На море в Турция - тема 38

  • 124 685
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 152
За хотела не ми се говори, защото до сега слушах и четох само позитивни мнения, а аз съм безкрайно разочарована. Само ще споделя, че сами си сменяхме хавлиите, стаите ни бяха отрупани в пясък и се почистваше отгоре и когато в редките мигове някой се сетеше да смени хавлиите те бяха натръшкеани на едното легло като отпадъци.......Един ден ги бяха прибрали и до вечерта стояхме без хавлии.......Храната свършваше бързо и цяла тайфа българи търчаха с пълни чинии по стаите си, а ние понеже не искахме да се тълпим и ходехме по към края обирахме, каквото е останало......Просто Грийн нейчър е класи над Пашата-направо ми липсваше. От тази прекрасна и разнообразна храна, която се предлагаше там, в Пашата нямаше и следа. На ден само по един вид риба-херинга, или пъстърва-само 2 дни имаше сьомга. Месото само пилешко и пуешко /аз не ям хвърчащо месо/, само веднъж агнешко и 2 пъти телешко. Единствено съм доволна от прекрасното бяло вино и от анимацията. Понякога се налагаше да хапваме навън. А що се отнася до пътуването беше кошмарно. Имаше една банда от 8 полунормални жени, които пищяха, слушаха музика и играеха кючеци, без да се съобразяват с никого и в двете посоки и не ни оставиха да почиваме изобщо. Водачката ни Габриела се присъедини към тях и не обръщаше внимание на никой друг. Горката жена нямаше никаква идея какво е да си гид и през цялото време сричаше  някаква информация с гръб към нас. Спирахме много рядко, защото шофьорите караха направо спънато и си мислеха, че карат картофи, а не хора..... а стюардесата ни подвикваше като на телета да пишкаме по-бързо..... Тръгнахме в 15 часа, а на другия ден към 13 и 30 бяхме в Мармарис-22 часа..


УЖАС!

# 361
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Пълен кошмар.Да разбирам,че сте били с автобус на филма Дорис? newsm78

# 362
  • Мнения: 408
alinnna, съжалявам за претъпените неудобства с превозвача Sad Но хотела ... Thinking vanq_6119 се изказа така ласкаво за него преди 1 месец. Може ли толкова да му е паднало нивото за толкова кратко време?

# 363
  • Мнения: 1 525
Не знам дали само ми се струва, но тази година има доста недоволни от почивката си в Турция  newsm78
Ние ли станахме претенциозни? Те ли решиха да не са толкова старателни  newsm78

# 364
  • Мнения: 2 018
Мисля, че хората са различни имат различни очаквания и впечатления, и заради това има разминаване на мнения от хотелите.
Не бива да се предоверявате на всяко изказано мнение, особено, ако е единствено негативно. Аз проверявам за няколко подобни мнения, внимателно чета и се опитвам да разбера нагласата на човека - дали е по-претенциозен или лошото впечатление е твърде прясно, дали пък не е очаквал твърде много и дали пък не е прав? С това не казвам, че може и да не са прави някои, а в смисъл търся мнения на хора с моята нагласа.. до колкото може да се прецени, разбира се Simple Smile
Позитивните мнения също ги преценявам - дали пък очакванията им са били твърде ниски, дали пък не са твърде позитивни Wink) и така..
Лично аз като избера хотел винаги си оставям едно на ум, че може и да не е точно така, както си го представям. И понеже веднъж почивам на година се самозадължавам да намеря хубавото, когато съм вече там. Имаше българи, които направиха чутовен скандал за интернет, че няма по стаите - тези хора съм сигурна, че останаха с много лоши впечатления от почивката си, въпреки, че в офертата нямаше такава екстра. Също така, когато съм недоволна от нещо в хотела - първо изчаквам време и чак тогава се опитвам да преценя дали си заслужава да му се обръща внимание. Идеален вариант никога няма - да си доволен от абсолютно всичко. Гледам общото впечатление!

# 365
  • Мнения: 5 459
Да, с Дорис пътувахме. Знам,че Ванюшка беше много доволна, но явно в началото на сезона са се представили. От пашата тази смяна всички ,които са били и преди в Мармарис са много недоволни и от нивото и от храната. Ако прочетете отзивите ми от миналата година за Грийн нейчър ще разберете защо така недоволствам.  За мен беше странно да отсъстват миди, скариди, раци и риба при положение, че в грийна просто бях преяла с морски деликатеси. В пашата единствено сладката маса беше отрупана, но баклавите свършваха веднага и не се зареждаха отново-оставаха само разни желирани сладкиши и кремчета. Може би моите очаквания бяха прекалено големи, понеже пашата е доста прехвален хотел, но за съжаление останах разочарована, а и имах "щастието да убия две ама действително охранени хлебарки в коридора, понеже се носеше много храна, както споменах-българите си правеха банкети по стаите след като затворят бара и сутрин камериерките им пребираха резултатите от пиянските вечери, та може би затова не успяваха да почистят. Имах чувството, че се намирам в България. Чуваше се предимно българска реч и понякога руска......може би затова във фейса имаше коментари , че българите отивали в Турция да се нахранят- един в автобуса на връщане се възмущаваше, че Ни му УСТАНЪЛУ ВРЕМИ ДА ИЗПУКА СИЧКИЯ АЛКОХОЛ И ДА ОПЛЮСКА СИЧКЪТА РЪНЪ НА ТУРЦИТЕ.....Каква е тази почивка, да чакам половин час за да си взема една пъстърва на скара или пък да ставам 6 часа за да си сложа хавлията на плажа, че да отида да се пека....... И ,който иска да е без интернет- да ходи в Пашата. По стаите се плаща по 2 евра на ден, а в лобите е чудо да успееш да си провериш пощата, защото винаги има струпани тийнове, които са забили поглед в телефони, или таблети и стой , та чакай....

# 366
  • Мнения: 5 138
Аз пък се моля да няма интернет в хотела
отивам на почивка и искам да се махна от новини ,имейли, фб и всичко друго което ми отнема от времето 358 дни в годината

# 367
  • Мнения: 1 036
То и на мен не ми трябва нет, но като си с тийн и няма-става страшно!
Съжалявам Алина за преживяванията, а на младежа РД поне добре ли изкарахте.

# 368
  • Мнения: 310
Съжелявам за негативните емоции от почивката, Alinna. Това още веднъж ми затвърждава мнението че е добре да избягвам хотелите пълни с българи

# 369
  • Мнения: 5 459
Все пак държа да кажа, че ако първо бях посетила Пашата, а после Грийн нейчър-със сигурност щях да го харесам.......Но с почистването мисля, че дори и в 3-звездните хотели не трябва да се правят компромиси.
За щастие не ни посрещна Ридван, а Есра. Това прекрасно момиче направо ни напълни сърцата. Още първата вечер синът ми получи топлинен удар и се стигна до спешна помощ-това съкровище не се откъсна от нас и за миг и през цялата почивка ни търсеше за да се увери, че сме добре. Не мога да не похваля и Бюлент от местната агенция. С неговата агенция ходихме до Егейски острови и останахме очаровани.
За рождения ден на детето ни донесоха картичка от персонала и ние предпочетохме да празнуваме навън, защото щеше да ни излезе доста скъпо да си платим изненадите.  Ала карт ресторантите са срещу заплащане, независимо, че в концепцията пише, че имаме право на една безплатна вечер.

# 370
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 918
може би затова във фейса имаше коментари , че българите отивали в Турция да се нахранят- един в автобуса на връщане се възмущаваше, че Ни му УСТАНЪЛУ ВРЕМИ ДА ИЗПУКА СИЧКИЯ АЛКОХОЛ И ДА ОПЛЮСКА СИЧКЪТА РЪНЪ НА ТУРЦИТЕ.....

Ммм дежа ву  Crazy Миналата година един господин на висок глас се хвалеше как на закуска си бил взел 40 пакетчета масло за вкъщи  ooooh! За какво са му, надали има идея ама нали "си е платил и му се полага". Как беше пропуснал да затвори буркани за вкъщи, не знам  Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: пн, 13 юли 2015, 17:24 от Вълшебство

# 371
  • Мнения: 3 067
Съжелявам за негативните емоции от почивката, Alinna. Това още веднъж ми затвърждава мнението че е добре да избягвам хотелите пълни с българи
Напълно съм съгласна, особено, когато започне да се прехвалва един хотел и тук, и във Фейса... Бях сигурна, че тази година ще стане "български хотел", а това не дава гаранция за много добри изживявания...

В интерес на истината /не знам защо/, но имам чувството, че в Турция вече не е толкова добре да кажеш, че си българин, особено по магазините - чуваш едно "а, комшу...", ама с някакво пренебрежение. Е, след като видят, че си сериозен купувач на по-скъпа стока, и чай, и даже бира те черпят.... Sunglasses

Колкото до начина, по-скоро количеството на храната, която се изяжда от някои почиващи.... Ние бяхме в Сиде, на връщане дойде минибус с туристи от Алания - ами първото, което чух, качвайки се, беше свързано с напълняването - кой колко кила качил миналата година, колко ли ще бъдат тази.... Както се казва - "без коментар". Sad

# 372
  • Мнения: 2 788
Съгласна съм, че е въпрос на нагласа за хотела и изискванията и критериите на всички са различни. Но информацията за Пашата съм я чувала за Септември 2013 абсолютно същата, каквата Алина е споделила, така че е шанс, вероятно зависи и от периода и от туристите, които са там в момента. Това ме спря да резервирам и миналата, и тази година за там Peace Но вярвам на Ванчето и за положителните отзиви, които е дала. Просто зависи периода, приятелите, когато ни го разказваха за Септември 2013, са същите хора, които бяха почивали през Юни същата година и останали очаровани, а после разочарование.

На всички слънчева и весела почивка. Hug

# 373
  • Мнения: 5 459
Съжелявам за негативните емоции от почивката, Alinna. Това още веднъж ми затвърждава мнението че е добре да избягвам хотелите пълни с българи
Напълно съм съгласна, особено, когато започне да се прехвалва един хотел и тук, и във Фейса... Бях сигурна, че тази година ще стане "български хотел", а това не дава гаранция за много добри изживявания...

В интерес на истината /не знам защо/, но имам чувството, че в Турция вече не е толкова добре да кажеш, че си българин, особено по магазините - чуваш едно "а, комшу...", ама с някакво пренебрежение. Е, след като видят, че си сериозен купувач на по-скъпа стока, и чай, и даже бира те черпят.... Sunglasses

Колкото до начина, по-скоро количеството на храната, която се изяжда от някои почиващи.... Ние бяхме в Сиде, на връщане дойде минибус с туристи от Алания - ами първото, което чух, качвайки се, беше свързано с напълняването - кой колко кила качил миналата година, колко ли ще бъдат тази.... Както се казва - "без коментар". Sad
Laughing аз, обаче съм руса, бяла и  закръглена и понеже преди години съм работила като учителка с турци поназнайвам малко езика им.......та ми направи впечатление от разговорите им когато ходих да си поръчвам на бара, че ме мислят за рускиня и да.....честно казано получих маааалко по-добро отношение и уважение от другите мрънкащи като мен българи  Joy Поне сервитьорите се въртяха около масата ни да ми носят бяло винце и да питат дали искам нещо Wink А що се отнася за килата, приятелят ми и синът ми отслабнаха с по 2-3 килограма, а аз се върнах същите килограми, които си бях по принцип......

Но си права-турците викат на пашата комшу-хотел.......просто говорих с хора от другите хотели, та се шегуваха за Пашата, а иначе повечето от автобуса бяха от Мехтап и Селен и бяха много доволни.....

# 374
  • Мнения: 60
Вчера се завърнахме от почивка в Паша Бийч, Мармарис. Искам да се извиня на дамата срещу, която реагирах по отношение на Дорис, защото ми се струваше , че преувеличава. Просто съм възмутена и искрено се надявам да не ми се налага повече да пътувам с тях-да си платиш за да изживееш кошмар....

Миналата година,когато споделих недоволството си от ТА “Дорис“  /някои от пишещите /ме посъветваха да пиша в „Черния списък на ТА“.Нямам представа кой ги чете там,но ако се обръща повече внимание на недоволните от ТА,ще си спестим бъдещи разочарования.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт