Детската градина- всичко, което ни вълнува- 13

  • 42 474
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 653
Благодаря, Ирина!

# 16
  • shumen
  • Мнения: 18 083
Аз ти казвам в нашата група как е,а за 2 и 3 дете не знам.

# 17
  • Мнения: 2 352
И аз мерси за темата!

Имам въпрос: мои приятели имат 3 деца - момиченце на 10 години и близначки на 3 години. Една година ходеха на частна ясла, но сега ги приеха в държавно ОДЗ. Каква ще е таксата за близначките в детската градина?  newsm78
Видях, че Ирина е писала и може би тя знае повече по въпроса.
Мисля че беше за едната да трябва да плащат 50%, а за другата да не се плаща. Така мисля, но да си погледнат наредбата за общинските такси.

Приятна ваканция на децата!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 609
Запис в темата и от мен.

# 19
  • Мнения: 11 569
Запис, че ви изтървах.
В нашата градина по меню добре ми изглежда храната. Казвал ми е че му сипват допълнително, ако си поиска, само хляба е проблем. Ако си иска втора филийка едната леля му давала, другата казвала че няма. Ама, здраве да е.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 289
комплимент: "О, мамо, вкусно е като на градината!"

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
а на мен ми казва: "Фрикасето в градината е по-вкусно... И има и кюфтета!"
...а по принцип дъщеря ми е "мръвкарката"...

това вместо досадния "запис"

# 22
  • Мнения: 1 350
И при нас храната в ДГ е на почит ,а аз все не мога да я докарам както иска.
Ядат някаква прословута супа със сирене ,някой чувал ли е нещо и какво й е толкова специалното ,та не мога да се справя аз ?
Иначе мойто дете е във ваканция вече,наесен ще е в 3 група  Crazy

# 23
  • Мнения: 2 196
Супа със сирене ли  newsm78
Сещам се за млечна,която е с кус-кус и сирене вътре,бяла е,но как се прави-не знам  Thinking
моето май нищо не яде на градината.....принципно е злояд и само опитва,може би и,ако му хареса тогава хапва.Факт е,че като се прибере търси нещо за ядене,но за много неща знам,че не яде-боб,леща,яхнии,грис  ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 609
Ох, аз се сещам за тази супа и получавам позиви при спомена... Супата обикновено е зеленчукова, рядко е с месо и вътре в супата просто има сирене на малки парченца. Не знам друго специално има ли, аз не мога да я понасям и не съм се интересувала от рецептата.

# 25
  • Мнения: 653
И при нас храната в ДГ е на почит ,а аз все не мога да я докарам както иска.
Ядат някаква прословута супа със сирене ,някой чувал ли е нещо и какво й е толкова специалното ,та не мога да се справя аз ?

Сигурно е някоя от тези трите, ей от тук ги намерих: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=15205.0

66. ЗЕЛЕНЧУКОВА СУПА СЪС СИРЕНЕ
Спанак 130 г, Коприва 42 г, Пресен кромид лук 108 г, Пресен чеснов лук 7 г, Сирене 96 г, Ориз 30 г, Кисело мляко 97 г, Яйца (1 бр.) 40 г, Краве масло 20 г, Магданоз 7 г, Копър 7 г.
Измитите, почистени и нарязани на дребно спанак, коприва, лук (кромид и чеснов) се задушават в част от мазнината и малко вода до омекване, след което се заливат с гореща вода и се оставят да заврят в похлупен съд. Прибавя се оризът, а когато оризът омекне, се прибавя настърганото сирене. Готовата супа се отстранява от огъня, застройва се с киселото мляко и яйцата и се подправя с останалата част от маслото и ситно нарязаните копър и магданоз.

86. МЛЕЧНА СУПА С ГРИС И СИРЕНЕ
Грис 50 г, Моркови 32 г, Целина 23 г, Кромид лук 25 г, Краве масло 15 г, Прясно мляко 165 г, Сирене 67 г, Яйца (1 бр.) 40 г.
Почистените, измити и дребно нарязани моркови, целина и лук се пускат във вряща вода и се варят до омекване. Прибавя се 2/3 от млякото и като заври течността отново, се изсипва на тънка струя грисът при непрекъснато разбъркване с тел. Супата се вари до сваряването на гриса, застройва се с варена застройка от яйцата и останалото мляко, разбърква се с настърганото сирене и се подправя с маслото.

87. МЛЕЧНА СУПА СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ
Прясно мляко 485 г, Картофи 113 г, Моркови 24 г, Целина 23 г, Кромид лук 25 г, Краве масло 30 г, Яйца (1 бр.) 40 г, Брашно 10 г, Сирене 48 г.
Морковите, целината и лукът, след като се почистят и измият, се нарязват на кубчета, заливат се с малко количество студена вода и се варят до омекване. Прибавят се почистените, измити и нарязани на кубчета картофи. Когато се сварят зеленчуците, супата се разрежда с 2/3 от горещото мляко и се оставя да заври отново. Застройва се с варена застройка, приготвена от останалото мляко, яйцата и брашното, размесва се със ситно настърганото сирене и се сваля от огъня. Подправя се с маслото и се поднася.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Дани и двамата обожават млечната супа... Вкъщи, поне веднъж седмично им я правя
Скрит текст:
1/2л прясно мляко
бучка масло, малко по-голяма от орех
шепа ориз
сирене - на вкус (ако е по-солено, слагам по-малко)
1 настъргано сварено яйце

Варя млякото с ориза, на водна баня или в млековарка. Като е готово, прибавям яйцето и потрошеното сирене. Разбърквам постоянно и след около 5 минути свалям от огъня. Прибавям маслото, разбърквам и... Воала... Мммм, прияде ми се hahaha
и аз съм ѝ голям фен, та обикновено не остава за втори път Whistling

Друга със сирене, за която се сещам е зеленчуковата, но аз хич не я тача нея hahaha

# 27
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Изтървах ви с градинската тема..... Simple Smile

# 28
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
В нашето ОДЗ правят млечна супа с грис и сирене - обожава я, колкото и да му обяснявам, че за мен това не е "истинска супа" ....

А от изв. време има мода да отказва това и онова с претекста, че това не обича, онова не яде, без дори да е пробвал  Thinking  Подозирам, че иска да го храня, както храня малкия. чудя се - период ли е или е свързано с малкия и някаква ревност в грижите  Cry

Започнах да го храня, за да приема нещо различно от кроасан, филия с нещо и т.н.  Rolling Eyes В градината ми казаха, че яде само хляб и плодове, освен, ако някой не го нахрани  Crazy



Отн. таксата - малкият ще посещава яслена група в същото ОДЗ и ме информираха, че ще дължим 50% от таксата.  За трето дете - мога да попитам  Peace

# 29
  • Мнения: X
И аз изпуснах темата.
В нашата градина правят млечната супа с грис и сирене. Малката я харесва, но в къщи като й я направя не иска и да чуе, в градината е по- хубава явно.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт