?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 522
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 2 535
  • Сф
  • Мнения: 10 699
Всеки знае най- добре за майка си.Какви са тия меродавни мнения,
 чак заяжданици в анонимен форум?
Добрия тон си личи,емоционалния дефицит и възпитание обаче също.А със здраве!


# 2 536
  • Мнения: 1 307
Zoι, пак не четеш. Казах, че не съм прекъсвала отношения, с изключения на два месеца, именно покрай това, че не можа да ми се наложи с някакви глупости за детето. Отрязах я без никакво колебание и тя беше тази, която поднови контакта и при моите условия. Още тогава ѝ казах, че ако иска наистина да вижда детето, ще се съобразява. Изобщо не съм ѝ оставяла избор. Съобрази се, което мен ме води на мисълта, че наистина иска да го вижда, а не само да се хвали пред приятелки и колежки. Детето стои много при баба си към момента по желание и на двамата, не ги спирам. Но нямаше изобщо да се случи, ако ми се беше запънала да е на нейното. Това е положението, ако ѝ харесва. И конкретно в това отношение, за детето, правилата определям аз, абсолютно еднолично. Спрямо майка ми имам предвид. За друго, много отдавна не може да ядоса. Тя си говори, а аз дори да ѝ отговарям не си правя труда понякога.
А пък дами наложи неин възглед, различен от моя никога не се получавало. Като дете е можело да ми се налага да не споря с нея, но това не значи, че съм ги приела тези възгледи. Те не са се променили, просто съм ги наложила по-късно.

П.П. докато публикувам и веднага - дописала съм го.  ooooh! До виждаш редакция в поста?
Много си незряла. И подходът ти е агресивен.
По темата, моята майка пък е манипулаторка. И то умела. Обаче на мен отдавна ми пораснаха децата и вече позабравих доста неща. Струва ми се, че и аз съм контролираща, но се опитвам да се усещам. Искам да съм приятелка и близка с децата си.  Та и това ще мине. Не си слагай нещата много на душата. Леко раждане и живо и здраво бебенце.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2016, 11:04 от Desi.67

# 2 537
  • Мнения: 2 309
Благодаря за съветите! Каквото стане ще го посрещна и ще реагирам според ситуацията, но няма да мръдна и мм от мястото си!  Hug

# 2 538
  • при късмета
  • Мнения: 24 060
Не го мисли предварително, не се напрягай и си чакай детето. Леко раждане!

# 2 539
  • Мнения: 2 309
Благодаря:)

# 2 540
  • Мнения: 4 303

Mushmoranka, не дърпай дявола за опашката!
От сърце ти желая безпроблемно раждане!

# 2 541
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Какво мислите за жени, които раждат много деца. Моя позната е бременна с пето дете. Тя е мъжа й не са с кой знае колко добри доходи. Смятате ли, че подобно решение е достойно за възхищение. В моите очи е точно обратното, защото никой не може да ме убеди, че един родител може да работи и същевременно да е пълноценен такъв. За мен такива деца буквално се самоотглеждат. Чисто физически не смятам, че работейки, една майка/баща може да отделят нужното време, което е редно да отделяме за децата си. Особено имайки предвид, че децата са на различна възраст. Та изпитвате ли възхищение към такива жени или по-скоро ги считате за безотговорни?

Последна редакция: сб, 03 сеп 2016, 12:57 от miss july

# 2 542
  • София
  • Мнения: 24 839
За мен е безотговорно.
Не само защото не могат да им осигурят нормални условия за живот, но и ги принуждават да поемат несвойствени задължения по отглеждане на по- малките.

# 2 543
  • Мнения: 46 567
Зависи от доходите. Ако стигат за 5 деца и са склонни да поемат риска от последствията от 5 бременности и раждания - защо не?

...но и ги принуждават да поемат несвойствени задължения по отглеждане на по- малките.
Мъжът и и сестра му са били на 15 и 16 г., когато се ражда другата им сестра. Грижили са се за нея и не са го чувствали като принуда, и сами са проявявали желание. Като студенти я взимаха да им гостува пак по тяхна покана.
Не виждам нищо лошо, само положителни неща са научили, и когато вече имат собствени деца им е много лесно.

Ако обаче по-голямото показва явно нежелание, тогава съм съгласна, че не бива да се прави. Всичко обаче си мисля, че идва от отношенията в семейството, възпитанието и самите родители.

# 2 544
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
НСЧ, ако да оставим настрана доходите, кога ще ти остане време да общуваш и възпитаваш 5 деца, ако си работеща майка? Не всичко опира до пари.
Денонощието за всички е 24 часа.

# 2 545
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Познавам майка с четири деца. Имат страхотни финансови възможности, т.е. децата ще са по-осигурени от моето единствено, но майката е ангажирана на 100% с децата. Едното на танци, другото - на балет, третото - на градина, четвъртото реве, щото е още много малко. Такива майки сигурно са много щастливи, защото имат пълна къща с деца. Но за себе си знам, че не е за мен тая работа. Искам да работя, а няма да мога да бъда пълноценна на работното си място. Има работещи многодетни майки, които смогват с всичко, но не съм сред тях.

# 2 546
  • София
  • Мнения: 24 839
Три деца не са "много деца"...........
Говорим оттам нагоре, където никакво развлечение не е, а задължение, тъй като е ясно, че майката не може да се справи.

# 2 547
  • Мнения: 46 567
НСЧ, ако да оставим настрана доходите, кога ще ти остане време да общуваш и възпитаваш 5 деца, ако си работеща майка? Не всичко опира до пари.
Някои и с 1 не общуват, прибират се след като е заспало...
От бащите пък доста по-голям % са така, но това не ги спира да искат деца и да претендират, че са добри бащи.
Не е невъзможно, нито е задължително да се общува с всяко отделно, освен когато има личен проблем.
В крайна сметка, като изключим първите 2 г., децата са по цял ден на градина/училище, независимо колко на брой са, общуването е вечер и почивните дни. Ако обаче и това време отказват да са с тях или отказват да го осигурят, тогава бих казала, че не е ок. Но не ми е ок същото и ако детето е само едно.

Три деца не са "много деца"...........
Говорим оттам нагоре, където никакво развлечение не е, а задължение, тъй като е ясно, че майката не може да се справи.
Явно и бащата, щом се прескача направо на децата.
И все пак не мисля, че е задължително да нямат желание, когато са 3+.

П.П. 3 не казвам, че са много, само дадох пример, че не винаги грижата за бебето/малкото дете е насилствена. А такава може да е и при второ, и при трето, и при пето, и т.н., ако атмосферата в семейството предразполага.

# 2 548
  • Мнения: 15 960
Едно е да оставиш бебе на двама 15-16 годишни, друго - 4 годишно на 8 годишно.

# 2 549
  • Мнения: 46 567
По принцип съм против оставянето на сами деца под 10, дори 12 г., но зависи и от самите деца.
Това сякаш се практикуваше повече в миналото, моите съученици редовно ги оставяха така, сега, поне около мен, е изключително рядко срещано.
Всъщност не разбрах за конкретната жена ли говорим, тя ли кара по-големите да гледат малките или на теория.

Общи условия

Активация на акаунт