Коя домакинска работа мразиш да вършиш?

  • 96 368
  • 1 373
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 1 811
 hahaha
Егати задълбочаването  Laughing Не вярвам някой да си навира главата в кенефа ми, за да провери дали е измит добре и под ръба.
Пипнете така, от любопитство, ще видите. Sunglasses
Подобно любопитство отдавна не изпитвам, не съм на 3 години все пак.
Joy Joy Ох, не мога. В стаята съм където спи детето и си нямате представа  какви усилия полагам да не прихна с все сила.

# 1 276
  • Мнения: 5 462
За домакинството като цяло не знам, но каква "чистофайница" е българката, отдавна съм се убедила. 
Особено пък такива които се имат за чистофайници , но тавите си ги мият/изтъркват/ само вътре , а отвън не , щото нямалко нужда.И така докато тавите придобият черен слой отвън. Sick Whistling

# 1 277
  • Мнения: X
За домакинството като цяло не знам, но каква "чистофайница" е българката, отдавна съм се убедила. 
Особено пък такива които се имат за чистофайници , но тавите си ги мият/изтъркват/ само вътре , а отвън не , щото нямалко нужда.И така докато тавите придобият черен слой отвън. Sick Whistling
Ууф, човек научава нещо ново всеки ден   #Crazy

# 1 278
  • Мнения: 5 462
За домакинството като цяло не знам, но каква "чистофайница" е българката, отдавна съм се убедила.  
Особено пък такива които се имат за чистофайници , но тавите си ги мият/изтъркват/ само вътре , а отвън не , щото нямалко нужда.И така докато тавите придобият черен слой отвън. Sick Whistling
Ууф, човек научава нещо ново всеки ден   #Crazy
Ами сблъсквала съм се с такива чистофайници. Wink
В Черешката на тортата също съм виждала да ползват такива вехти , мазнясали тави.

# 1 279
  • Мнения: X
Маркит, не ме учудва, че си срещала подобни. Но явно е по-срещана практика  щом и в темата стандартите за 'чистота' са такива.

# 1 280
  • Мнения: 2 420
За домакинството като цяло не знам, но каква "чистофайница" е българката, отдавна съм се убедила. 
Особено пък такива които се имат за чистофайници , но тавите си ги мият/изтъркват/ само вътре , а отвън не , щото нямалко нужда.И така докато тавите придобият черен слой отвън. Sick Whistling

Ъхъ,
на туй му се вика патина!
Може да му кажеш "благородна патина"  за благозвучие.

# 1 281
  • Мнения: 1 740
 Laughing Сетих се за един американски филм, в който един от героите обясняваше как прави уникално вкусния си и обожаван от всички омлет: "Никога не мия тигана."  Naughty

# 1 282
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Има тигани, за които препоръката е само да се забърсват. Аз моите лично ги мия, но в миялната. Голям зор е било да се намерят такива, които се мият в миялна (подарък са ми).

# 1 283
  • Мнения: 5 462
Има тигани, за които препоръката е само да се забърсват. Аз моите лично ги мия, но в миялната. Голям зор е било да се намерят такива, които се мият в миялна (подарък са ми).
Нямам предвид такъв тип съдове , имам предвид най обикновени тави които със сигурност се мият както отвътре , така и отвън .

# 1 284
  • Мнения: X
Аз най-обикновените тави като погрознеят, обикновено ги хвърлям и си купувам нови. Хубавите не почерняват току-така. 

# 1 285
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
В тази връзка точно по темата - понеже не обичам да мия тави и старите и аз като Check ги изхвърлих - препоръчвам икейските тавички - има едни стъклени правоъгълни, има и едни бели керамични овални (мога да дам линк към моделите, ако някой се интересува или му е време за смяна) - измиват се чудесно в миялната. Направо се преродих, откакто си ги взех. Дори засъхнало нещо, миялната го измива от тези повърхности.  Grinning

# 1 286
  • Мнения: 1 811
В тази връзка точно по темата - понеже не обичам да мия тави и старите и аз като Check ги изхвърлих - препоръчвам икейските тавички - има едни стъклени правоъгълни, има и едни бели керамични овални (мога да дам линк към моделите, ако някой се интересува или му е време за смяна) - измиват се чудесно в миялната. Направо се преродих, откакто си ги взех. Дори засъхнало нещо, миялната го измива от тези повърхности.  Grinning
Ако може линк. Пък и ако за тиган дадеш...

# 1 287
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Миенето на чинии и подреждането.

# 1 288
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Това е стъкленото, гледам, че в бг икеа са малко по-различни размерите или моето е по-стара серия, щото вече имат 2 години. Аз имам една с такъв (приблизително) размер и една по-голяма:

http://www.ikea.bg/cooking/Ovenware/29900/31031/

Другите са керамичните, ето тези, пак са няколко размера, тези двете имам аз:

малка: http://www.ikea.bg/cooking/Ovenware/22136/23267/
голяма: http://www.ikea.bg/cooking/Ovenware/40553/41684/

Тези ми изглежда да са съвсем същите като моите.

За тиганите - ще видя дали ще ги открия, защото не ги купувах аз...

# 1 289
  • София
  • Мнения: 12 374
В тази връзка точно по темата - понеже не обичам да мия тави и старите и аз като Check ги изхвърлих - препоръчвам икейските тавички - има едни стъклени правоъгълни, има и едни бели керамични овални (мога да дам линк към моделите, ако някой се интересува или му е време за смяна) - измиват се чудесно в миялната. Направо се преродих, откакто си ги взех. Дори засъхнало нещо, миялната го измива от тези повърхности.  Grinning
Ако може линк. Пък и ако за тиган дадеш...
И нашите тави са обикновени икейски, че лесно се мият в миялна. На никой у дома не му се занимава да търка с гъба, било то отвън, или отвътре. Обираме остатъците от тавата, бухаме я в миялната и воала.

http://www.ikea.bg/cooking/Ovenware/29900/31031/

Общи условия

Активация на акаунт