеждат. Брат ми от години живее в София и е далеч от тези проблеми как да му кажа на него, че майка иска развод от татко. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!

# 1
  • Мнения: 3 031
И защо да не се разведат? Не разбирам.

# 2
  • Мнения: 5
И защо да не се разведат? Не разбирам.
Защото той не спира да пие и се заяжда с всички

# 3
  • Мнения: 3 031
Прочети пак какво съм написала.
Защо толкова държиш да не се развеждат? Не ти ли е жал за майка ти? Вместо да помогнеш на нея, ти мислиш за себе си. На всичкото отгоре си на 23.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 667
И защо да не се разведат? Не разбирам.
Защото той не спира да пие и се заяжда с всички

Това е доста основателна причина за развод. Защо искаш майка ти да бъде подложена на това?

# 5
  • Мнения: 5
Не казвам, че го искам, напротив искам да е щастлива и знам, че и двамата се обичат. Не знам как да накарам него да спре да пие.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 305
Първо, баща ти няма да спре да пие и второ, майка ти никога няма да е щастлива с него.
На 23 години си, не си на 3, че да ревеш за мама и тати заедно - остави жената да намери щастие и спокоен живот поне в късните си години.
Страхотна егоистка си, не мога да повярвам, че чета това, което си написала.

# 7
  • Мнения: 3 031
Няма как да го накараш. Но можеш да подкрепиш нея.

# 8
  • Мнения: 629
Алкохолизмът почти не се "лекува". Да не говорим, че човек колкото по-остарява става все по-голям инат. Ако на майка ти и е писнало, по-добре да се разведе, защото психическия тормоз не трябва да се допуска.

# 9
  • Мнения: X
Нямаш какво да направиш, остави ги да се оправят, големи хора са. Опитай се да не заемаш страна, подкрепи майка си в решението й, но все пак не отритвай напълно баща си, че съвсем ще се пропие.

Гледай себе си.  Hug

# 10
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Не казвам, че го искам, напротив искам да е щастлива и знам, че и двамата се обичат. Не знам как да накарам него да спре да пие.

Няма как, алкохолизъм и наркомания се спират много трудно и само по собствено желание и инициатива. Едва след като алкохоликът реши и започне да се бори, можеш да помогнеш с някакъв съпорт. Не искам да те отчайвам /но си на години, когато трябва да погледнеш истината в очите/ на възрастта на баща ти шансът да се откаже от алкохола дълготрайно е минимален. Освен това и ментално ще става по- зле. Предполагам, че е трудно да вземете решението да го изхвърлите от семейството, обаче, ако останат заедно ще бъде една дълга и продължителна агония за всички. На този етап, на който са родителите ти, работата е "който може да се спасява".

Сори, едва ли си искала да чуеш това, но обективно погледнато, това е ситуацията.

# 11
  • Мнения: 3 637
Мили дами, моля за съвет! Аз съм на 23 години живея с родителите си, които много обичам. Баща ми преди пиеше но сега стана постоянно от няколко години. С майка много се карат за това тя ме е карала много пъти да говоря с него но аз се чувствам неудобно. Онзи ден се скарахме много той се беше напил и започна да се заяжда с приятеля ми. После се скара с мен и майка и така тя му поиска развод. Не искам да изгубя семейството си говорих с него каза, че няма да пие, но майка не иска да му даде още един шанс. Според нея той няма да спре и не иска да живее в тормоз. Баща ми не е лош човек но когато се напие се заяжда с всички. Какво да направя не искам те да се развеждат. Брат ми от години живее в София и е далеч от тези проблеми как да му кажа на него, че майка иска развод от татко. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!
1. Дали ще останат заедно или не - това си е тяхна работа, ти и брат ти сте пълнолетни.
2. Просто кажи на брат си в телеграфен стил какво се е случило.
3. Мислила ли си, че баща ти също може да се навие на развод? (виж т.1)

# 12
  • София
  • Мнения: 4 340
Оставете момичето, на 13 години е, влиза в пубертета, иска и двамата да са до нея

# 13
  • София
  • Мнения: 28 667
Оставете момичето, на 13 години е, влиза в пубертета, иска и двамата да са до нея

Не на 13, а на 23 г.

# 14
  • Мнения: 7 325
Нямаш никакво право да се намесваш в отношенията на родителите си и да искаш да не се развеждат. Пиянството е до живот и по-зле ще става. Майка ти не е малко дете и като е решила да го напуска, да го напуска. Не е длъжна нито да му тъпи пиянските изцепки, нито да го гледа как се съсипва или пък да го гледа умиращ. Алкохола убива алкохолика, но разбива живота и на тези около него. Брат ти се е спасил, ти също ще избягаш някой ден. Майка ти има право да направи избор, както баща ти е направил своя. Има една приказка - от пияния и лудия бяга, ти защо държиш майка ти да седи близо до него. 

Общи условия

Активация на акаунт