БАРСЕЛОНА - тема 6

  • 101 499
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 244
Момичета, моля за помощ  bouquet
В събота купих билети он лайн за Аквариума, получих два мейла - един с потвърждение, че съм направила поръчката и втори - с потвърждение, че плащането е прието - получих по мейл и линкове с билетите. След 20 -тина минута обаче получих трети мейл, според който поради технически причини поръчката ми е отменена: текстът на мейла е: "Your booking n° 16746 did not go through due to a problem. Consequently it has been automatically cancelled".

Писах им веднага, до сега нямам отговор, някой имал ли е подобен случай?

# 721
  • Мнения: 8 921
А пари от сметката ти взети ли са?

# 722
  • София
  • Мнения: 244
Да, парите са дръпнати от сметката ми.

# 723
  • Мнения: 8 921
Освен пак да им пишеш и да чакаш. Ще се оправи проблема.

# 724
  • Мнения: 2
Здравейте
Барселона е мечтана дестинация от дълго време. Попаднах на оферти на Профи Турс - които ми се видяха много изгодни. Става дума за нощувки в Коста Брава. Въпроса ми е знае ли някой как може да се пътува до Барселона? Търсих информация но не успях да намеря нищо Sad. И другия въпрос ми е дали някой е ползвал услугите на тази фирма.Ще съм много благодарна на всякакви мнения, преди да направя резервация.Благодаря на всички отзовали се!

# 725
  • Мнения: 3 048
Коста Брава е широко понятие - нещо като Бургас да кажем, със сателитни курорти в близост до Барселона - Калея, Санта Сузана, Лорета де Мар и др. - всички са на север от града и има влак, с който може да се отиде до него. Самите градчета или селища са по-малки, или по-големи, с търговски улици и други малки забележителности. Малко елементарно го обяснявам, но виждам, че май нямате никаква информация за района, та затова. Чувала съм добри отзиви и за Санта Сузана и за Лорета де Мар, но за него знам, че няма гара, т.е. до нея се пътувало с автобус за 5-10 минути. Ние бяхме в Калея миналата година и като непретенциозен курорт ни хареса /мисля, че пътуването до Барселона беше за около час/ иначе - хубав плаж /плащахме отделно за шезлонги и чадър/, но мисля, че имаше и голяма свободна ивица, морето беше ОК. Важен е и хотела, който ще изберете.

Мисля, че фирмата, също е ОК, май сме пътували с тях до Израел, но беше преди доста години. Но, то не се знае, коя е основната фирма, която има сключени договори за хотели и за местно обслужване. По принцип всички фирми предлагат едни и същи допълнителни екскурзии, имат панорамна обиколка на Барселона, включена в цената, другото е по ваше желание и брой записани туристи.

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 14:38 от jfjallen

# 726
  • Мнения: 2
Благодаря Ви за отговора Simple Smile. Наистина нямах никаква представа.Сега след Вашия отговор погледнах и потърсих хотела ( преди това не се бях замислила, а и непредполагах, пишеше Коста Брава и така...Simple Smile.Та оказа се че хотела се намира в Санта Сузана. Днес смятам да направя резервация защото екскурзията е много изгодна ( поне на мен така ми се вижда). Идеята е от там да пътуваме до Барселона и там да изкарваме дните.
Още веднъж много благодаря за изчерпателния отговор.Беше ми много полезно!

# 727
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да работи, но почти не се вижда някой да го ползва, защото за него не важи Т 10 и се купува специален билет, но не съм проверявала на какво стойност е. Освен това придвижването с него е по-бавно от влака

Билета е 4,50 Евро.  Sad

# 728
  • Мнения: 50
Здравейте,предстои ми пътуване до Барселона от 23.05 до 27.05 и бих помолила за малко информация.За туристическите обекти ,в които се предлага ученическо намаление,с личната ученическа карта ли се удостоверява факта ,че са ученици децата-защото  тя е написана само на български?Младежите са съответно на 14 и 17 год..Предварително благодаря за отговорите.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 951
За туристическите обекти ,в които се предлага ученическо намаление,с личната ученическа карта ли се удостоверява факта ,че са ученици децата-защото  тя е написана само на български?Младежите са съответно на 14 и 17 год..Предварително благодаря за отговорите.
С лична карта или с паспорт.

# 730
  • Мнения: 8 921
С какви документи за самоличност ще пътуват децата? Щом тези ученически ЛК са само на български, не мисля, че можете само с тях да пътувате. Нали ще имат и паспорт. Peace
Дъщеря ми е с паспорт, той беше винаги с мен и имах готовност да доказвам възрастта ѝ, но никъде не ми го поискаха. Тя е на 6, имаше безплатни атракции за нея, които обаче за деца над 7 г са платени.

# 731
  • Мнения: 50
Момчетата си имат лични карти ,с които ще пътуват ,но въпросът ми е дали трябва да се покаже някакъв друг документ на касите и при влизане в обектите,доказващ че са ученици.

# 732
  • Мнения: 13 028
Идната неделя тръгваме, бях планувала два дни с хоп он, хоп оф буса, но сега гледам в един сайт, че на 16 има 60% вероятност да вали. Освен да не плащам от тук, а на място да видя как ще е. Мисля си дали, ако от хотела си буква онлайн за пара да речем ще ми разпечатат билетите на хартия, или може да скрий шотвам? Че ако запазя за 17 сутрината, а вземе да вали....
Миналата година по това време в Рим умряхме от жега  Crossing Arms

На 18 съм рожденичка, плануваме Испанското село и там вечеря и фламенко. Няколко въпроса, с кой автобус да се придвижим от пл. Каталуня до там? Или пък да отидем по- рано, да разгледаме площад Испаня и после да идем пеша до Селото? Далеч ли е много? Вечер докога има транспорт? Нещо за гледане около Испаня и Селото, да комбинираме? Фонатните май са там, но фламенкото свършва в 22.30, не знам дали ще можем да се придвижим?

# 733
  • Мнения: 8 921
Момчетата си имат лични карти ,с които ще пътуват ,но въпросът ми е дали трябва да се покаже някакъв друг документ на касите и при влизане в обектите,доказващ че са ученици.
Съвсем произволно отворих това
https://tickets.casabatllo.es/site/CasaBatllo/product/227-casa-b … 100-gaudi/type/76
Твоите са джуниър.

# 734
  • Мнения: 50
Благодаря Блу!

Общи условия

Активация на акаунт