Коя домакинска работа мразиш да вършиш?

  • 96 346
  • 1 373
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 5 462
Аз най-обикновените тави като погрознеят, обикновено ги хвърлям и си купувам нови. Хубавите не почерняват току-така. 
Аз имам съвсем нови тави , имам и няколко стари от моето детство , които са като нови и които нямат капка клей и гнус по тях /нито вътре , нито отвън /.Просто тези 3-4 стари тави са ми много удобни и си продължавам да си ги ползвам наред с новите.Общо тави имам може би към 15 броя.Различни форми , материи , размери и т.н.

# 1 291
  • Мнения: 1 811
Chrissy, Таис- много мерси! bouquet

# 1 292
  • Мнения: 5 462
В тази връзка точно по темата - понеже не обичам да мия тави и старите и аз като Check ги изхвърлих - препоръчвам икейските тавички - има едни стъклени правоъгълни, има и едни бели керамични овални (мога да дам линк към моделите, ако някой се интересува или му е време за смяна) - измиват се чудесно в миялната. Направо се преродих, откакто си ги взех. Дори засъхнало нещо, миялната го измива от тези повърхности.  Grinning
Ако може линк. Пък и ако за тиган дадеш...
И нашите тави са обикновени икейски, че лесно се мият в миялна. На никой у дома не му се занимава да търка с гъба, било то отвън, или отвътре. Обираме остатъците от тавата, бухаме я в миялната и воала.

http://www.ikea.bg/cooking/Ovenware/29900/31031/
Естествено , че и аз ги слагам в миялната.Но и преди когато съм нямала миялна такива тави на капки мазно , клеясало и лепнещо никога не съм имала .Тенджерите , тавите са ми като нови .Дядо ми/по соц време в моето детство/ не понасяше загорели тенджери  , тави и беше спец по излъскването им.Съответно и майка ми , та това съм виждала от тях , това правя и аз.
Да уточня , че изобщо нямам претенции за себе си за добра домакиня .Даже хич , но има неща които ме дразнят .

Последна редакция: пт, 22 апр 2016, 11:48 от Markrit

# 1 293
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Markrit,

имам едни нови тигани, но отдолу, за по-добро разпределение на топлината може би, са на едни много тънки концентрични окръжности, в които влиза гадост. Изчистват се след много търкане с телена гъбка, понякога слагам полиращ препарат, но той не може да проникне добре в тези улейчета. Дай идея как да ги почистя по-ефективно. Улейчетата са като на котлоните на старите печки, съвсем тънички и фини, само игличка (и телена гъбка) влиза в тях.  Tired Щом сте спецове фамилно, сигурно имате хитринка.  Wink

# 1 294
  • Мнения: 2 760
И аз имам такъв тиган, "мраморен" се води, отвън има нагоряло, което не знам как да изчистя. С телчица вече свалих част от покритието, дъното от външната страна е на петна, самото дъно е с улейчета. Не става за миялна, изрично е упоменато. Та мразя да го чистя, де, и ще се радвам на съвети.

# 1 295
  • Мнения: 11 572
С четка за зъби и препарат? Ей сега ми хрумна и вълнен чорап- хем щадящо, хем ексфоалиращо. newsm78

# 1 296
  • Мнения: 7 171
Относно керамичните и стъклени - те имат различни функции от металните, защото по различен начин провеждат и поддържат топлината. Имам и такива, но ги използвам за определени неща.

Тигани с улеи се почистват със спрея за чистене на фурни. Пръскаш, изчакваш, измиваш, всичко пада. И аз не понасям неизмито отвътре или отвън. Обикновени тави мия с един прах (май на базата на сода) или просто със сода. Всичко почиства.

# 1 297
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Четката за зъби е мека, то телчицата едвам успява с натиск да почисти, четки всякакви им се огъват космите. Това за вълнения чорап не го знам, но нямам такива терлици тука за съжаление.

А, спрея за фурни, не ми е хрумвало, досега най-успешното ми беше Меглио. Благодаря, Софи.  bouquet

Последна редакция: пт, 22 апр 2016, 14:21 от chrissy

# 1 298
  • Мнения: 14 654
Eдно от нещата, които ме потрисат в съвремието, е невероятният набор от почистващи препарати. Имам приятелки, които имат по един цял шкаф, предназначен за препарати. У нас такова нещо не може да се случи, освен ако не се побъркам - имам една белина (от 80 ст.), едно от тия, които се сипват в тоалетната, едно за печката, едно за прозорци и едно за паркет, което съм купила преди 12 години и съм изразходвала около 1/3, значи ще ми стигне за още 24 години поне.

# 1 299
  • Мнения: X
Как ли пък няма да си изтъркам лака заради един тиган.  Crazy И през ръкавиците се разваля маникюра. Въобще не ме е грижа какви са тавата или тигана отвън. Като не ми харесват, купувам нови. Тези, които са от бял метал или керамика, не почерняват. Естествено, че не ги оставям с петна от ядене или мазнина, но да търкам почерняло - не. А от газта почерняват много. Пръскам с обезмаслител и каквото падне, падне. Но пак казвам, че зависи от качеството на съдовете. Имам такива, които въпреки моята негрижовност изглеждат като чисто нови след много употреба. Други за една година отиват в дъното на шкафа и по-късно в кофата за боклук.

# 1 300
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Откакто минах на гел лак, реших този проблем. Но си права, че е ужасно дразнещо като си с нормален лак.

# 1 301
  • Мнения: 46 565
А, спрея за фурни, не ми е хрумвало, досега най-успешното ми беше Меглио. Благодаря, Софи.  bouquet
Ето това пробвай, направо изяжда всичко. Малко съм като кон с капаци в препаратите и всеки път купувам едно и също, но мъжът ми последния път си го избра и изчисти фурната с него, направо не можах да я позная Crazy вече го изпробвах за всичко, и с керамичните котлони се справи без търкане, по-добре от специализираните препарати Simple Smile

# 1 302
  • Мнения: X
Аз избягвам такива агресивни препарати, че съм алергична към какво ли не. От тези за фурна направо се задушавам.

# 1 303
  • Мнения: 46 565
Този не мирише като другите, това е другия му плюс. Даже единия ден намазах целия хол и коридора, но пак нямаше силна миризма. Преди с някакъв спрей за фурни чистеше, то не стига, че не се диша, ами и после като се пусне фурната смърди  Sick

# 1 304
  • Мнения: 5 462
Как ли пък няма да си изтъркам лака заради един тиган.  Crazy И през ръкавиците се разваля маникюра. Въобще не ме е грижа какви са тавата или тигана отвън. Като не ми харесват, купувам нови. Тези, които са от бял метал или керамика, не почерняват. Естествено, че не ги оставям с петна от ядене или мазнина, но да търкам почерняло - не. А от газта почерняват много. Пръскам с обезмаслител и каквото падне, падне. Но пак казвам, че зависи от качеството на съдовете. Имам такива, които въпреки моята негрижовност изглеждат като чисто нови след много употреба. Други за една година отиват в дъното на шкафа и по-късно в кофата за боклук.
черното по тави и тигани се образува ако не се изтърква мазнината при готвене , а не при всяко готвене.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт