"Горките ни деца, не случиха на майки!"

  • 19 525
  • 334
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 30 802
Финландската поговорка е, че къща без котарак не е къща.

Не знам защо, доскоро кучетата ми бяха сладки, но сега ми се виждат някак...като нечисти животни, гнусни са ми. Донякъде и котките. Може да е защото все още съм с бебе и е защитна реакия.

# 301
  • Мнения: X
Пълни глупости.

# 302
  • Мнения: 7 171
Тия без ритривъри са фалшиви ли?  hahaha

Мен не ме интересува твоето Whistling, защото моето е истинско пък!  bowuu Имам си голдън.

# 303
  • Мнения: 3 784
Истинско ти е друг път, във видеото-еталон за истинско семейство имат две деца - далеч си от ССФ стандарта  Whistling  Laughing

Точно се чудех кога ще се появи първият собственик на куче, по-чисто от 90% от хората, които среща.

Последна редакция: сб, 11 юли 2015, 15:54 от Nickkie

# 304
  • Мнения: 30 802
Кучето може да е обективно чисто, просто на мен ми се вижда нечисто, като табу. Не бих легнала с него в едно легло например. Само на двора, навън.

# 305
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Кучето може да е обективно чисто, просто на мен ми се вижда нечисто, като табу. Не бих легнала с него в едно легло например. Само на двора, навън.
Само на двора ли би легнала с него?  Joy Joy Joy

# 306
  • Мнения: 30 802
Ми не, който ляга с кучетата, става с бълхи:) всъщност въобще не съм dog person, понякога даже сладките кученца ми стоят някак гадно.

# 307
  • Мнения: 7 171
Ми не, който ляга с кучетата, става с бълхи:) всъщност въобще не съм dog person, понякога даже сладките кученца ми стоят някак гадно.

Кучето ми е чистичко, мирише на хубаво, няма бълхи, реша я редовно, почиствам я със сух шампоан поне веднъж седмично, къпем я редовно, но пак не бих я пуснала в леглото си. Най-много аз да легна на пода и да се прегърнем там, но в леглото ми или на дивана ми - никога! Дори като беше бебе не сме я слагали по леглата си.

Така както е чистичка, понякога, като и загубя дирите из двора се прибира понамазана - предполагам, с гниещи растения. Редовно се търкаля по тревата. Та така - не мисля, че е мръсна и много си я обичам, но тя ми е куче, не ми е дете. И обичта ми е като към куче, не като към дете.

# 308
  • Мнения: 30 802
Шшшт, сега кучелюбите ще ти обяснят как човек и животно са еднакво значими и се обичат еднакво и как си лишаваш кучето от истинска обич:)

Според Кърт Вонегът също така емоцията към договете и към братята му била една и съща.

За мен кучето дори да е физически чисто, по-скоро е ритуално нечисто. Дори използвам "куче" като обидна дума, а "коте" като комплимент.

# 309
  • Мнения: 629
Нашето куче си спи в кучешкото легло -отделно от нас, има и канапе за него. Никога не се е качвало по леглата и знае, че там е забранена територия. Не го правя заради хигиена, а заради пространство. На 10 месеца е и вече е 30 кг Grinning

# 310
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Ми не, който ляга с кучетата, става с бълхи:) всъщност въобще не съм dog person, понякога даже сладките кученца ми стоят някак гадно.
....
Така както е чистичка, понякога, като и загубя дирите из двора се прибира понамазана - предполагам, с гниещи растения. Редовно се търкаля по тревата. Та така - не мисля, че е мръсна и много си я обичам, но тя ми е куче, не ми е дете. И обичта ми е като към куче, не като към дете.
Не са гниещи растения  Mr. Green в най-масовия случай.
 Аз до скоро позволявах на нашето да спи при нас, но заради евентуална недоказана алергия на детето го оставям да спи в хола. Детето не е алергично към животни, но за всеки случай кучо вече е низвергнат. Страда, но го преживява мъжки  Wink.

# 311
  • Мнения: 7 171
Ми не, който ляга с кучетата, става с бълхи:) всъщност въобще не съм dog person, понякога даже сладките кученца ми стоят някак гадно.
....
Така както е чистичка, понякога, като и загубя дирите из двора се прибира понамазана - предполагам, с гниещи растения. Редовно се търкаля по тревата. Та така - не мисля, че е мръсна и много си я обичам, но тя ми е куче, не ми е дете. И обичта ми е като към куче, не като към дете.
Не са гниещи растения  Mr. Green в най-масовия случай.
 Аз до скоро позволявах на нашето да спи при нас, но заради евентуална недоказана алергия на детето го оставям да спи в хола. Детето не е алергично към животни, но за всеки случай кучо вече е низвергнат. Страда, но го преживява мъжки  Wink.

Всъщност, мисля, че са гъби, но определено не това, което си мислиш.  Mr. Green Проверявала съм го аз, да не мислиш, че няма да проверя. Ние имаме огромен двор, част от който е в натурален вид, с много дървета и много гниеща растителност.

# 312
  • Мнения: 3 784

 Не са гниещи растения  Mr. Green в най-масовия случай.
 

А много преработени животни ли?  Laughing
И аз бих проверила веднага, като Софи.  Laughing

# 313
  • Мнения: 24 467
Финландската поговорка е, че къща без котарак не е къща.

Тази не бях я чувала.  Но съм "за"!
Само за котарак ли важи или може и котка да бъде? Laughing

# 314
  • Мнения: 4 418
Поговорки има за всичко, противоречящи си, противоположни. Измисляли хората поговорки, ма така, едно време като нямало интернет и форума на беге мама, кво да правят я.

Общи условия

Активация на акаунт