Да преправим старите мебели с любов - тема 29

  • 147 861
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • Бургас
  • Мнения: 754
Нова, още утре ще потърся подобно "нещо", че бая мебели се насъбраха.

Имам идея да покрия пода на банята, който е с мозайка, с тапет и да го запечатам с 2-3 ръце полиуретанов лак. Мислите ли, че ще стане устойчив на вода (ще се мокри директно)?!  newsm78








Ще стане обаче няма ли да се пързаля? Преди лака сложи бороконтакт със слюда

# 346
  • Бургас
  • Мнения: 890
Хриси, бороконтакта няма ли да промени цвета на тапета?

# 347
  • На брега
  • Мнения: 1 482
vessita, мозайката е прекрасно покритие. Много нови материали бледнеят пред нейната издръжливост, практичност и красота. Омръзнало ти е да я гледаш. Погледни я с нови очи - нюансите й, играта на дребните ѝ гранитни парченца... Сложи няколко сиви цинкови акцента във винтидж стил (или от черно, ковано желязо) и ще ще ѝ подчертаеш цялата красота. В Бриколаж в градинския и за декорация сектор съм срещала цинкови купи, в които можеш да подредиш красиво кърпи, ръчно направени сапуни, а защо не и някое растение. Ако има нужда от освежаване и полиране, мисля, че Хриси си беше полирала мраморното стълбище и ще може да те ориентира какви дискове са използвали.

# 348
  • Бургас
  • Мнения: 754
След тапета сложи лак после бороконтакт със слюда и пак лак, предполагам по този начин няма да се промени цвета. Аз лично харесвам мозайка, но се дразня от лети мивки с плочки заради фугите така че я разбирам. Не съм полирала мраморните стълби все още и не знам дали ще ги полирам, защото имам други неща за дооправяне, сменяне, замазване, а всичко си е пари. А и моя скъп съпруг, последно време се пързаля на всичко дори и на балатум.....  Simple Smile

# 349
  • Мнения: 7
Здравейте,
Моля за малко помощ. Обмислям боядисване на секция в бяло, но нямам представа какъв точно е материала. Според вас дали ще се получи само с боя на водна основа тази, която сте показали с жирафа?  newsm78

# 350
  • Мнения: 976
    Ася, може да стане, но непременно първо с Бороконтакт, след около час - боя на водна основа с плюшено валяче. Бороконтактът може да се разтече, ако не е пестеливо нанесен - по малко на върха на четката и добре да се разнася. Акрилатната боя после на няколко слоя, през 24 ч.. Но първо опитайте някъде на скрито.
    Момичета, с какво се лъскаха метални части /цветен метал/? За втори път правя грешката да купувам боя Gold, и този път е скъпа, а някак  елементарно стои, като станиол, та предпочитам да не боядисвам металните части, а да ги излъскам. Със сода пробвах - не се получава. Някъде напред бяхте споменали препарат, но какъв?

# 351
  • Мнения: 1 597
Мари дьо ла Фер, ако металните части са ти бронз, или медна сплав а само и единствено с киселина - лимон, оцет. Става страхотно

# 352
  • Мнения: 146
Здравейте момичета, от години не съм писала тук а и от години не съм преправяла  мебели.. сега обаче ми се отваря поле за действие... и имам малко въпроси.
От къде в София може да се купи читава акрилна боя, също бяла вакса (или не знам как се нарича... това покритие дето се в бяло, но прозрачно) за дърво?
Ще ми трябват също дунапрен - някакви идеи от къде?
Може ли да се боядисва с акрилна боя върху дървена дограма преди това боядисвана част от нея с лак част с блажна боя? Какъв грунд е необходим за тази цел?
Другите въпроси не са за мебели, а за подови настилки... имаме в кухнята старо дюшаме боядисвано с кафява блажна боя - няма други пластове и наслагвания освен нея... Може ли да се пребоядиса без да се цикли и какви грунд и боя бихте препоръчали?
Иска ми се също да боядисам мозайката в коридора имам идея да я направя като на плочки с боядисване след основния цват с шаблон нещо такова , но не знам с каква боя може да се боядиса мозайка... има ли някой опит или идеи?

