KARADAYI С КЕНАН И БЕРГЮЗАР - СЕРИАЛЪТ И НОВИНИТЕ ИЗВЪН НЕГО - ТЕМА 61

  • 24 946
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23 402


Слагай всичко!

Сега ни се е паднало!
  Grinning Grinning Grinning

# 31
# 32
  • Мнения: 5 716

На тази снимка Кенан си мисли-,,Ах Бергюзарче, ах! Ставай да снимаме, че както съм гладен,
ще взема тебе да изям! Ще те схрускам като сандвич!,, Joy Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 12 152




Май това бяха всички  Grinning Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



Тази ми е една от любимите !  

Последна редакция: нд, 14 юни 2015, 13:55 от косе-босе

# 34
  • Мнения: 12 152

На тази снимка Кенан си мисли-,,Ах Бергюзарче, ах! Ставай да снимаме, че както съм гладен,
ще взема тебе да изям! Ще те схрускам като сандвич!,, Joy Joy Joy Joy

Точно!  rotfImbo rotfImbo rotfImbo
На всеки два часа трябвало да яде ooooh! Божеее! Кърмачетата се хранят на три часа  hahaha Joy Joy Joy

# 35
  • Мнения: 23 402
В този пост ще преведа думите на някои от основните актьори


Юрдаер Окур / прокурор Тургут


Най-трудните ми сцени бяха убийството на главния прокурор, сцената с изнасилването, лудия Тургут в карцера и възкръсването на героя ми. Имаше много сцени, които съм запомнил. Например моментът, в който Илкнур научи истината за Сеис, в първи сезон срещите на Махир и Назиф в затвора, Фериде, когато видя тялото на брат си Мелих, който се самоуби. За тези се сещам веднага. И естествено сцената, в която Махир потопи краката на Тургут в ледена вода и се изправихме един срещу друг. Най-бързата ми сцена беше с мишката. Тя успя да направи от раз това, което се искаше. Както си вървеше, изведнъж изникна пред носа ми и на мен ми остана само да реагирам. Беше много истинско. Ако трябваше да правим втори дубъл, щеше да бъде трудно и за мен, и за мишлето , и за целия екип.  Всички аплодирахме мишката. Юрдаер даде много на прокурор Тургут и обратното. Свързва ги това, че и двамата вършат работата си с безусловна любов.

Еркан Авджъ / Неждет


Никога няма да забравя първата ми обща сцена с Кенан и Четин Текиндор. След кратка репетиция в обущарницата, казаха „Снимаме“ и това да бъда едно място с двама души, които и като хора, и като актьори носят такава енергия, беше страшно вълнуващо и истинско. Когато човек участва в толкова дълги проекти, те го  обогатяват не само като актьор, но и личността му  като цяло. Неждет като герой не търпеше някакви резки промени, образът беше бързо построен във всичките му измерения и на мен ми остана само да го изиграя. Като сложа всичко на везните, мисля, че ролята на Неждет се оказа много плодотворна за мен.


Ръза Коджаолу / Комисар Ясин

Изпитвам облекчение, но облекчение, заредено с тъга. Има и лека тревога какво ме очаква оттук нататък. Сред актьорите има такава пъстра палитра от индивидуалности. Създадохме много хубави приятелства. С Четин аби не бях играл по-рано. Тук имах шанс да снимам дълго с него. Неговата аура се носи на цялата снимачна площадка, особено в Бейкьоз, където е построена махалата, в която живее семейство Кара.  Едно от най-хубавите неща е запознанството ми с него. Тъй като бях в ролята на полицай, непрекъснато се налагаше да шофирам и то старите коли от онова време. Затова много често я вратата, я огледалото оставаха в ръцете ми. Вратата всъщност беше отворена, но не помръдваше. Тъкмо героят ми забогатя, купи си нова кола и сериалът свърши. Не можах да й се порадвам. Няма да забравя първата си сцена в началния епизод. С Махир започнахме като врагове. Трябваше да проведа разпит и да го подложа на мъчения. Заснехме дълга сцена с изтезания на едно неголямо място. Кенан аби е като планина и трябваше доста да се поизпотя, за да го набия.  Е, минахме без да се налага да се качвам на специална платформа. Държах сопа в ръка.

Улаш Туна Астепе  / Орхан

От физическа гледна точка, най-трудни бяха сцените с изтезания, разпити, също когато бях с примка на врата върху голям  леден блок. Ако говорим за емоционалните сцени, имаше няколко в болницата, чието заснемане отне доста време. Те докосваха нещо вътре в мен и ми беше трудно да контролирам интензитета на емоциите.  Но всички в екипа проявяваха голямо разбиране и уважение. Сцената, която  най-ярко помня, е сдобряването с Махир. Орхан години наред беше носил обичта към брат си вътре в себе си, но заобиколена от стени. В един момент тези стени рухнаха и обичта му се изля като река. Снимачната площадка на КД приличаше на училищата от едно време. Невъзможно е с четири-пет изречения човек да опише всичко, което е научил. Беше среща на майстори и калфи. Научих се да подхождам към живота и най-вече към себе си справедливо. Това идва и от ролята, която изпълнявах. Ако останеш верен на себе си, един ден можеш да постигнеш вътрешно равновесие. Бяхме екип от хора, които умеят да се забавляват, много обичат своята работа и я вършат по най-добрия възможен начин. Когато работим, се гледаме в очите. Когато се е получила хубава сцена, си звъним  и се поздравяваме. Нямаше завист, а уважение и зачитане усилията на другите. Никога не сме се чувствали самотни на сета. Имахме своите болки, но и много поводи за гордост. Минахме през всичко, което преживява едно семейство. КД беше дори повече от това.

Сема Ергенекон / Сценарист

Както при всеки сериал, най-трудно ни беше да напишем първата сцена.  Сцената, която най-силно ми въздейства беше тази, в която Махир разкри на Фериде кой е. Както и всички сцени между баща и син, между Назиф и Махир. Най-хубавия момент преживяхме съвсем наскоро. В последната серия ще играят и децата ми.  Grinning Grinning Grinning  Беше много забавно по време на снимките.  КД не е просто сериал за нас. Той беше пътуване, което обогати семействата ни с много спомени, разшири кръгозора ни, начина, по който гледаме на живота. Дори години по-късно ще си спомняме за този проект с любов и носталгия. Заедно преживяхме много сладки и горчиви моменти. Точно като в едно семейство. Подкрепяхме се, обичахме се, проявявахме разбиране един към друг. Всеки един от екипа на КД е много ценен и обичан от нас.


Керем Фъртъна / Прокурор Аднан


Снимахме една сцена пред съда. Имахме спречкване с Бергюзар и след това аз трябваше да си тръгна от двора. Предполагам, че за миг съм изгубил съзнание. /смее се/ Вместо да тръгна към вратата, аз се качих в колата на Бергюзар. Както си беше по сценарий, Бергюзар продължи сцената, изтичвайки към колата си и изведнъж гледа вътре седя аз. Като се погледнахме, умряхме от смях. Когато се включих в екипа, за мен беше тежък период. Трябваше да взема важни решения в живота си, бях напрегнат. С КД успях да премина през този етап много по-лесно. Затова този проект ще си остане много важен и много специален за мен. Всъщност всички, от сценаристките до актьорите, изобщо целият екип на КД е много специален.

Мелике Ялова / Айтен

Най-трудна ми беше сцената с изнасилването и травмата, която тя остави у Айтен. Не исках заради трудния характер на сцената да изпаднем в някакви клишета. Това е травма, която променя живота на човека и оставя  отпечатък  в него за дълго време. Спечелих прекрасни приятели. Работих с много добри режисьори. Те бяха мои учители в истинския смисъл на думата. Работих с такъв професионалист като Четин Текиндор. Само да го гледа човек и се пренася в друг свят. Разбрах какво значи да работиш в екип. Значи да сте сплотени като семейство, да чувстваш винаги подкрепа зад гърба си, да се допълвате взаимно. Така се създават проекти като КД. Сега сериалът приключва и сякаш откъсват някаква част от мен. Отива си нещо от мен.


Перихан Юнлюджан / Нилай


Най-трудни ми бяха сцените, които снимахме при ниски температури. Особено в трети сезон имахме сцени под падащия сняг, ченето ми беше замръзнало от студ, не можех да говоря. Най-силната сцена за мен беше, когато за първи път пристигнах в махалата, вървейки заедно  с Четин Текиндор и стъпих в дома на семейство Кара. Беше много вълнуваща и трогателна сцена. Не мога да ви опиша вълнението си преди снимките да започнат. В една сцена актьорът срещу мен плачеше и снимаха отблизо, а аз бях хремава и носът ми течеше. За да не  разваля сцената,  стигнах до там да си преглъщам сополите. Много се смяхме. Сега снимаме финала и всичко ми е толкова объркано. И ми е тъжно , и съм щастлива. Изпитвам и гордост, че съм била част от този екип. Понякога идвам по-рано на сета, за да си изпия спокойно кафето, да си поприказвам с другите. Човек иска да прекарва повече време там, където  се чувства уютно и спокойно. Снимачната площадка на КД беше такова място за мен. Даже сега като го казвам очите ми се насълзиха. Чувствам всички по-близки от семейство.

Елиф Сьонмез / Илкнур


Снимахме много тежки сцени. Винаги в такива моменти съм имала усещането, че целият екип ги преживява като един. Ето тези мигове са много ценни за мен. КД беше проект с много здрава основа. Не беше като някаква рутинна работа, която си върви ден за ден. Не знам как ще се чувствам, когато всичко приключи. Животът не предоставя толкова често възможност да се срещнеш с такива хора. Ще ми бъде много тъжно. Дори и да продължим да се виждаме, ще ми липсва атмосферата на снимачната площадка.

Фунда Ериит / Белгин

Белгин беше много интересен и въздействащ образ за мен.  Честно казано, не ми се искаше сериалът да свършва.


Край



Последна редакция: нд, 14 юни 2015, 16:23 от varna_2

# 36
  • Мнения: 15 391
Разкош! Разкош! Разкош!  Heart Eyes Не спирайте, слагайте и още, и още, и още...

на предполседния пост, косенцето пише, че има любима снимка  Heart Eyes не съм сигурна дали е само една, аз имам много. Всяка една снимка зад кадър е хубава и вълнуваща също толкова, колкото и тази от лентата. Спомени...

# 37
  • Мнения: 15 391
Цитат
Кенан аби е като планина и трябваше доста да се поизпотя, за да го набия.

Смелчага!  hahaha hahaha hahaha 6 на 35 с вдигнати ръце ама на батко си гумен нож вади.  Joy Joy Joy Добре, че абито го държаха тогава иначе щеше да го набие ама друг път.  Joy Joy Joy

# 38
  • Мнения: 11 116

Закачалки такива! Grinning Hug

Благодаря ви за чудесните снимки! Hug
Да пускат още!! Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 815
Затова много често я вратата, я огледалото оставаха в ръцете ми. Вратата всъщност беше отворена, но не помръдваше. Тъкмо героят ми забогатя, купи си нова кола и сериалът свърши. Не можах да й се порадвам.

Видяхме го този момент с вратата. Joy Joy Ох, какви сладури са всичките, а в ролите си са съвсем различни хора.

# 40
  • Мнения: 5 716

varna_2  Hug  newsm51
Всички актьори бяха професионалисти, всеки един много майсторски
пресъздаде образа на героя си. Турция има много добра актьорска школа.
Живи и здрави да са всички и успех в следващите им начинания. Heart Eyes
 

# 41
  • Мнения: 23 402
Берг

Щастлива и тъжна, но спокойна. Сега съм само мама. За дълго време.


 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


# 42
  • Мнения: 815
Варна, много, ама много ти благодаря за отделеното време да превеждаш сериите, новини около актьорите и изобщо всичко. Както казаха по - назад, без теб сме за никъде.  Heart Eyes Прощавай, ако след превод на статия, епизод или каквото и да е, не съм ти благодарил за стореното. Не е нарочно! Харесва ми и начин по който пишеш, с една дума, ти си най-най.  Hug Hug  

# 43
  • Мнения: 15 391
Берг

Щастлива и тъжна, но спокойна. Сега съм само мама. За дълго време.


 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes




А това е преди всичко!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 5 483
Време им е за почивка. Няма да изпитваме тъга. И ние работим, работим, пък си вземаме отпуска.

Общи условия

Активация на акаунт