Забременели след инвитро - тема 11

  • 32 312
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 501
Бис, лампа вече няма, аб ще имаме 7 дневен курс. Започнахме в петък, значи според мен, трябва да свършим в четвъртък или петък. Всичко вече изгледжда добре, пу-пу. Не смея обаче да се зарадвам много, нека нещата се стабилизират още няколко дни. Детето е в добри ръце, лекарите ни са страхотни!
Още 1 кг надолу  Shocked Shocked Shocked Shocked
Колко вода има в мен задържана, чак вече малко се притеснявам. А кръвното ми играе. Абе разбъркана работа.

# 691
  • Мнения: 424
Биси, тези настроения са напълно нормални. И аз след раждането предния път май бях изпаднала в лека депресия, а както всички знаем нашите деца са силно желани и дълго чакани и би трябвало да летим от щастие. Уви, притесненията ми бяха повече отколкото през бременността, все за нещо се притеснявах- ами яде ли достатъчно, ами качва ли кг, ами правилно ли я храня, ами дали не е гладна още, ами защо плаче сега - колики ли са, глад ли е и т.н.. Всички ме дразнеха, все се карах с някой, все бях недоволна и в същото време бях супер щастлива че най-после гушкам детенцето си.На всичко отгоре ми бяха излезнали ужасни екземи по ръцете, които много ме дразнеха и нищо не ги успокояваше, а трябваше да мия бутилки, да цедя мляко, да сменям памперси, и всичко това си изисква миене на ръце и т.н. Постепенно влезнах в релси и нещата се оправиха. Надявам се сега да не изпадна пак в такова положение, защото аз самата не се търпях тогава.

Кой е наред да ражда, изгубих ви дирите вече?

Мацки, още 10 дни и ще се гушкаме с беба Simple Smile Нямам търпение вече. Не ме свърта на едно място, нервата ме е хванала, сън не ме хваща. Вчера ми направиха малка бременна фотосесия и ще постна някоя снимчица като ги получа Wink

# 692
  • Мнения: 1 095
Кей, радвам се, че се стабилизирате, добри са ви докторите, още малко и у дома. А бе и аз задържам май много вода, особено последните дни направо взех да набъбвам, малко остана поне, че и жегите започват с пълна сила.
Бис, така ще е и ние от там ще минем, през съмнения и притеснения. Simple Smile
Пинки, чакаме снимчици!  Hug
За магнезия и Утрогестана - школи всякакви, при мен се наложи дълго време заради серклажа, нямаше как, но съм доволна. Интересно ми е Сигридов какви доводи има срещу магнезия, я споделете. Simple Smile

# 693
  • Мнения: 973
Честито на Вилили и от мен, че малко закъснях! Да са живи и здрави малките и рожбички!

# 694
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Дани,, според Сигридов магнезия замаскира проблеми в матката. Когато има контракции означава че матката дава сигнал че има някакъв проблем, който трябва да се отстрани, а не да се замаже. Естествено при необходимост дава за 2-3 дни, но не и за постоянна терапия.

# 695
  • Мнения: 957
Това за магнезия не е точно така... аз от 5-ти месец съм на магнерод защото имам контракции, Матката е без проблеми, просто има момичета който правят от рано контракции... ако не беше магнерода нямаше да го добутам до 9-ти месец... Той Сигридов е със странни виждания не само за магнерода... но важното е да вярваш на лекаря си Simple Smile

# 696
  • Мнения: 550
Хайде и тук да честитя на Виолеткееее бебоците! Heart Eyes Да са живи и здрави и мама бързо да се надига, че екшънът започна!
Кей, проверила съм я-имат децата дрешки,че се бях притеснила като беше изтипосала само чорапки newsm78
Ама явно се е стегнала...хихихи.
И аз за протокола-вече съм минус 22. В къщи се прибирах минус 20 кг, док каза, че явно в повечко са ми дошли тревогите, защото нормално било минус 13-15.Корем още имам, но ще го оправим.Вчера бяхме на ортопед, всичко е ОК. И вече сме почти по 3 кг Party

# 697
  • Мнения: 553
Илиянка, ти направо си се стопила. Наистина тревогите ти са се отразили. Дано повече да им се радваме,отколкото да се тревожим. 
Пожелавам ден пълен с радостни новини!

# 698
  • София
  • Мнения: 1 844
Вилили, честити момченца! Да са ти здравички и послушни   bouquet Бързо възстановяване на теб ти желая, почивай в болницата и събирай помагачи, че е после е страшна работа  Wink

Бисе, така е, мила, при мен е абсолютно същото положението. По-некадърна и несигурна никога и в нищо не съм се чувствала. В началото имаше моменти, когато си мислех, че ние това дете не можем да го изгледаме и че ще го уморим  ooooh! Само ревях, крещях и се карах. Чак след първата консултация, като видях, че е качила 1100 гр., сякаш се поуспокоих. Сега определено е по-добре положението.

Аз бях през цялата бременност на огромни дози магнезий още от 15 гс. като получих един ден контракции /магнерот 3х2 и по един магнезиев диаспорал/. Забележки нямам, определено ми предотвратяваше контракциите и болките, много добре ми действаше. И аз като Теди едва ли щях да го добутам до деветия без магнезий. То ако имах контракции, серклажът едва ли щеше да ми издържи. Някои жени са с чуствителни матки, това си е диагноза, някои като мен пък от притеснение и стрес получават контракции. Лежането не помага винаги. И легнала пак е имало дни, когато ми се е стягал болезнено корема. А само един ден, та и часове с по - сериозни контракции са достатъчни да скъсят драстично шийката. В този смисъл ми е интересно при контракции Сигридов каква терапия предлага?

Дани, ти няма ли вече да ходиш да го раждаш мечето Heart Eyes  Hug

# 699
  • Мнения: 1 220
Ей Пинки, това което разказа все едно аз съм го писала - ама абсолютно същите въпроси имам постоянно. Особено - сега от глад ли плаче или примерно от колики.. Защото като я кърмя идея нямам колко давам. Като си заспи по време на хранене, хубаво ама иначе.. Почвам да си мисля, че жегите я мъчат от време на време.. но явно се напасват нещата. За наддаването - наддала е, 3320 я измериха вчера на 16 ден, а я изписаха 2850. Май е добре.
Кейче, стискам палци, и аз мисля, че сте в добри ръце и всичко ще е наред.
Илианка, ти верно си се стопила... Аз продължавам да недоумявам как се оправя човек с две бебета, честно. Близнашките мами сте уникални просто, сигурно за стотен път го казвам.
Магнезий и аз пиех. Не супер регулярно, но когато усетех напрежение и притеснение, пийвах за успокоение, заедно с нош па. По-сериозно пиех в началото около зацапванията. И към 8 месец също. Струваше ми се излишно за имам болки и да се тревожа за контракции. А и моята док все ми казваше, пий щом искаш, магнезият е полезен и за небременни.

# 700
  • Мнения: 150
Вилили, честито, да са живи и здрави мъниците!   Party Time

И аз съм на големи дози магнезий, с контракции съм от трансфера още  Rolling Eyes Освен това ми се появяват периодично и болки и става страшно. Много ношпа също. По едно време опитахме да спрем ношпато но болките пак започнаха и хайде обратно. А мисля, че ношпато доста дразни и стомаха. И утрогестана бях спряла за 1-2 седмици и то пък се видя цервикалната недостатъчност и хайде обратно.  #2gunfire
Има бременни едно хапче не пият... но какво да правим, борим се.

# 701
  • Мнения: 1 368
Илиянка, направо си се стопила  Hug
Дано всички мами да сте по-спокойни, да се чувствате по-уверени и да се наслаждавате на присъствието на бебчетата си Hug. Не знам дали това със спокойствието е възможно де Peace

# 702
  • Мнения: 1 095
Фриде, много му е комфортно явно на Мечо, за никъде не се е засилил, а уж се разбрахме вече да се стяга, че много тежи, хехе, голям е шеф! Когато реши, ще си го чакам. Simple Smile
Илеее, ти верно си се стопила, бе, маме! Живи и здрави да сте! Simple Smile

# 703
  • Мнения: 646
Както каза Бис, времето си върви, кога се притеснявах за ЧХГ, днес записвах час за ранна ФМ....
Днес бях на преглед, маймунката си е точно колкото трябва голяма. Слушахме сърцето и доки каза.. малко му е ускорен пулса... Питах има ли нещо притеснително, тя каза не. Аз обаче много се притесних. Споделете дали имате опит? Добавиха ми и нови лекарства - Неупоген и Фраксипарин за по 5 дни през ден всяко... от това още повече се притесних... за какво ги изписват?

# 704
  • Мнения: 312
Вили, честити юнаци bdbaloni  Скорошно изписване
Белл, Честит Рожден Ден на патерици.  nbirthday Леко бременност до щастливия финал
Лили, да слушаш докторите, че  #2gunfire Принцесата трябва да се чувства комфортно  Joy Joy
Франи, и аз се включвам към думите на Белл, искам да гледам сеир при Сигридов. Ако бебо е момче, утрогестана не е добре за него.

аз тези дни се поизгубих малко, но имахме приятели на гости Laughing и едва успях да ви изчета  #Crazy
Тези дни съм малко по-добре, надявам се гаденето да отминава вече.

Общи условия

Активация на акаунт