"Проблеми" в ранна бременност нормално ли е ?

  • 4 341
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте мами !
Надявам се темата да е на правилното място тъй като не намерих други подобни ...
В начална бременнст съм 6 г.с все още не съм ходила на лекар чак другата седмица ....
Та имам няколко въпроса тъй като съм леко притеснена за бебето (първа бременност ми е )....
1-Имам ужасно гадене със повръщане и не мога да задържам храна което ме притеснява опасно ли е за бебето 2- Имам леки болки в коремчето или по скоро в десния яйчник леко тъпа болка но понякога придружена със "придърпване "

На някой случвало ли му се е и може ли да се нарече че е нормално при бременност ?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 365
Здравейте мами !
Надявам се темата да е на правилното място тъй като не намерих други подобни ...
В начална бременнст съм 6 г.с все още не съм ходила на лекар чак другата седмица ....
Та имам няколко въпроса тъй като съм леко притеснена за бебето (първа бременност ми е )....
1-Имам ужасно гадене със повръщане и не мога да задържам храна което ме притеснява опасно ли е за бебето 2- Имам леки болки в коремчето или по скоро в десния яйчник леко тъпа болка но понякога придружена със "придърпване "

На някой случвало ли му се е и може ли да се нарече че е нормално при бременност ?

Напълно нормални симптоми за бременност. Ще отшумят с времето. Лека бременност  bouquet

# 2
  • Мнения: 38

Напълно нормални симптоми за бременност. Ще отшумят с времето. Лека бременност  bouquet
[/quote]



Много ти благодаря бях ужасно притеснена да не е нещо по сериозно ....  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 8 645
Нормално е. Пий повече течности, за да не се обезводниш. Пробвай различни храни, които да ти успокоят гаденето.Аз набивах само препечени филии и ябълки.
Иначе помага и студено прясно мляко, газирана вода, някоя солета, вода с лимон. Но не прекалявай с лимона, аз повръщах цяла нощ след чай с лимон и изяден 1 цял  Laughing

Последна редакция: чт, 18 юни 2015, 14:34 от Ирайн

# 4
  • Мнения: 576
 Нормално е в ранна бременност да имаш такива симптоми. Аз, през първите месеци не хапвах почти нищо друго освен баница и препечени филии, а само като помислех за месо или риба ми се гадеше. внимавай с киселите и мазните храни - дразнят стомаха.
 Придърпване и леки болки е възможно да имаш от разтягането на матката, но ако се засилят задължително отиди на лекар.
 Потърпи, след два месеца ще се чувстваш прекрасно и ще ти се иска да изядеш целия свят Laughing
 Лека бременност!

# 5
  • Мнения: 38
Мами благодаря ви за съветите  ......  Hug

# 6
  • Мнения: 760
напълно нормално е да имаш такива "симптоми" така че спокойно и лека бременност

# 7
  • Мнения: 10 598
Честито и без паника!

Абсолютно нормално е всичко. Каквото и да ядеш/пиеш, гади ли ти се ще ти се гади и такава е работата. Сухари, солети, бисквити, чайчета, лимончета, няма да те облекчат, освен ако не ти се услаждат в същия момент случайно. 3-4 месеца гадене и повръщане са, после като ти се отвори апетита, ще се родиш и ще се наслаждаваш на коремчето си и на вкусовете на бебчето ти. Mr. Green

Яж каквото ти се яде, дори и нещо, което отдавна не си яла, и мъжа ти да ти го сготви. Аз моя така го измъчвах с готвене (да ми простят жените, които защитават мъжете си), ама да си бременна не е лесно, нито пък най-прекрасното нещо на света (както повечето се изказват).

Избери си вода за пиене, от която да не ти се гади. Аз можех да пия само Банкя. Не знам какво и беше различното на тая вода. Другите води не можех да ги вкуся. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт