Добре дошли в ЛЮЛИН! Тема 28

  • 82 200
  • 736
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 97
Виждам че обсъждате училищата Simple Smile
Има ли някоя майка на детенце в 4-ти клас в 90 СОУ или 56 СОУ?
Догодина моят син ще е първокласник и все още не съм решила къде. 90 СОУ ни е много близо, няма да се налага да пресича главни улици и т.н. До 56 СОУ ще ходи с тролея. За мен е важно учителя който ще ги поеме от началото за това събирам мнения  Simple Smile

# 316
  • Мнения: 1 404
Аз също ще помоля за помощ от майка/татко на четвъртокласник в 56-то или 40-то Simple Smile
За 137-мо също чувам добри отзиви, но на нас не ни е удобно.

# 317
  • Мнения: 644
Скрит текст:
За 90-то много лоши отзиви чувам последните - 15-тина години. Наркоманско било, база обучение ..... занемарена работа.
За 137-мо - казват, че доста вдигнали нивото.

Да се уточня - не съм се интересувала лично - отзиви от близки и познати.

И двете ми деца се изучиха в 90-то, сега там учи внучката ми. И Ви уверявам, че никое от тях не е наркоман. Дъщеря ми завърши магистратура и сега работи в крупна фирма, а синът ми още завършва висшето си образование.

Ако едно дете не иска да учи и в Кеймбридж да го запишете се е тая.
Така, че хайде да не си обиждаме училищата.

Скрит текст:
По въпроса за 56-то училище и рисунките на трафопоста. Едва ли са направени от учителите от това училище. По-скоро са дело на някой комплексиран пикльо.
[/spoiler]

аз самата съм учила в 90-то ......... в далечните години когато се наричаше Вълчо Иванов, даже със зор ме записаха там, защото района ни бил 137-мо. Да тогава наистина си беше добре и база и обучение. Но последните да не кажа 15-20 години - все негативни мнения слушам, а познати доста. Само като минах покрай басейна веднъж и дях каква разруха .... е домъчня ми колко часове са ми минали там. Все пак като си записваме детето и тези неща се гледат.
Та Дядо Хаджи - не искам да си обиждам училището - но това са масовите отзиви за него  Peace

А пък вече всеки сам може да си прецени в на какво държи при записване - среда, учители, база ------ някой може да иска просто да минава - хора всякакви и със свои разбирания.  Peace

# 318
  • София
  • Мнения: 5 285
AnMaryShocked това е просто.... думи нямам... Как е днес детето - получи ли учебници? Попремина ли огорчението? (вторият линк е счупен) Вие при кой логопед сте там, ако е удобно да попитам? Има ли яснота кога започват знаиманията? Моята мома беше миналия срок при заместващата, Евгения Георгиева. Имаше много видим успех за минималните занимания, които се осигуряват, но тя каза, че вече няма да е там и ни прехвърля в 56-то. Където от тази учебна година ще има кабинет по програмата. Днес висях с дребното един час при охраната на 56-то, за да се сети в някакъв момент единият господин, че не е ясно дали и кога ще задойде логопед, та ни прати при директорката. Тя каза най-рано от 1-ви октомври за кабинета и освен това беше много изненадана, че детето не е ученик, а е от градина. Обеща да даде обратна връзка - ще пиша.
Междувременно какво ме впечатли:
* лавката е противна. И е точно срещу входа. На нивото на детските очи са закуски тестянки и Зайо Байо.
* входът е общ за малки и големи. Охраната обясни, че големите били почвали от по-рано (7,30), а малките - от по-късно ( 8 ).
* останах с впечатление, че втори клас учи втора смяна?!?
* част от грозните надписи бяха позамазани (но не много ефективно) и на тръгване охраната излизаше да дозамазва остатъка.


Надписите, вярвам, могат да се случат навсякъде. И определено не са нещо, което би наклонило везните, тъй като биха могли да са направени от всекиго. Просто ми стана неприятно, както винаги, когато се казва нещо кофти за Люлин. Интересно ако снимката беше от центъра някъде, дали щеше да стане новина...


deedee83, Анн, и аз така, мнения събирам, първокласник ще има догодина Peace

# 319
  • София
  • Мнения: 39 761
зелено човече, надявам се да ги взема след малко (учебниците). Днес не учат и не се усеща липсата на учебници Simple Smile Дребния е добре.

Логопедката е Пенка Илиева. И аз забелязах, че в момента на вратата е само нейното име. Още не са започнали занимания. Днес ще погледна по обстойно за график.

# 320
  • София
  • Мнения: 5 285
Предварително ти благодаря! Май най-важно ми е от кога почват. Мен ме замисли този срок в 56-то - от 1 октомври - може би защото кабинетът е нов? Притеснявам се ако ни отрежат за 56-то, дали по другите училища вече няма да се отпочнали, та се чудя дали да не разговарям и в 90-то пак, и в 40-то... Ами ако вече ходех на работа... Уф, мила родна системица!

# 321
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111

* лавката е противна. И е точно срещу входа. На нивото на детските очи са закуски тестянки и Зайо Байо.

Всички лавки, които съм виждала са такива. Дори и храната, която приготвят вътре е  Sick. Избягвам да давам пари, защото се купуват абсолютни глупости. И то на доста завишени цени. Поне в 90-то така беше. В новото училище не си направих труда да проучвам какво се продава, защото не ме интересува. Дала съм червен картон на всички лавки. Naughty

А иначе във всички у-ща, в които съм влизала, има един вход и за малки, и за големи.

# 322
  • Мнения: 46 516
За 56-то - входът е един, но наистина 1 клас се разминава с другите (и в началото, и в междучасията).
Винаги има при тях учител, охраната не допуска минаване през техния коридор от ученици, които не са 1 клас. Има и камери, така че е изключено да има проблем.
Не се вторачвайте толкова в тези неща, големите са по-отговорни и сякаш с годините нагоре стават по-разумни. Само един проблемен случай имаше, когато моето дете беше 1 клас и насилникът беше пак първокласник, от друга паралелка. Втори клас пък нямаше място за нашите и ги настаниха на етажа с 3-4 клас. Мога да кажа, че беше по-спокойно, отколкото при връстниците  Laughing
 
2 клас са 2 смяна, това последните години го въведоха, когато дъщеря ми беше 2 клас бяха само 1 смяна и започваха пак в 8 ч. като първокласниците.
Лично аз предпочитах да има и 2-ра, защото ранното ставане много се натрупва.

За лавката - няма нужда да давате джобни. Имат безплатна закуска, слагайте и вие нещо, ако не я харесват, достатъчно е.
Във всички училища положението с лавките е еднакво, няма спасение.
Не забравяйте и книжарницата, там пък какви боклуци продават, бедна ви е фантазията  Joy миналата година имаше истерия по едни лепкави животни, пфу  Sick

П.П. Тази година се оказа, че и в класната стая имат камера, но нямам идея дали работи  Laughing

# 323
  • София
  • Мнения: 5 285
Аз само споделям пресни впечатления. Такъв ми е темпераментът просто - впечатлявам се лесно и проучвам предварително, вкл. с риск да стана за смях на кокошките. Вярвате ли, ходих на форум „Добре дошли в училище, родители! Ниво: Първокласник“ и имам внушителен обем записки. Това ми помага да се чувствам по-добре.

Между прочем не по-зле ми се стори лавката на 90-то училище миналия срок - с шоколадовите яйца най-отпред... Слабо вероятно е да давам джобни в 1 клас, че на мойто момче му е слаб ангелът и гаранция ще отиват за лепкави гумени джунджурии  Joy

Последна редакция: ср, 16 сеп 2015, 13:30 от зелено човече

# 324
  • Мнения: 860
При нас в 97 СОУ има отделен вход за начален курс и отделен-за големите. Във втори клас учиха цяла година втора смяна. Тази година ще са на срокове- първи срок- първа смяна, втори срок- втора. Догодина, в четвърти, обратно.

# 325
  • Мнения: 191
Здравейте,
рязко сменям посоката с питането, дали някой знае, къде около кооперативният се перат килими? Имаше една автомивка срещу Силвър центъра, но тя е затворена за ремонт.
Благодаря предварително!

# 326
  • София
  • Мнения: 5 285
Аз съм доволна от тези: идват, вземат, перат, връщат. И е целогодишно  Peace

# 327
  • София
  • Мнения: 1 641
И аз съм доволна от фабриката, а ти го връщат и пакетиран ако искаш да го прибереш за даден сезон чист и приятно ухаещ.

# 328
  • София
  • Мнения: 39 761
Предварително ти благодаря! Май най-важно ми е от кога почват.
Логопедката е горепосочената. Инфо за начало на заниманията през новата уч. година няма. Най-вероятно и тя да е от 1ви окт. И миналата година започнаха октомври.

# 329
  • Мнения: 653
Алекс в предучилищната беше при Захариева. Не бях доволна.
Беше записан при Светла Стоянова. Млада е. Другата е Дугарева. Прехвърлила се е от 33то.
В новия клас е при Домусчиева и Терзиева.
Нямам представа защо е преместен.
AnMary, аз съм учила в 90-то до 8-ми клас (отдавна беше, '75 набор съм), а Домусчиева ми беше учителка до 3-ти клас Simple Smile още поддържаме връзка. Дано да се чувства добре детенцето при нея!!!

Общи условия

Активация на акаунт