Раждане в Майчин Дом - София (2 тема)

  • 275 729
  • 1 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 292
ancheto_petrova, много полезно, благодаря ти   bouquet

# 16
  • Мнения: 624
Включвам се със съвсем пресни впечатления от три нощи в Патологична бременност във ВИП стая, една в реанимация и четири на 12-ти етаж във ВИП стая.

Към написаното от ancheto_petrova, което е доста изчерпателно, искам да добавя какво на мен ми беше полезно (за плановото секцио е малко по-различно).
Документите са ви ги приели още при постъпването. Онова, което ви трябва за родилна е:

- нощница, която не сваляте по време на операцията, само навивате на гърдите;.
- джапанки, които някой от лекарите ще пренесе под леглото ви в реанимация и ще можете да си обуете на следващия ден;

Това си е върху вас. Grinning

- малки шишенца с вода, предварително отворени, аз имах четири и ги изпих почти докрай. Първите 6 часа след секциото не дават да се пие; малки и отворени, защото, вярвайте ми, всичко ви се вижда трудно след операцията, особено ако имате абокат на дясната ръка.
- сламка, по съвет на свеки, оказа се много удобно да си лежиш и да си пиеш, без да надигаш шише.
- телефон и
- зарядно, ако смятате, че ще изхабите батерията за престоя си в реанимация.

А всичко това, приготвено в плик, може да ви го донесе таткото, когато го пуснат да ви види за няколко минути в реанимация.  Grinning

Отделно трябва да донесе и пакета памперси и мокри кърпи за бебето, но тях ги дава на неонатолозите /или на гинеколога и той ги предава/.

Другият тънък момент е местенето на багажа от петия етаж (Патологична бременност) на 12-тия. Ами таткото дойде да ме види сутринта преди секциото и ми го взе, после ми го донесе в деня, в който ме качиха на 12-тия. Иначе никой не знаеше как точно да стане това преместване, трябвало да говоря с някоя санитарка да слиза да ми го вземе. А през това време трябва да говориш и с някого на 5-тия етаж къде точно да го оставиш, да ти го пазят, и че ще пратиш някой да ти го вземе и т.н. Така че, колкото и да е странно - багажът за един ден се върна вкъщи, а после ми го донесоха пак.

Останалото (извън задължителните неща) вече е казвано и е според личните предпочитания на всеки. Съседката ми по стая например, си носеше и сешоар.

За първия ден след реанимация дават за ядене две кофички кисело мляко (редичко като айрян, може направо да се пие), пакет обикновени бисквити и парче сирене. Казват, че това е за целия ден. Моят доктор каза, че ако чак толкова прегладнея, мога да изям и още малко бисквити или мляко, но да не прекалявам.
Така че, може да ви донесат и допълнително бисквитки.

За следващите дни, препоръчвам да ви носят храна. Ами не е достатъчно добра. Rolling Eyes Един единствен път ядох руло Стефани със задушени картофи. Иначе бяха все едни... боб, грах, кренвирш със салата зеле и моркови и т.н. В един момент дори спрях да проверявам какво има за ядене.

Занесете си и дишащи и водоустойчиви превръзки за раната 25 см. Там ми сменяха дишащи и не искаха да ми сложат водоустойчива, но на изписването се съгласиха. Общо ми трябваха три дишащи и една водоустойчива. Всъщност две водоустойчиви, защото акушерката не успя да я сложи отведнъж, краищата й залепнаха един за друг и ми каза, че ще ми сложи пак дишаща и да внимавам още ден-два. Да, ама в стаята си имах още водоустойчиви и си залепих върху дишащата и къпането най-после не беше мираж. Иначе на части, знаете колко е неприятно.

А, още нещо. В стаята, в която бях, леглото е с механизъм за изправяне до седнало положение! Суууупер удобно за родилите секцио! Стаята е номер 1218. Съседната стая 1220 не беше с такова, а с обикновено.

И химикалка. На изписването трябваше да попълвам една карта за неонатолозите и те бяха една идея възмутени, че нямам химикалка, с която да я попълня. Rolling Eyes

Ако нещо друго ви интересува, питайте. Peace

Последна редакция: нд, 21 юни 2015, 15:16 от Или.

# 17
  • София
  • Мнения: 58
Или. , искам да те попитам с избор на екип ли роди и колко дена преди операцията ти определиха датата?

# 18
  • Мнения: 624
Да, с избор на екип по препоръка на познати доктори. Д-р Джеров водеше, анестезиоложката се казваше д-р Георгиева (русокоса, дългокоса и много усмихната), прекрасен Човек и лекар. Нея не съм я избирала, просто късмет да ми се падне тя.
Определихме датата от петък за четвъртък (по мой избор). Здравословното ми състояние налагаше по-ранно вадене на бебка и имаха готовност още в деня, в който отидох да ме срежат. Но аз държах бебка да навърши 36 г.с.  и те се съгласиха, но поискаха още в понеделник да постъпя, за да ме наблюдават.

Нямам съмнения в професионализма на специалистите там, убедих се на няколко пъти. Peace

# 19
  • Мнения: 69
  Или а каква е болката и обезболяващо дават ли?знам че не  е най-важното н о много ме е страх Cry

# 20
  • Мнения: 624
Първо действа спиналната, после морфин, и после си поисках още на следващата сутрин, понеже хич не нося на болка и ме наляха венозно с профенид. Това е кетопрофен плюс парацетамол. Неприятно е, докато тече, малко щипе по вената, но облекчава доста.
За следващите дни си взех свещички Профенид от аптеката. Повечето родилки май нямаха нужда, ама аз не търпя. Момичето до мен в реанимация също си поиска обезболяване, другите две - не.

# 21
  • София
  • Мнения: 471
Всичко казано е достатъчно изчерпателно. Аз за себе си бих добавила, че ми бяха полезни еднократни чаршафи- за мен и за повиване на бебето ( ако вие се грижите за него), кремче против подсичане. Бях си взела шишенце с браунол и памучета за тоалет след всяко посещение на 00, много помага. Подготвила си бях и парацетамол, след предното раждане имах непоносими болки ( вакуум екстракция, епизиотомия) , но не ми дадоха никакво обезболяващо. Сега имах, но не се наложи Simple Smile

# 22
  • Мнения: 69
a za kakvo e tozi braynol,Cveti?

# 23
  • Мнения: 843
И аз като Цвети, бях с епизиотомия и не ми дадоха дори един парацетамол. Цяла нощ се мъчих. След като моя лекар ги скастри се оказа, че имат и доста силни обезболяващи свещички, които подействаха в миг. Така, че не е като да нямат, но що да ни е добре като може да се мъчим.така че носете си парацетамол.
Цвети, какъв е този препарат?

# 24
  • Мнения: 618
Родих февруари при Др Гунев нормално раждане 37г.с. Бях с гестационен диабет, начална прееклампсия и високо кръвно
Бебе 4050гр. 51см.

Най-полезното нещо което ми донесаха на другата ситрин след раждането беше смрадлика за промивки.
Имах мнооого вътрешни и външни шевове и това много ме успокояваше. Промивах близо месец след раждането.

# 25
  • София
  • Мнения: 471
Този кафявия препарат с който понякога правят превръзки- като дезинфектант, който не щипе. Сега продължавам след всякомпосещение на 00 да се туширам с тампонче и на практика вече не ме придърпват конци Simple Smile Смрадликата също много ми помогна предния път Simple Smile

# 26
  • Мнения: 843
И аз родих при Гунев. Бях с шевове. Препоръча ми промивка с лайка и смрадлика. Още в болницата ги редувах, но смрадликата ми действаше повече. За 2 седмици се оправих.

# 27
  • Мнения: 618
Аз за два три месеца се оправихе че ме
Шиха един час Wink

Ние с мацката дето си раждахме едновременно и двете при гунев през пет
Минути са ни бебетата отидпхме веднъж на тоалет и поале само смрадлика в банята беше ми отвратително как се бяхме наредили 30 жени и една леля с щипки и марли на едно разбито магаре ни "оправяше"

# 28
  • Мнения: 843
ооо да, и беше доста груба, една от лелите, страх ме беше да не се инфектирам нещо, иначе щях да си го спестя.

А бе имах съвети от приятелка, но раждала секцио, и въпреки че изчетох, доста коментари за това, което ще ми трябва, опитът бая ме научи и за следващото раждане живот и здраве ще знам.
Докато бях бременна обърнах бг мама Simple Smile четох - вземете си спирала, да сте хубави на снимките, ми няма лошо, ама кажете и за аулинчето - практично трябва да споделяме  Mr. Green

доволни ли сте от Гунев?

# 29
  • Мнения: 16
Аз родих нормално и имах епизиотомия и изобщо не съм ходила на промивки при акушерките. Моята лекарка ми препоръча да си купя Цикатридина спрей и да го пръскам след като се изкъпя върху раната. Според мен Цикатридина, Браунол и смрадлика е най-доброто което може да се направи.
Иначе за нормално раждане препоръчвам с двете си ръце д-р Борислава Попова. Изчака ме спокойно да си родя и изобщо и нямаше идея да не ме чака и да ме прилъже, че се нуждая от секцио. Заши ме по някаква специална техника, която в последствие се оказа,че добре че ме е зашила с по-малко конец, че имах проблеми с разграждането на конците.

Общи условия

Активация на акаунт