Отговори
# 330
  • Мнения: 226
Аз също така бих искала да знам  кои са тези които разпространяват тази информация "под сурдинка", защото за мен те трябва да попаднат под съдебна отговорност!
Вчера с малката ми племенница сме в парка, когато се обажда ужасно притеснена сестра ми, която покрай напредналата си бременност и без това е с полудели хормони. Едвам успява да ми каже да прибирам детето й незабавно. След две минути ми звъни отново - къде сме, защо не сме вътре...е как да бъдем вътре, когато сме на сред парка и не мога да се телепортирам. Опитвам много спокойно да разбера какво става. Нейна колежка и споделила, че е получила обаждане от майка й в Троян, която споделила, че получила информация "под сурдинка", но там вече бяха напред с материала - облака щял да мине точно между 17:00 и 18:00 часа над България! Ядосах се много и на сестра ми, и на колежката й, та и на непознатата майка в Троян, но все пак прибрах детето за да може сестра ми да е спокойна.  
Снощи посолството на САЩ си прави приема в градината на резиденцията...е не ми казвайте, че те нямат някой "вътрешен", който да ги светне, че идва радиация и трябва всички да стоят вътре на затворени прозорци.

# 331
  • Мнения: X
анкета  Wink тъй де, да видим колко от нас твърдо вярват, че искат да ги "прецакат"  Hug

замислям се за друго обаче.
някой в темата беше предложил да се дава текуща информация за това къде е облака, колко е радиацията, къде духа, къде вали... с краткосрочна и дългосрочна прогноза къде, колко ще капне и падне.
опитвам се да си представя как някоя от институциите застава пред камерите и на всеки 5 минути обновява информацията.
колко щяха да повярват, че нищо няма и колко щяха още по-твърдо да се убедят, че нещо се прикрива, точно защото много обясняват?

май няма угодия. ако не информираш зле, ако говориш още по-зле  ooooh!





Ами според мен похвално е че мерят във Варна, подобни мерки бих очаквала аз дори и заради единия слух. Нормално станциите отчитат усреднена стойност на 24 часа доколкото разбрах а в слуачая е добра идея да се проверява дори и заради общественото спокойствие. А иначе за следенето с карта, сателити и т.н. директно от специлист, а не чрез репортажи от журналисти пред АЯР, това за мен е работата на специалистите

# 332
  • Мнения: 3 784
На мен ми е достатъчна текущата информация от станциите за замерване в България. От прогнози няма смисъл. Та, благодаря, Добри!

Авиа-на, и аз мисля като теб.

# 333
  • Мнения: X
Анкетата е доста показателна (за доверието в нашето правителство, да не реши пак някой нещо).

# 334
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 126
Аз също така бих искала да знам  кои са тези които разпространяват тази информация "под сурдинка", защото за мен те трябва да попаднат под съдебна отговорност!
Скрит текст:
Вчера с малката ми племенница сме в парка, когато се обажда ужасно притеснена сестра ми, която покрай напредналата си бременност и без това е с полудели хормони. Едвам успява да ми каже да прибирам детето й незабавно. След две минути ми звъни отново - къде сме, защо не сме вътре...е как да бъдем вътре, когато сме на сред парка и не мога да се телепортирам. Опитвам много спокойно да разбера какво става. Нейна колежка и споделила, че е получила обаждане от майка й в Троян, която споделила, че получила информация "под сурдинка", но там вече бяха напред с материала - облака щял да мине точно между 17:00 и 18:00 часа над България! Ядосах се много и на сестра ми, и на колежката й, та и на непознатата майка в Троян, но все пак прибрах детето за да може сестра ми да е спокойна.  
Снощи посолството на САЩ си прави приема в градината на резиденцията...е не ми казвайте, че те нямат някой "вътрешен", който да ги светне, че идва радиация и трябва всички да стоят вътре на затворени прозорци.

+ много  Peace


Скрит текст:
анкета  Wink тъй де, да видим колко от нас твърдо вярват, че искат да ги "прецакат"  Hug

замислям се за друго обаче.
някой в темата беше предложил да се дава текуща информация за това къде е облака, колко е радиацията, къде духа, къде вали... с краткосрочна и дългосрочна прогноза къде, колко ще капне и падне.
опитвам се да си представя как някоя от институциите застава пред камерите и на всеки 5 минути обновява информацията.
колко щяха да повярват, че нищо няма и колко щяха още по-твърдо да се убедят, че нещо се прикрива, точно защото много обясняват?

май няма угодия. ако не информираш зле, ако говориш още по-зле  ooooh!





Ами според мен похвално е че мерят във Варна, подобни мерки бих очаквала аз дори и заради единия слух. Нормално станциите отчитат усреднена стойност на 24 часа доколкото разбрах а в слуачая е добра идея да се проверява дори и заради общественото спокойствие. А иначе за следенето с карта, сателити и т.н. директно от специлист, а не чрез репортажи от журналисти пред АЯР, това за мен е работата на специалистите

нормално, даже препоръчително е да мерят във Варна, предвид масовата психоза  Peace
таблата, каквито има пред АЯР не мерят усреднена, а текуща стойност. такива съм виждала и на други места и се учудвам, че във Варна няма.

това не го разбрах  ooooh!
Цитат
... а не чрез репортажи от журналисти пред АЯР...

репортажът пред АЯР трябваше да бъде направен не от журналисти ли? а от кого?
нормално е журналист да поиска информация от специалист и точно това беше направено.

# 335
  • Мнения: 25 712
Дали вярвам, че има нещо - донякъде да, въпреки това нищо не мога да направя....

За разлика от вярата в бога, дявола, ангелите, вечната любов, Дама Пика и разни други, измислени от човека, неща, радиацията е физична величина, която може да бъде измерена.
Изобщо не зависи от това дали вярваме в нея, или не, а съществува извън и независимо от нашето съзнание.  Simple Smile

# 336
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 126
щом опряхме до Него, аз съм пас  Hug

# 337
  • Мнения: X
Днес приятел на приятел си е купил Гайгеров брояч - фона бил нормален.  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 17:11 от Анонимен

# 338
  • Мнения: X
Аз също така бих искала да знам  кои са тези които разпространяват тази информация "под сурдинка", защото за мен те трябва да попаднат под съдебна отговорност!
Скрит текст:
Вчера с малката ми племенница сме в парка, когато се обажда ужасно притеснена сестра ми, която покрай напредналата си бременност и без това е с полудели хормони. Едвам успява да ми каже да прибирам детето й незабавно. След две минути ми звъни отново - къде сме, защо не сме вътре...е как да бъдем вътре, когато сме на сред парка и не мога да се телепортирам. Опитвам много спокойно да разбера какво става. Нейна колежка и споделила, че е получила обаждане от майка й в Троян, която споделила, че получила информация "под сурдинка", но там вече бяха напред с материала - облака щял да мине точно между 17:00 и 18:00 часа над България! Ядосах се много и на сестра ми, и на колежката й, та и на непознатата майка в Троян, но все пак прибрах детето за да може сестра ми да е спокойна.  
Снощи посолството на САЩ си прави приема в градината на резиденцията...е не ми казвайте, че те нямат някой "вътрешен", който да ги светне, че идва радиация и трябва всички да стоят вътре на затворени прозорци.

+ много  Peace


Скрит текст:
анкета  Wink тъй де, да видим колко от нас твърдо вярват, че искат да ги "прецакат"  Hug

замислям се за друго обаче.
някой в темата беше предложил да се дава текуща информация за това къде е облака, колко е радиацията, къде духа, къде вали... с краткосрочна и дългосрочна прогноза къде, колко ще капне и падне.
опитвам се да си представя как някоя от институциите застава пред камерите и на всеки 5 минути обновява информацията.
колко щяха да повярват, че нищо няма и колко щяха още по-твърдо да се убедят, че нещо се прикрива, точно защото много обясняват?

май няма угодия. ако не информираш зле, ако говориш още по-зле  ooooh!





Ами според мен похвално е че мерят във Варна, подобни мерки бих очаквала аз дори и заради единия слух. Нормално станциите отчитат усреднена стойност на 24 часа доколкото разбрах а в слуачая е добра идея да се проверява дори и заради общественото спокойствие. А иначе за следенето с карта, сателити и т.н. директно от специлист, а не чрез репортажи от журналисти пред АЯР, това за мен е работата на специалистите

нормално, даже препоръчително е да мерят във Варна, предвид масовата психоза  Peace
таблата, каквито има пред АЯР не мерят усреднена, а текуща стойност. такива съм виждала и на други места и се учудвам, че във Варна няма.

това не го разбрах  ooooh!
Цитат
... а не чрез репортажи от журналисти пред АЯР...

репортажът пред АЯР трябваше да бъде направен не от журналисти ли? а от кого?
нормално е журналист да поиска информация от специалист и точно това беше направено.


Имам предвид че информацията достъпна в интернет от станциите в страната се актуализира и усреднява на 24 часа и че би трябвало службите сами да инициират някаква ифнромационна кампания а не да ги търсят журналисти. Но все пак в АЯР са дали официална информация на страницата си, което е похвално  Peace

# 339
  • Мнения: 1 298
Кармелита, в кои чужди медии говорят за тези повишени нива?

Аз следя немските шпийгел и цайт и BBC и не съм видяла да споменават пожар дори. Може да съм пропуснала, разбира се, затова питам. Искам да прочета и аз.

Радвам се, че попита. Накара ме да преразгледам източниците. Ето от този новинарски сайт, с малко неясна формулировка, видях за повишени нива. Публикация от вчера.
http://www.ibtimes.co.uk/radiation-spike-recorded-after-chernoby … -wildfire-1508955

При твоя въпрос набързо погледнах за други по-реномирани източници и не видях, а нямам време за подробно обследване на сайтове, честно казано. Но предишния пожар в Шпигел като че ли са го отразявали, април: http://www.spiegel.de/panorama/tschnernobyl-schwerster-waldbrand … en-a-1031191.html

Та, на фона на това, че не намерих други по-уважавани източници в момента, цитираният сайт вече не ми се вижда много надежден. Нищо, че на страницата на Стандарт мернах, че го бяха препубликували.

# 340
  • Мнения: 5 215
Е ако дойде облак насам, като затворим прозорците и не излизаме, какво ще стане? Thinking
На частиците едва ли ще им е трудно да преминат през климатика...

От тук ли гледате положението в Украйна? http://srp.ecocentre.mns.gov.ua/MEDO-PS/index.php?lang=ENG
Прави ми впечатление ненормално високи стойности на радиация, но със зелени кръгчета Crazy
Скрит текст:

Naftobaza-6660 nSv/h=6.6 uSv / h
BNS-2240 nSv/h=2.24 uSv / h
Buda-2200 nSv/h=2.2 uSv / h
Pozharne Depo-2130 nSv/h=2.13 uSv / h
Usiv-1610 nSv/h=1.61 uSv / h
Pripyat-950 nSv/h=0.95 uSv / h

0.23 uSv / h е средното в света, а над 0.4 е в жълтия сектор.
На картата единственото жълто кръгче е в  Cherevach-319 nSv/h=0.319 uSv / h

# 341
  • Мнения: X
Е ако дойде облак насам, като затворим прозорците и не излизаме, какво ще стане? Thinking
На частиците едва ли ще им е трудно да преминат през климатика...

От тук ли гледате положението в Украйна? http://srp.ecocentre.mns.gov.ua/MEDO-PS/index.php?lang=ENG
Прави ми впечатление ненормално високи стойности на радиация, но със зелени кръгчета Crazy
Скрит текст:

Naftobaza-6660 nSv/h=6.6 uSv / h
BNS-2240 nSv/h=2.24 uSv / h
Buda-2200 nSv/h=2.2 uSv / h
Pozharne Depo-2130 nSv/h=2.13 uSv / h
Usiv-1610 nSv/h=1.61 uSv / h
Pripyat-950 nSv/h=0.95 uSv / h

0.23 uSv / h е средното в света, а над 0.4 е в жълтия сектор.
На картата единственото жълто кръгче е в  Cherevach-319 nSv/h=0.319 uSv / h
те там са си височки , именно затова 10 пъти отгоре не е малко

# 342
  • Мнения: X
На линка се вижда някакво движение на въздушни маси, не е само един облак.
Но даже и да можеш да изолираш един конкретен, провери ли му адресната регистрация? Точно от Чернобил ли идва? Митническа проверка за радиоактивни вещества минал ли е?
Ако не, що спите във Варна, питам аз???
Облаци и нормално си има, така е, спрямо вчера ако върнеш един ден назад се вижда че са били по-нагоре, в комбинация с картата за посока на вятъра http://earth.nullschool.net/#current/wind/surface/level/orthogra … 332.17,45.73,3000 и данните от за посоките от нея вчера почти е ясно от къде идват, все пак според експертите  облакът от пожара в Чернобил не е от взрив и ще се разсее бързо, намира се е в ниските слоеве и не може да измине голямо разстояние, т.е. не би стигнал до нас. та да се надяваме че нашите са чисти

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 18:22 от Анонимен

# 343
  • Мнения: 610
Мисля, че жената е сестрата на съфорумката, която я инструктирала да прибере детето й от парка. Признавам си, че в първия момент и аз се паникьосах, разбрах, че нещо си избухнало в централа в следствие на пожара, ама то толкова слухове. Малко се поуспокоих вече, а има си хас българина да вярва на "няма радиация". След такава огромна лъжа, която още се помни и след всички други лъжи. Добре, че има и достъп до чуждестранни сайтове и карти и т.н. Защото аз лично нямаше да повярвам на изявленията на властта.

# 344
  • Мнения: 5 215
A защо в петък е било 2 микро сиверта, а днес е 13, някой знае ли?

"В самата чернобилска АЕЦ в петък стойностите бяха 2 микросиверта, което е 10 пъти над нормата, но е така от времето след тежката авария, казва шефката на българския авариен център."
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4853988

Общи условия

Активация на акаунт