  bouquet

# 353
  • София
  • Мнения: 1 641
Последната идея е прекрасна, с интерес и аз ще проследя отговора  Simple Smile

# 354
  • Мнения: 7
   Ася, може да стане, но непременно първо с Бороконтакт, след около час - боя на водна основа с плюшено валяче. Бороконтактът може да се разтече, ако не е пестеливо нанесен - по малко на върха на четката и добре да се разнася. Акрилатната боя после на няколко слоя, през 24 ч.. Но първо опитайте някъде на скрито.
    Момичета, с какво се лъскаха метални части /цветен метал/? За втори път правя грешката да купувам боя Gold, и този път е скъпа, а някак  елементарно стои, като станиол, та предпочитам да не боядисвам металните части, а да ги излъскам. Със сода пробвах - не се получава. Някъде напред бяхте споменали препарат, но какъв?


Благодаря много!
За една от тези двете бои си мислех, но дали трябва да се разредят? Разликата при двете само в това, че едната е гланц, а другата мат ли е?
Също така може ли някой, който е използвал тази с гланца да сподели дали е голям блясъкът?

# 355
  • Мнения: X
Asyaa -точно тази боя с гланца не е много качествена - слабо покривна е и личат и най-малките дефекти. А и се петносва лесно. По-добре Сократес си вземи, малко по-скъпа, но много по-добра.

# 356
  • Бургас
  • Мнения: 754
На декоратор освен бялата боя съм ползвала синя и зелена /супер гланц/ http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.35257661 ето я, не лъщи кой знае колко
Минимаус, читава боя има почти навсякъде само се спри на марка Декоратор /обичам българското/ Сократес, Аквис. За въпросното бяло покритие мисля че питаш за масло за дърво, при светлите масла се виждат шарките на дървото. Можеш да боядисаш прозорците с каквото искаш, лично моите ги боядисах с боя на водна основа няколко ръце, ако има друга боя се щкури или награвя с пистолет докато остане на дърво. Дюшемето по същия начин, премахваш старата боя с пистолет за горещ въздух и после лак или масло. Мозайката....не съм боядисвала мозайка, но можеш да си боядисаш както искаш, но след като боядисаш сложи бороконтакт със слюда /да не се пързаля/ и после лак.
Наскоро една жена беше правила под с амбалажна хартия залепена с С200 и лак отгоре. Зеления шкаф който приложих отгоре също е с амбалажна хартия и лак отгоре.

# 357
  • Мнения: 7
Asyaa -точно тази боя с гланца не е много качествена - слабо покривна е и личат и най-малките дефекти. А и се петносва лесно. По-добре Сократес си вземи, малко по-скъпа, но много по-добра.


Тази ли е боята на Сократес?  Не мога да видя дали е гланцова или матова..
На мен ми се иска по-скоро да е матова или със съвсем лек блясък.

Последна редакция: вт, 06 окт 2015, 14:14 от Asyaa

# 358
  • България, София
  • Мнения: 638
Пиша за първи път ... с молба за идея как се почиства естествено дърво. Търсих информация доста време, безрезултатно.
Сдобих се със стари мебели, които се нуждаят от почистване. Преди да си купя Пронто, като глупав консуматор, реших да попитам по-знаещи. Мебелите категорично не са лакирани, но вероятно имат някаква обработка. Произвеждани са в различни години и предполагам, че технологиите също се различават. Има ли вариант да се почистят и след това да се ползват без стриктните ограничения за ест. дърво? Т.е. да бъдат защитени в голяма степен, без да се лакират.

# 359
  • Мнения: X
да Ася, така изглеждат кутиите с боята.
Мисля че имаше и мат и гланц Сократес, питай в магазина, те би трябвало да знаят.

Общи условия

Активация на акаунт