Моля ви за съвет какво да направя

  • 7 834
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 140
Първо - оставяш майка ти да потърси поне малко спокойствие и евентуално щастие на тези години.
Второ - ако искаш да се държиш като отговорен възрастен, опитваш се да помогнеш на баща ти да се пребори с алкохолизма.
Трето - спираш да се държиш като глезено хлапе и поглеждаш ситуацията реално.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 358
Оставете момичето, на 13 години е, влиза в пубертета, иска и двамата да са до нея

Не на 13, а на 23 г.

Да, точно  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 28 787
Като спя така е  Blush

# 18
  • Мнения: 1 770
Мисля, че ти не трябва да се намесваш в отношенията между родителите си. Те са големи хора, вие с брат ти - също. Майка ти сама може да вземе решение, кое е най-добре за нея. Защото рано или късно ти ще се отделиш, ще имаш свой живот, а тя ще трябва да живее с алкохолик. Постави се на нейното  място.

# 19
  • Мнения: 4 418
Съвет: Спри да живееш с мама и тати.

Наздраве.  beer

# 20
  • Мнения: 6 214
Авторке, ако се зачетеш из темите за алкохолизъм, ще видиш, че от това нещо излекуване няма. Влизат по 3-4 пъти да се лекуват в клиники и след всяко излизане се започва пак да се пие и разочарованието за жената е все по-голямо и по-голямо. Защото пак е повярвала и пак е останала излъгана. Кофтито е, че има голяма вероятност някой ден баща ти да се окаже някъде захвърлен и непогледнат от никого. Но каквото човек сам си направи, никой не може да му направи.

# 21
  • Мнения: X
Съвет: Спри да живееш с мама и тати.
Точно така Simple Smile
Не знам на колко години си (и аз залагам на под 18), но майка ти е изчакала да поотраснеш достатъчно. Не им се меси, по-добре да се разведат.
Пък ти погледни от хубавата стара егоистична страна - родителите ти изглежда са читави в ролята на детегледащи - всеки ти угажда за всичко, стига да му е по силите Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 979
Аз се чудя майка ти как е останала досега с него.Явно заради децата,каквото е оправданието на много майки оставили се в жертва на криворазбран майчински дълг.
Всички са ти го казали,не мисли само за себе си,а и за нея.Скоро и ти ще се омъжиш или заминеш някъде,ще си имаш твой си живот,а тя ще остане съвсем сама да търпи отношение,което никой човек не заслужава.
В тази ситуация трябва да я подкрепиш безрезервно.
Дано жената си стъпи на краката,а ти осъзнаеш,че не си права да искаш майка ти да продължава да се жертва,за да ти е спокойно на теб,макар че аз не разбирам как може да си спокойна като виждаш как майка ти страда.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 486
Мили дами, моля за съвет! Аз съм на 23 години живея с родителите си, които много обичам. Баща ми преди пиеше но сега стана постоянно от няколко години. С майка много се карат за това тя ме е карала много пъти да говоря с него но аз се чувствам неудобно. Онзи ден се скарахме много той се беше напил и започна да се заяжда с приятеля ми. После се скара с мен и майка и така тя му поиска развод. Не искам да изгубя семейството си говорих с него каза, че няма да пие, но майка не иска да му даде още един шанс. Според нея той няма да спре и не иска да живее в тормоз. Баща ми не е лош човек но когато се напие се заяжда с всички. Какво да направя не искам те да се развеждат. Брат ми от години живее в София и е далеч от тези проблеми как да му кажа на него, че майка иска развод от татко. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!
Мислиш ли,че е на майка ти и харесва да живее цял живот с алкохолик?Защо да не се разведе и да си отдъхне?И тя има право на спокойствие.Мислиш за себе си, а за нея не помисли ли?

# 24
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
На 23 си, просто за секунда се постави на мястото на майка си. Човек от нищо не е застрахован в този живот. Ако твоят бъдещ мъж /да пази Господ, чисто теоретично го казвам/ има същият порок с години, много години и ти си търпяла, търпяла, все в името на нещо - вяра, че ще спре един ден, заради децата, в името на връзката и т.н..Та какво ще направиш, ще търпиш ли, докато и твоят, и на децата ти живот е напълно отровен? Не мисля, но знам ли, може и да си склонна..Майка ти се е уморила вече, остави я да поеме глътка въздух  Peace. Всеки си подрежда приоритетите в живота, баща ти е избрал своя.
Не те нападам. Моите родители се разведоха по сходен сценарий.
Скрит текст:
Бях на 17. В началото изпитвах съжаление към баща си, после яд, че всичко е пропаднало, страх,че пооделно родителите ми ще са нещастни. Но точно баща ми успя съвсем скоро да си подреди живота по негов си начин, не се е справил с порока си, но на половинката му сега изглежда не ѝ пречи. Майка ми е сама, но пък поне знае, че е направила нещо и за себе си в този живот.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Авторке, много си зле  ooooh! Ако бях на твое място не само, че нямаше да имам нищо против, а даже щях лично да посъветвам майка си да се разведе. Лигавиш се като 5 годишна. Нима ти, живейки там, ти харесва поведението на пияния ти баща и си ок с това. Имаш доста криворазбрана представа за семейство. Майка ти даже много е търпяла. Не я ли съжаляваш поне малко.
А ти се стягай, намирай си сериозна работа и доходи и се махай от там. Дали ще живееш с гаджето или със съквартиранти, но гледай да се изнесеш.
Надявам се утре ако не дай Боже си в ситуацията на майка си, няма да се държиш като мекотело, което ще търпи издевателства върху себе си и ще постъпиш разумно.

# 26
  • Мнения: 54 656
На 23 си, просто за секунда се постави на мястото на майка си. Човек от нищо не е застрахован в този живот. Ако твоят бъдещ мъж /да пази Господ, чисто теоретично го казвам/ има същият порок с години, много години и ти си търпяла, търпяла, все в името на нещо - вяра, че ще спре един ден, заради децата, в името на връзката и т.н..Та какво ще направиш, ще търпиш ли, докато и твоят, и на децата ти живот е напълно отровен? Не мисля, но знам ли, може и да си склонна..Майка ти се е уморила вече, остави я да поеме глътка въздух  Peace. Всеки си подрежда приоритетите в живота, баща ти е избрал своя.


Подкрепям изцяло мнението. Peace
Моето дете беше на 5 и настояваше да се разведа с баща ѝ.
А ти си на 23.

На теб ти е време за твой живот, а не да си с родителите.
Майка ти също има право на щастие или поне на спокойствие.
Пияният ще е такъв до гроб.

Подкрепи майка си в решението ѝ.
Чак се чудя как го е търпяла толкова години...
Горката жена! Tired

# 27
  • София
  • Мнения: 1 433
един развод би трябвало да го стегне-баща ти де
ако и това не го стресне и спре да пие за да задържи жена си...
значи и го заслужава
ти нищо не можеш да направиш, пък и не трябва
решава майка ти-достатъчно го е търпяла
с брат ти сте големи, крайно време е и тя да помисли за себе си
толкова по въпроса

# 28
  • Мнения: 6 214
След развода по-вероятно е да се пропие още повече. НО дано пък се вземе в ръце.  Praynig

# 29
  • Мнения: 926
Пиянство се лекува трудно. Понякога това, че родителите не се развеждат дори може да е в ущърб на децата (в моя случай беше така, с родител алкохолик). Трудно е да гледаш как семейството ти се разпада пред очите и да не можеш да направиш почти нищо. Но останалите са прави - това е избор между тях. Ти си на 23 и ти предстоят доста неща, в ситуация, като тази лесно може да се окажеш спасителна сламка на някой от родителите си, който да ангажира теб и времето ти почти постоянно. Не искам да кажа да ги оставиш, но не забравай, че и ти си важна и твоят живот ще го живееш ти, а не те.

Общи условия

Активация на акаунт