Декемврийче покажи се, момче ли си или момиче

  • 42 515
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 050
Здравейте!
 Аз бях на фетална морфология при доц. Марков (в гр. София съм), но се отказах от БХС. За мен това изследване е просто статистика. В 20г.с. ще направя и късната фетална морфология и ехокардиография.
Аз още се не съм си платила пакет за ЖК, чудя се къде - Вита или Надежда  Thinking Момичета от София, дайте акъл. Вита ми е много близо като място, мога пеша да ходя, Надежда ми е на другия край на града, трябва мъжа ми винаги да ме кара. Във Вита не бих родила, докато в Надежда - да. Парите не са фактор при избора.  newsm78

# 106
  • София
  • Мнения: 512
Като не са фактор парите, какво правите по болници, в които няма неонатологии?
Аз не бих рискувала. Нали знаете, че при най- малкия проблем, ще закарат детето в Токуда или МД, а вие ще си останете в частната болница?
Не го разбирайте, като укор, но ви съветвам, да помислите.

# 107
  • Мнения: 14
Три мои приятелки родиха миналата година във Вита - проблеми нямаха. Но през цялото следене на бременността се оплакваха от ужасното чакане, дори със записан час.
За Надежда имам само една приятелка, която ходеше и беше доволна.
Лично аз за момента съм се спряла на Шейново. Моят лекар по принцип работи там и съвсем ествствено ще отида при него да раждам.


Здравейте!
 Аз бях на фетална морфология при доц. Марков (в гр. София съм), но се отказах от БХС. За мен това изследване е просто статистика. В 20г.с. ще направя и късната фетална морфология и ехокардиография.
Аз още се не съм си платила пакет за ЖК, чудя се къде - Вита или Надежда  Thinking Момичета от София, дайте акъл. Вита ми е много близо като място, мога пеша да ходя, Надежда ми е на другия край на града, трябва мъжа ми винаги да ме кара. Във Вита не бих родила, докато в Надежда - да. Парите не са фактор при избора.  newsm78

# 108
  • Мнения: 3 050
Като не са фактор парите, какво правите по болници, в които няма неонатологии?
Аз не бих рискувала. Нали знаете, че при най- малкия проблем, ще закарат детето в Токуда или МД, а вие ще си останете в частната болница?
Не го разбирайте, като укор, но ви съветвам, да помислите.
Аз затова казах, че за раждане не бих избрала Вита. А в Надежда има неонатология. Поне така пише.  newsm78 Първоначално си мислех да се следя във Вита и да родя или в Токуда, или в Майчин дом, но нещо все се разколебавам. Благодаря ви за мненията все пак!

# 109
  • Мнения: 14
А ти вече имаш ли си лекар? Тоест мислиш ли да го сменяш с този от ЖК или да ходиш успоредно?
За мен лично ЖК няма никакво значение... Ходя там само по задължение, иначе си разчитам на прегледите в частния кабинет. Ходя на ЖК в Майчин дом, където лекарят директно си ми каза "Аз тука на тази апаратура нямам много много какво да видя", но поне часовете засега се спазват и мога да ходя сутрин преди работа, близо ми е и до вкъщи... Така че, моето мнение е да си избереш място, където ще минаваш бързо, без чакане и нерви. И ако си имаш друг лекар да си гледаш спокойствието при него.

Като не са фактор парите, какво правите по болници, в които няма неонатологии?
Аз не бих рискувала. Нали знаете, че при най- малкия проблем, ще закарат детето в Токуда или МД, а вие ще си останете в частната болница?
Не го разбирайте, като укор, но ви съветвам, да помислите.
Аз затова казах, че за раждане не бих избрала Вита. А в Надежда има неонатология. Поне така пише.  newsm78 Първоначално си мислех да се следя във Вита и да родя или в Токуда, или в Майчин дом, но нещо все се разколебавам. Благодаря ви за мненията все пак!

# 110
  • Мнения: 3 050
Съжалявам, че не уточних - записана съм на ЖК в Майчин дом, но от там разчитам само на болнични и евентуално на някои изследвания, които се покриват от здравната каса. Искам да ходя на второ място  Peace

# 111
  • Мнения: 14
Ясно Simple Smile)
Ами тогава по-внимателно трябва да обмислиш къде ще раждаш, ако нямаш конкретна препоръка например.
То сигурно всеки, който е доволен от лекаря си, ще го препоръча.

Успех с избора!

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 271
viaratodorova, направи ми тези замервания който са на видеозон по 10 критерия каза, че са отлични  и в норма но нямало смисъл да си плащам кръвните, защото е убеден че ще са лоши заради годините, направо ми предложи пренатест или амнио.

# 113
  • Мнения: 103
viaratodorova, направи ми тези замервания който са на видеозон по 10 критерия каза, че са отлични  и в норма но нямало смисъл да си плащам кръвните, защото е убеден че ще са лоши заради годините, направо ми предложи пренатест или амнио.

Ilini да то е ясно че няма да са много хубави и аз така си и очаквах.При мен също на видеозон по всички показатели всичко е 6😊Не знам  аз много се чудя и ще изчакам и мнението на д-р Марков и тогава ще решавам.Ти на какво мнение си какво ще правиш?

# 114
  • София
  • Мнения: 5 079
Пропускам ранен БХС. Отидох в 13гс, но бебето по УЗ е 14+... Докторът каза да направим късен скрининг, който се пада след няколко седмици. Умирам от шубе. Наясно съм, че и тези резултати не дават сто процента сигурност и изчисляват риск, но определено бих се чувствала по-уверена, че всичко е наред...

Днес ми излязоха р-тите от късния скрининг, по - лоши са от ранния, аз го и очаквах де, предвид, че късният е изчисление на интегриран риск и с много по - ниска чувствителност от ранния.
В 20 г.с. съм на ФМ и ехокардиография във Фемина, моята лекарка ме успокои, че единствено тези изследвания са показателни и достоверни. БХС-то е ориентир.
Стискам ти палци р-тите да са ти супер, напук на шубето! Hug Laughing

Аз се записах на ЖК в Шейново и за момента съм доволна. Основно, защото и на консултация минавам при моята лекарка, при която и ще раждам ЖЗ. Отделно, ако имам някакви притеснения съм свободна да звъня и да я посещавам без ограничения, и тя, и всичките ми документи и бумаги са на едно място.
Във Вита или Надежда не бих раждала, защото луксът не е определящ за мен, а и добро отношение за щастие вече можеш да намериш почти навсякъде. За Вита специално ужасно си развалих мнението, уикендът, в който имах болки звънях там, просто да ме погледнат, че бях откачила, оказа се, че нямат дежурен гинеколог събота и неделя. Shocked ЖК по разкази на мои колежки също не била измислена, защото се чакало ужасно, дублирали часове и ако държиш определен лекар да те наблюдава било ходене по мъките (т.е. в частния му кабинет, където обикновено се подвизава).

# 115
  • София
  • Мнения: 251
Здравейте!
 Аз бях на фетална морфология при доц. Марков (в гр. София съм), но се отказах от БХС. За мен това изследване е просто статистика. В 20г.с. ще направя и късната фетална морфология и ехокардиография.
Аз още се не съм си платила пакет за ЖК, чудя се къде - Вита или Надежда  Thinking Момичета от София, дайте акъл. Вита ми е много близо като място, мога пеша да ходя, Надежда ми е на другия край на града, трябва мъжа ми винаги да ме кара. Във Вита не бих родила, докато в Надежда - да. Парите не са фактор при избора.  newsm78
Аз лично съм в Надежда и всеки път ход с такси. Мъжа ми идва само на ФМ с мен. Даже и детето водя с мен, че не иска да се разделяме  Laughing

# 116
  • Мнения: 3 050
Ивалета, доволна ли си? Ти с кой пакет си? Дали ти се е налагало нещо извън пакета? И при кой лекар си записана? И като ходиш дали влизаш горе долу навреме или се чака много? Ако искаш и на лични ми пиши  Peace

# 117
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Здравейте момичета. Првдстои ми пътуване с автобус до България.  Rolling EyesМислех със самолет, но билетите са адски скъпи. Чета, че много от вас пият магнезий за да нямат контракции. Аз дали мога да взимам профилактично до като съм на път? На доктор не ми се ходи за това, защото тук с термините е мн трудно. И ако може да споделите на коя фирма вземате, за да видя дали има и тук такива.

# 118
  • София
  • Мнения: 5 079
Naraia, и тук да покажа препоръчания ми от моята лекарка магнезий

От 3 дни го пия, и вече нямам болки. По - скъп е, защото е магнезиев цитрат и има по - голяма усвоимост, за разлика от обикновения, който почти не преминава през червата. Препоръчва се точно на жени с много чувствителна маточна мускулатура и склонност към спонтанен аборт.

# 119
  • Мнения: 269
Аз от 13 седмица започнах Магнезиев Диаспорал, че имах леки болки и се чувствам прекрасно. Доколкото знам е от по -добрите магнезиеви препарати, но на доста жени не им понася вкуса. Аз засега се справям , макар че има лимонов вкус , а аз мразя лимони, но по средата на хапването на обяд го взимам на един дъх и съм добре Laughing.

В Щерев изписват винаги магензий след 14-15 седмица, може би защото масово сме след ин-витро Embarassed, но мисля, че можеш и сама да си го вземеш, той е тип добавка и няма да ти навреди а успокоява матката от евентуални ранни контракции. Hug

Нашето бебе и онзи ден не го видяхме, а съм вече 16 седмица:)) упорито си беше скръстило краката отпред и колкото и да го "бучкахме" не ги отвори Simple Smile Сега от всякъде теории заваляха, че било момиче и затова, ама аз хич не вярвам на такива поверия Simple Smile След 2 седмици ще ходя пак да видим ще го видим ли, ако не остава в 20с. на феталната Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт