С какво ви дразнят свекървите-46

  • 66 988
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Преди и аз не бях много по плодовете. Ядях единствено ягоди и банани и то от дъжд на вятър. Мъжа ми обаче много обича плодове. А откак сме захранили детето вкъщи има по няколко вида плодове и детето си ги взима.
На нашия пазар има 2-3 сергии, където все го черпят. Радват му се хората, защото в близост има павилиони за пакетирани храни и той за разлика от повечето деца се залепва на някоя сергия и казва "искам морков(най-често), банан, ябълка" и т.н., вместо да се насочи към павилиона.

Беше на 2 години и 3 дни, като дядо му (свекър ми) за първи път му даде шоколадова бисквита. Беше наврял в ръцете на мъжа ми нещо да му ремонтира, а аз отидох до тоалетната. През това време той му дал бисквитата и аз като дойдох той я беше преполовил. Нищо не казах разбира се, не намерихме, че е нещо нередно, въпреки, че не му бяхме давали до тогава шоколад.
Направи алергия, не беше тежка. по съвет на педи не му давахме шоколад определеното от нея време, че даже го удължихме.
Сега няма проблем и не съм забранила тотално шоколада. Прияжда му се от време на време и яде. И ако детето изяжда по някое редче, аз съм способна да погълна цял за норматив.

Обаче даже и баба му ме уведомява какво и колко е ял през деня, ако е с нея. Обаче малко трудно се преборих за това като беше малък. Майка ми бие някои свекърви понякога

# 46
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Ама и вие като почнете с това "полезни вещества"... Целта на шоколада не е да е полезен, а да се услади. Както и на всички други боклучави храни и напитки. По-добре детето да свикне, че сладко се яде след основно хранене и в малки количества, отколкото да го убеждавате в някаква скАла на полезност и то да ръфа по 3 вафли между храненията тайно от вас.
Няма как (или по-скоро е трудно) едно дете на 1-2 години да си вземе само нещо сладко и да се скрие да го изяде. Повечето пъти някой му го дава. А потребителките тук се оплакват, че този някой е бабата/ дядото (не задължително свекърите), тайно от или въпреки мнението на родителите.

# 47
  • Мнения: X
Това го разбирам, постът ми е за тези, които имат някакви съображения, различни от доказано заболяване или алергия.
Сладкото не е отрова само по себе си. Дори е полезно точно в захаросаната му форма на пакетиран джънк при деца в ученическа възраст - естествено, в нормални десертни количества, а не като основно хранене.
Ако беше толкова вредно, нямаше по изпити да си носят шоколад и вода. Щяха да са с купа зелена салата и био алое сок.

# 48
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Това е техен избор и надали ще го променим, а и не е тук мястото. Но е факт, че околните трябва да се съобразят с този избор.

# 49
  • Мнения: X
Зависи от избора. Не разбирам защо дебела майка поставя детето си на диета заради собствените си килограми, това ми е чуденката.

# 50
  • Мнения: 18 995

Ако беше толкова вредно, нямаше по изпити да си носят шоколад и вода. Щяха да са с купа зелена салата и био алое сок.

Аз никога не съм си носела на изпити нещо друго, освен вода. Въпреки че са се опитвали да ми пробутват майка ми и разни гаджета шоколади, кроасани и пр. За 3-4 часа от глад не се умира, а и на мен ужасно ми пречи  яденето на мисленето. Което е и логично всъщност - кръвта отива в стомаха, вместо в мозъка, но и чисто субективно яденето ме разконцентрира. Така както и шумоленето от разни опаковки на ядящите около мен.

# 51
  • Мнения: 3 228
Всеки прави своя избор как да отглежда децата си. Всяко нещо, което е умерено по принцип не е вредно. Аз се изказах против вафлите и другите пакетирани изделия от този вид, както и чипсовете.
Много лесно ми се отдаде да убедя детето, че това не е полезно, ние не го купуваме в къщи и е желателно да го избягваме. Ако беше настояла да яде такива неща, сигурно щях да се примиря.
Хубавият шоколад няма нищо общо с изброените. Организмът има нужда понякога и от него, важно е да не се прекалява.
аз пък не разбирам майките на деца в градинска възраст, които им поръчват кола почти ежедневно, обаче изборът си е техен

# 52
  • Мнения: 12 663
Зависи от избора. Не разбирам защо дебела майка поставя детето си на диета заради собствените си килограми, това ми е чуденката.

За да не стане като нея, например. Много чудно.

# 53
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Зависи от избора. Не разбирам защо дебела майка поставя детето си на диета заради собствените си килограми, това ми е чуденката.
Затлъстяването, диабета и сърдечните заболявания, които се провокират от прекомерна употреба на захар или неправилното усвояване от организма, това пък е генетично, понякога е причината за състоянието на майката.
В пъти по-добре е да го е разбрала и за това детето да е на диета, за да НЕ стане и с детето така, отколкото да си мисли, че няма проблем и детето трябва да има същите проблеми, като нея.

# 54
  • Мнения: X
Пак не се разбрахме нещо, но не съм в настроение да споря.

# 55
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Майката (или пък таткото м/у впрочем), заради нейните килограми има причина и то основателна да сложи детето на диета, особена, ако е наясно с причината за килограмите си. Кое не е ясно?

# 56
  • Мнения: X
Майката/таткото обичайно нямат ясна представа за причината за килограмите си.
Традиционното решение за килограми е ограничаване на сладкото+силно пожелание за спорт. Сладкото бързо се заменя с някакъв джънк тип соленки, а спортът остава в сферата на пожеланията.
Ако проблемът наистина е липсата на баланс между приема и отдаването на калории, няма нужда и детето да е на диета.
Ако проблемът е кофти храна, то той не се решава с ограничаване на сладкото, а в преосмисляне на традиционната българска максима "аз без поне 3 филии хляб на ядене не мога".
Пълна заблуда е, че с ограничаване на 100 грама джънк дневно решаваш проблема с 10те кила отгоре. Никой не става боен слон от вафли.

# 57
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Според мен повечето хора с проблеми с теглото са наясно с произхода им

# 58
  • Мнения: X
А защо продължават да са с наднормено тегло?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 7 147
А защо продължават да са с наднормено тегло?

Например защото при определени заболявания, прием на медикаменти или най-обикновен хормонален дисбаланс, няма какво да направят кой знае колко.

Общи условия

Активация на акаунт