Отговори
# 360
  • Бургас
  • Мнения: 909
 Днес в една книжарница, една жена беше пред мен и поиска да закупи радиационна книжка или картон,в работата и искали. Жената от книжарницата и каза, че от години няма такива книжки.

А аз останах потресена. Къде ще работи че да искат такава книжка и защо?!?!

# 361
  • Варна
  • Мнения: 17 962

А аз останах потресена. Къде ще работи че да искат такава книжка и защо?!?!

Може би в лаборатория за рентгенови снимки. Или ако някъде работят с радиоактивни вещества - мина, лаборатория..
Стюардесите и пилотите също събират прилично количество радиация.

# 362
  • Бургас
  • Мнения: 909
да за това не се сетих

благодаря ти   bouquet

# 363
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 756
АЯР?

# 364
  • Мнения: 537
Тази тема трябва да се закотви като важна. Масово народа е неграмотен на тема радиация и ядрена безопасност.

# 365
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Абе то ако чакаш някой да се ограмотява от теми... ooooh!

# 366
  • София
  • Мнения: 35 113
Всички хванали част от комунизма сме водени под строй на обучения на Гражданска защита.

Полинке, виж, народа от теб може да научи много. Как не се прави!

# 367
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
 Blush от друга тема е, но е много точно  Peace

Цитат
Когато конспирацията говори, разумът мълчи!

# 368
  • Мнения: 7 779
Всички хванали част от комунизма сме водени под строй на обучения на Гражданска защита.
сега да не би да е по-различно ?  същото само ,че под друг формат. из предприятията всяка година "гасим" пожари и "спасяваме" хора - на теория и на практика. дори когато беше войната в Югославия се учехме къде да се събираме и дружно да бягаме към бомбоубежището.
при шофьорите е същото - трябва да знаеш да гасиш пожар и да дадеш долекарска помощ на пострадал. никакъв комунизъм не виждам в това.

# 369
  • Мнения: 537
Къде ги виждате тези неща? Thinking newsm78

Аз като ученичка не съм учила такива неща, нали е демокрация, нали всичко е цветя и рози........ та от първи до шести клас не сме учили нищо - нито как да реагираме при земетресение, ни при наводнение, ни при пожар..........Да, във втори клас в края на учебната година имахме такъв урок по роден край........ ама не всички го запомниха. Confused Във второто ми училище в 7 или 8 клас, ни пуснаха едно видео за противопожарна безопасност, видеото беше старо, от социализма. Аз - с увреден слух, та нищо не разбрах. Thinking Crossing Arms Вече в училището за деца с увреден слух в София, като учех там гимназия - ами имаше в началото на всяка учебна година показно по противопожарна безопасност, идваха пожарникари с пожарникарска кола.........ама мнозинството ученици са напълно глухи, нямаше превод, нищо не разбраха, аз също, само гледахме. Crazy Embarassed Ама познай като друсна онова ми ти земетресение април 2002, дали ни свари подготвени.  ooooh! Не, естествено! аз и не разбрах, че има земетресение, щото се подготвях за викторината по история, ако госпожата не беше в стаята, не искам да си мисля какво щеше да стане. Моя съученичка пък била заспала в общежитието и нищо не разбрала! ooooh! ooooh! ooooh! Леко ни се размина - малко паднала мазилка и уплаха, блокирани телефонни и GSM линии............Аз треперех да не ми откраднат ръчния часовник, който бях оставила на чина, бях го забравила в уплахата си..........То люлееше, а аз, горката изплашена и очаквам апокалипсис като в "Земетресение в Ню Йорк"!

Моето поколение, първите "демотратски" ученици не знаем ни да оказваме помощ, ни нищо. Защото нямаше организации от страна на училище, учители, нищо!

# 370
  • Мнения: 47 991
Пожара си продължава, пепелта се разпространява http://dnes.dir.bg/news/pozhar-potopat-aetz-chernobil-19484600?nt=4
На вас може да ви е смешно, но не е чак толкова смешно. Едно време имаше информационно затъмнение. Сега има информация навсякъде, заляти сме от нея и не може да се прецени кое е истина и кое лъжа. Резултата е горе долу същия.

Общи условия

Активация на акаунт