БАРСЕЛОНА - тема 6

  • 101 461
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 054
Може би въпрос на късмет , но на нас УИЗЗ не ни е закъснявал никога.Виж Луфтханза и Суиз са ни закъсявали.Мисля че такси при закъснение няма да ви се наложи.При подобна ситуация ни се е случвало да ни чакат автобуси да извозват до града.И не търсят билети , качва се народа и возят , не знам кой го организира и плаща , авиокомпанията ли , или летището , може и да е застраховател някакъв ако авиокомпанията си плаща и ползва някаква такава застраховка.Да се включва застраховател ми се е случвало при друг аналогичен случай . Simple Smile

късмет, но че са ми закъснявали-да, че в последният момент ми отменят полет и ми предлагат друг вариант вкл. 120 процента да ми върната парите-да, но когато си планувал нещо предварително, особено да имаш круиз-кораба не чака и тогава не знам за какви застрахователи и прочие да говорим

# 751
  • Мнения: 50
Ние летим до Барселона в понеделник със същия полет и дано няма закъснение.Януари летяхме  до Болоня и обратният полет закъсня с четири часа,като причината беше , че самолета ,който трябваше да ни извози още не беше излетял от летище София и това го разбираш чак когато си пристигнал на летището.Дори си длъжен да си чекираш за часа по разписание и да отвисиш на затворено всичките часове закъснение .Така вместо в 24.00ч. кацнахме в 03.20 ч.Няма компенсации ,няма обяснения.Вярно ,че WIzz предлага застраховка,за закъснение на полет,но тогава какъв е смисъла от евтините самолетни билети ако трябва всичко да доплащаш.

# 752
  • Мнения: 13 012
Обяснение- чакали самолет от нам къде си?! Ма как чакате, бе, защо? Никой нищо не знае. Една служителка от летището каза, че жив представител на Уиз не е виждала, всичко се върши по мейл. И можем да се оплачем на арменския поп. За да не надскочат 5-те часа, след които по закон дължат обезщетение, обявиха час на излитаме 23.55, реално обаче литнахме в 00,40! Нямам думи, скъсах си нервите и днес целият ни ден беше отврат, и как да е след като бяхме спали 4 часа. Изпуснахме си часа за парка, държаха ни 1 час на входа, чакаха шефа им да разреши да влезем... Накаря ни пуснаха, но трябваше да тичаме, защото за 1 часа имах букната Саграда... Изобщо... Карай, нали все пак кацнахме живи и здарви и сме тук.
Градът е прекрасен и имаме цели шест дни да му се насладим:)

П.с. Такси от летище до площад Каталуня е 35€.

# 753
  • Мнения: 1 175
Не са приятни тези моменти със закъсненията. Не са ми се случвали слава Богу, но нека това не помрачава настроението ви. Барселона е толкова слънчева и прекрасна. Насладете й се и после да ни разкажете за преживяванията си.

# 754
  • София
  • Мнения: 6 572
Jacklin, обезщетение се дължи за над 3 часа, като се гледа крайния час на кацане. Карайте сега спокойно в Барселона, пък като се върнете ще ти пусна 2-3 линка.

# 755
  • София
  • Мнения: 1 318
Здравейте!

Не съм чела предишните теми, а снощи дъщеря ми най-изненадващо сподели, че много иска да отиде в Барселона.
Преди да пристъпя към същинската организация /която включва да изчета всичките теми за Барселона/ имам един бърз въпрос:
Мислите ли, че началото на м. март е удачно време да посетим града /двама възрастни + две деца 9г и 3г./?
Благодаря предварително! bouquet

# 756
  • Мнения: 4 204
Категорично!
Приятна подготовка на пътуването!

# 757
  • Мнения: 50
Здравейте, когато си купуваш онлайн билети за зоологическата градина,фиксират ли ти часа на влизане.Аз започнах стъпките по резервацията,но се стига до етапа на плащане преди да се уточни времето на посещение.Не бих искала да съм с фиксиран час,който да гоним,затова моля ,който е ползвал услугата да сподели.

# 758
  • Мнения: 972

П.с. Такси от летище до площад Каталуня е 35€.

На нас от хостела ни организираха придвижването от летището до хотела . По наше желание естествено ! За 6 човека платихме 40 Е . Полета ни закъсня с 3 часа , но човека чинно чакаше на изхода с табелка в ръка . Това беше и първото ми впечатление от Барселона ! Освен това ни беше приготвил пакет със сандвичи , крекери и вода . Рекламни брошури . Бях много притеснена , защото кацахме в 1 часа след полунощ, в непознат град . И си представях как се лутаме с децата и куфарите , в търсене на хостела . А всичко се нареди правилно !
На връщане отново го наехме този младеж с бусчето !

# 759
  • Мнения: 972
Здравейте, когато си купуваш онлайн билети за зоологическата градина,фиксират ли ти часа на влизане.Аз започнах стъпките по резервацията,но се стига до етапа на плащане преди да се уточни времето на посещение.Не бих искала да съм с фиксиран час,който да гоним,затова моля ,който е ползвал услугата да сподели.

За зоопарка няма фиксиран час ! Билета важи до 90 дни след като си го купил .

# 760

Общи условия

Активация на акаунт