С какво ви дразнят свекървите-46

  • 66 992
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 228
Аз лично винаги съм предпочитала за себе си плодове пред шоколади и затова ми е странна тази традиция.

Във всяка къща има плодове.  Но рядко ще видиш купа с шоколади или шкаф с кроасани.  Ако е така, може би детето ще се зарадва на ябълка.   

Нали това написах, не е задължително детето да се радва само на храна. Ако искат да я зарадват има толкова евтини неща, които ще я впечетлят. Дадох примера и със сместа за сапунени балончета, която купувам за 50 ст. Пък ние все ще намерим на детето нещо за ядене, няма да го държим гладно.
А това дали във всяка къща има плодове, също е спорен въпрос Laughing

# 31
  • Мнения: 4 411
Е стига де, бабите ви всеки ден ли идват на гости и всеки ден ли носят шоколади? Чак не ми се вярва, че е така. Децата обичат нещата от баба/дядо. Било то мекички, кексчета, шоколади и каквото и да се сети човек. Аз нямах търпение да дойде баба или да отида при нея и да видя какво ми е приготвила.

Нашите баби носят всичко и то в големи количества. Лакомства, дрехи, играчки и др се дават директно на детето. Плодовете се оставят на плота в кухнята и който е по-свободен ги подрежда по купи. После като дойде момента за ядене на плод се взема и яде.

Като наближи време моите родители да идват, майка ми си има цял списък с поръчки от детето. Понякога й носи домашни кремчета, мъфини, торта, кекс. Тя е от типа хора, че може да направи една чашка крем, 5 мъфина, малко кексче. Хем се изяжда бързо, хем на детето не му омръзват. Не че аз не правя, даже може и по същите рецепти да са, но на баба са си на баба. Друго си е да знаеш, че някой различен от мама и тати също прави нещо специално за теб, просто защото те обича. Разменят си бижута - ние купуваме за баба, баба купува за нея. Забавно им е, обичам тези моменти.

# 32
  • Мнения: X
Друго си е да знаеш, че някой различен от мама и тати също прави нещо специално за теб, просто защото те обича.
О, да! Безценно е!

# 33
  • Мнения: 3 228
Е стига де, бабите ви всеки ден ли идват на гости и всеки ден ли носят шоколади?


Веднъж в седмицата се виждат със свекърите обикновено. Достатъчно е тогава да хапне един два - шоколада и едно две шоколадови яйца. И не ме притеснява толкова яденето на самия шоколад, колкото това, че яденето на шоколад се приема като голяма награда и подарък. А според мен храната не трябва да се приема като подарък.
Отделно на празници като сме при тях за обяд/вечеря за десерт винаги се поднася нещо сладко, казано по начин, че това е най - великия деликатес.
Явно всичко е въпрос на хранителни навици и за мен като човек, който яде 3-4 шоколада годишно това ми е странно

# 34
  • Мнения: 2 232
Моята пък носи от всичко по- малко- 1 парче баница, 4 ягоди, 2 бисквити. От тях до нас си ги изяжда, за това не й стават дрехите от миналия месец  Crazy

# 35
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
veselka1, това е навик на поколението. И при майка ми, и при свеки десертът винаги е нещо сладко. Ако си спомняш, и в детските градини десертите след обяда ни бяха кремчета и подобни сладки неща, а сега на дъщеря ми им дават плод за десерт и имат още една плодова закуска м/у закуската и обяда, отделно след обяд им дават плодове за гризкане, ако огладнеят. Къде ти по мое време плодове в детската градина. А и по комунистическо време изборът в магазините беше оскъден и един хубав шоколад беше голям подарък, а за шоколадово яйце да не говорим.

# 36
  • Мнения: 12 663
А плодовете ги крадяхме от градините. Шоколадови яйца в първите години на демокрацията купувах повече за мен, отколкото за децата.

# 37
  • Мнения: 3 228
ant G, възможно е, обаче свекърите са на годините на родителите ми. В къщи не сме яли сладки неща. Баща ми не обича нищо сладко, аз ям ако някой ме почерпи по повод, но няма шанс да се сетя да си купя от магазина, а майка ми яде всичко, но сладко не купува, защото си го яде сама.
Та може би по - скоро е въпрос на хранителни навици в семейството, а не на поколение.
Майка ми също не е префектна. Тя се опитва винаги да нахрани детето с обилни количества най - разнообразни манджи, които в повечето случаи са вкусни и здравословни. Нейният проблем е, че не приема "Не" за отговор Laughing и пита, докато на детето не му омръзне и не се съгласи най - накрая, или пък и каже да спре да я пита най - после

# 38
  • Мнения: X

И баба ми все така се жалваше, милата, че не съм угоена. peace:

Всяка баба (почти) го прави, иначе каква баба е.  Peace
На гости на баба. Simple Smile

Е стига де, бабите ви всеки ден ли идват на гости и всеки ден ли носят шоколади?
Ама те трябва ли да се виждат всеки ден? Оставам с впечатление, четейки бабите в темата, че е желателно децата направо да им се оставят на отглеждане.

# 39
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
А плодовете ги крадяхме от градините. Шоколадови яйца в първите години на демокрацията купувах повече за мен, отколкото за децата.
Аз пък съм расла на село и плодовете са ми били винаги достъпни, а шоколадът - не. Поради това шоколадът ми беше в пъти по-любим от ябълките, които и до днес са ми на последно място в класацията на плодовете.
veselka1, да, хранителните навици на семейтвото са най-важни, разбира се.
А пък аз няма да се оплача от свеки, защото никога не дава нищо на детето без да ме пита. Даже преди 2 вечери отвори такива очи  Shocked, като ме видя да и давам да си гризне от фунийка за сладолед, по която имаше малко шоколад, защото знае, че шоколад не давам.

# 40
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
За втарата част- мдам всички страни са известни с оранжериите си за ябълки  hahaha (предполагам какво си искала да напишеш, но ми стана много смешно и нямаше как да пропусна). Не знам как ще натъпчеш ябълката с менделеева таблица  Rolling Eyes Цитрусите ги мажат отвън с някакви гадости, но като ги обелиш не е проблем.   
Да ти кажа ли как ще натъпчеш ябълка с менделеевата таблица? Много лесно, като обработваш с хим. вещества и изкуствени торове почвата в която расте, не е трудно да се сетиш. Всичко, което е растение усвоява вещества само и единствено от почвата, от която се храни растението, няма от какво друго. Външната обработка е в пъти по-малкия проблем.
Виждала ли си ябълкови дървета, отглеждани за продан на ябълките? Да ти е направило впечатление, че няма нито една с петна, развалена, изкривена дори. Дори бубулечки не я ядат, а това е доста показателно.
Ако сравниш с някое дърво, в нечии двор, ще разбереш разликата.
Не, че и аз не купувам плодове от магазините.
Но да мислиш, че на плод не може да се натъпче с каквото си пожелаеш е наивно. С какво ги обработват външно е много по-малкия проблем.

По темата дето сте подхванали и аз имам проблема с тъпченето, с майка ми обаче. Все детето не е яло достатъчно  ooooh! Има уплах жената от хорски приказки. Със сестра ми като малки бяхме "манекени на Освиенцим", така ни казваха всички. Майка ми умря от срам веднъж, като на една спирка една баба каза на сестра ми "ето баба, 20 стотинки да си купиш баничка, че ще се счупиш"  ooooh!
Много бяхме злояди и така съм намразила това каране на сила да ям. Сега оставям детето да яде колкото иска.
Баба му поне дава така наречените "боклуци" след ядене и след плод. А и той самия ще поиска първо плод, а после чипс примерно

# 41
  • Мнения: 3 228
Да не останете с впечетлението, че съвсем не давам шоколад. Давам, но не искам детето да прави връзката "баба=шоколад" или "шоколад=награда" или"десерт=шоколад". Това е храна като всички други и ако за деня детето е яло каквото трябва едно блокче шоколад няма да навреди.
В един момент имаше това пристрастяване към шоколадите от бабата, тогава се появиха и няколко кариеса. Тогава и аз няколко пъти купих шоколад и дадох да изяде колкото и когато поиска, за да не го приема като нещо специално. Дъщеря ми много бързо се насити, сега понякога изяжда по някое парче шоколад. За вафлите отдавна сме се разбрали, че са вредни и в тях няма никакви полезни вещества, а чипсове и зрънчовци е опитвала и не харесва

# 42
  • Мнения: X
Ама и вие като почнете с това "полезни вещества"... Целта на шоколада не е да е полезен, а да се услади. Както и на всички други боклучави храни и напитки. По-добре детето да свикне, че сладко се яде след основно хранене и в малки количества, отколкото да го убеждавате в някаква скАла на полезност и то да ръфа по 3 вафли между храненията тайно от вас.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 7 147
И в нашата къща няма плодове, защото не обичаме. За сметка на това обожавам шоколад... Не знам колко пъти беше повторено, колко безумно е това, обаче хората са различни и не знам защо това толкова изумява някой. И не, не е до навици... Просто не обичаме плодове и толкова.

# 44
  • Мнения: X
От плодове като междинна закуска (както е модерно да ги пробутват) получавам киселини, а не мисля, че имам някакъв уникален проблем с ензимите. Според мен е въпрос на няколко години сегашните здравословно хранени деца да изреват от проблеми със стомаха. Не разбирам налагане на ограничителен хранителен режим на цялото семейство, включая децата, само защото майката има някое кило в повече.
Обичам плодовете, но предпочитам нещо сладко или най-добре - комбинация от двете.

Общи условия

Активация на акаунт