С какво ви дразнят свекървите-46

  • 66 995
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 255

Подозирам, че ембаргото е само върху курабийките със свинска мас, иначе тези от рожков, лимец и киноа, забъркани с бадемово мляко и мус от лешници, събрани на високопланинска ливада, ще се котират много.

Контеса, ябълките от супермаркета са така напълнени с цялата менделеева таблица, че по-добре да донесат на детето ми 60г качествен шоколад, вместо оранжерия.


Към първата част- че какво лошо във висококачествените т.нар. супер храни? Естествено, че ще се радвам да яде такива неща  Peace

За втарата част- мдам всички страни са известни с оранжериите си за ябълки  hahaha (предполагам какво си искала да напишеш, но ми стана много смешно и нямаше как да пропусна). Не знам как ще натъпчеш ябълката с менделеева таблица  Rolling Eyes Цитрусите ги мажат отвън с някакви гадости, но като ги обелиш не е проблем. Скоро четох статия за какво съдържа шоколата и в 60 грама имаше не си спомням колко части хлебарки. Да не говорим какво причинява какаото на малките деца, а отделно бяла захар, хидрогенирани мазнини.
Няма да споря за това де, всяка майка да дава на детето си каквото реши, но свекъри, майките на майките и всичко трябва да се съобразяват с това решение.
Ако хвана някой да даде нещо, което не разрешавам на детето ми е до там, но понеже съм голямо зло и ме питат  Mr. Green

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Чудя се каква е тази мания за угояване. Затлъстяването сред децата е взело застрашаващи размери и това никак не е безобидно. Не знам някоя баба да иска да навлече един куп заболявания на внучето си.......или важното е да се прави сечено на снахата на гърба на детето.
Мисля, че по-скоро е синдромът "Аз знам най-добре", защото не само свекървите, но и собствените ни майки нерядко правят така.
То и самите майки на децата ги докарват до тези състояния. Познавам много жени, които са прекалено велики, за да готвят и дават на децата си основно полуфабрикати, сандвичи, паста и пици /за снаксовете и пр. от сорта няма да коментирам/. И после свекървите виновни, че децата им се търкалят по улиците.
Моя позната често зарязва детето си на отглеждане при майка си и й държи сметка като му дава сандвичи. Иначе самата тя не може и едно яйце да изпържи, съответно се сещате какво яде детето  Confused

# 17
  • Мнения: 2 009
На мнение съм,че какво се дава или не на детето ,е решение на родителите. Аз много се разбирам и уважавам със свекър ми ,но един път искрено се изнервих на негова постъпка. Много добре знае,че снаксове,вафли,чипсове,шоколад и прочие не искам да се дават на детето ми. За мен това не е храна за дете на 1г. Има цял живот на разположение да яде тези неща ако пожелае.Хубаво обаче идват си те един ден след разходка и се оказва ,че малкият е ял сладолед,кубети и данонино. Нито едно от трите не е вкусвал никога. Едното е твърде солено дори за голям човек,а другите две -прекалено сладки за толкова малко дете

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Днес имам юбилей. Получих поздравления от свекъра........във фейсбук. Е, поне честитката беше в множествено число и явно включваше и свеки  Confused

# 19
  • Мнения: 4 412
Хърмаяни, аз затова казах, че възрастният трябва да мисли поне 2 хода преди детето и да може да предвиди какво ще стане.
Това е възможно, само ако въпросните баба и дядо познават добре детето. Ако им го оставят веднъж на две седмици за по един час, е в рамките на добрите пожелания и вероятно неизпълнимо от бабата и дядото.

Е да, така си е. Ама аз не бих си оставила детето при липсата на тези условия. Обаче това се постига дори и по-рядко да се виждат. Skype много помага за отношенията баба-дядо и внуче - изпробвано  Heart Eyes Дори мога да си свърша някоя работа из къщи докато те се наприказват.

# 20
  • Мнения: 3 784

Подозирам, че ембаргото е само върху курабийките със свинска мас, иначе тези от рожков, лимец и киноа, забъркани с бадемово мляко и мус от лешници, събрани на високопланинска ливада, ще се котират много.

Контеса, ябълките от супермаркета са така напълнени с цялата менделеева таблица, че по-добре да донесат на детето ми 60г качествен шоколад, вместо оранжерия.


Към първата част- че какво лошо във висококачествените т.нар. супер храни? Естествено, че ще се радвам да яде такива неща  Peace Нищо им няма на самите храни, смешна е модата - не си истинска майка, ако не даваш само такива десерти, а ако са нетипични за българската кухня, получаваш бонус точки. Има суперхрани и в традиционното българско меню, но понеже не са толкова модерни, не са обект на кой знае какъв интерес. Но това е отделна и много дълбока тема.

За втарата част- мдам всички страни са известни с оранжериите си за ябълки  hahaha (предполагам какво си искала да напишеш, но ми стана много смешно и нямаше как да пропусна). Не знам как ще натъпчеш ябълката с менделеева таблица  Rolling Eyes  "Оранжерия" се отнасяше до всички плодове в супермаркетите. Гарантирано няма нищо еко или особено полезно в тях, предвид пътя им до рафта; а за ябълките е достатъчно да си купиш от Била, да хапнеш със затворени очи и да видиш дали ще познаеш, че е ябълка. Да не навлизам в детайли с какво и как ги мажат, за да изглеждат лъскави и атрактивни. Ако намериш някоя селска баба, от чиято градина да набереш, ще видиш, че няма нищо общо. Цитрусите ги мажат отвън с някакви гадости, но като ги обелиш не е проблем. Скоро четох статия за какво съдържа шоколата и в 60 грама имаше не си спомням колко части хлебарки. А в същата статия пише, че това важи и за макароните, плодовете, сиренето, кафето, както и други хранителни продукти и че няма спасение, освен ако не се прекали с пестицидите, което би било по-вредно от няколко изядени буболечки.  Laughing Освен това първоизточникът е американска телевизия - в Европа все още сме по-стриктни относно храната си, надявам се, че ядем по-малко хлебарки.  Laughing Да не говорим какво причинява какаото на малките деца, а отделно бяла захар, хидрогенирани мазнини. Какаото в малки количества е полезно, разбира се, съобразени с възрастта и килограмите. Има достатъчно данни за полезността на шоколада; вероятно имаш предвид, че най-продаваният боклук съдържа почти изцяло само гадни масла и захар, които въздействат ужасно дори на възрастен. Затова натъртих на качествен.
Няма да споря за това де, всяка майка да дава на детето си каквото реши, но свекъри, майките на майките и всичко трябва да се съобразяват с това решение. Да, така е.
Ако хвана някой да даде нещо, което не разрешавам на детето ми е до там, но понеже съм голямо зло и ме питат  Mr. Green И аз.   Mr. Green

Последна редакция: вт, 07 юли 2015, 02:39 от Nickkie

# 21
  • София
  • Мнения: 7 673
Скоро четох статия за какво съдържа шоколата и в 60 грама имаше не си спомням колко части хлебарки. Да не говорим какво причинява какаото на малките деца, а отделно бяла захар, хидрогенирани мазнини.
Моля? Хлебарки в шоколада ли?

# 22
  • Мнения: 843
Моят син не трябва да яде шоколад и все още никои не му е давал. Но през зимата имахме няколко случки със свеки. Знае, че не му давам зрънчовци, снаксове и т. н., но въпреки това му носеше. Първите 2-3 пъти я молех да не носи, защото и без това няма да стигнат до него. Той не знае какво е това и не им обръща внимание, аз ги прибирам и баща му ги яде. Обаче тя продължава. Видях, че няма да стане така и прибегнах до друг метод- идва тя с пакета и аз директно го хвърлям в боклука. Ами отказа се да носи.

# 23
  • Мнения: 12 664
А не да се носят все шоколади ,вафли и т.н. и майките да ги крият ,защото не са съгласни всеки ден да се консумират тези неща.
Нима коства повече да се вземат 2 банана или 2 портокала /2 ябълки вместо 1 шоколад ?  ooooh!

А защо не кило боб?  Или за да сме модерни - киноа.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 255
А не да се носят все шоколади ,вафли и т.н. и майките да ги крият ,защото не са съгласни всеки ден да се консумират тези неща.
Нима коства повече да се вземат 2 банана или 2 портокала /2 ябълки вместо 1 шоколад ?  ooooh!

А защо не кило боб?  Или за да сме модерни - киноа.

Щото кило киноа е бая скъпо и едва ли ще си го позволят  Mr. Green

Nickkie, колко качествени неща като цяло се продават в България, в това число и шоколад  newsm78 Но трябва да си зъл, за да няма особено голям проблем де  Mr. Green

Моята драма е с брата на мъжа ми, който директно няколко пъти е казвал, че ще прави с детето каквото той си реши. Скастрих го веднъж, мъж ми го скастри и пак същото. Решението на проблема- той живее на 300 км от нас и рядко вижда детето, а като го вижда един от нас е неотлъчно до детето. Срещите са има няма 2 пъти годишно за по няколко часа.
Иначе вие се оплаквате, че не се обаждат по поводите на детето- рожден ден/имен ден и всичко- ами моите свекъри (свекърва ми за съжаление почина иначе тя помнеше тези неща) забравят. Знаят по принцип кога са датите, но....  забравят  Mr. Green Отново решението- изобщо не очаквам да се обадят да честитят, знам че е така и го приемам и ми е мирна главата. Това не означава, че не обичат детето. Проблемът на повечето тук е, че имат прекалено големи очаквания и не приемат другите такива каквито са, а повярвайте ми ако го направите ще ви е спокойно  Peace (разбира се прочетох и за истински проблеми със същински злобари, които са потресаващи). За подаръците- аз съм ги наплашила и сега се обаждат да питат. Но аз ги наплаших по-хитро де- донесат плюшена играчка на бебе на седмица- синът им пита- сега това къде да го държим 3 години, докато можем да го дадем на детето!? И така с няколко неща.... следващия път просто питаха от какво се нужда детето за еди-колко си пари, които са подготвили.

# 25
  • Мнения: 3 228
Моите свекъри смятат шоколадът за най - великия деликатес. При тях всяко ядене/обяд, вечеря/ не може да мине без "нещо сладичко". В това се включват както най - фин шоколад/понякога/, така и от най - долнопробните вафли и рула за 2 лв. Останалите хранения/закуска и евентуално следобедна закуска/ не могат да минат поне без кроасан, вафла или поне някоя бисквита. В краен случай сладко от плодове. До скоро мъжа ми като ходеше с детето до тях винаги се връщаха с поне един шоколад и едно шоколадово яйце. Направих забележка на мъжа ми/уж тактично/, той се понацупи, но гледам, че скоро не са носили шоколади.
Иначе нямам нищо против шоколад/качествен/ от време на време, но не да става традиция всяко хранене да завършва с него. Вафли, кроасани и кексчета въобще нито купуваме, нито ядем.
Аз лично винаги съм предпочитала за себе си плодове пред шоколади и затова ми е странна тази традиция.
И в цялото това нещо най не ми харесва идеята детето да се зарадва точно на шоколада. Ако искат да я зарадват винаги могат да вземат някоя дреболия от лев - два/напоследък купувам от тези смеси за сапунени балончета/. просто трябва малко фантазия

# 26
  • Мнения: X

Иначе вие се оплаквате, че не се обаждат по поводите на детето- рожден ден/имен ден и всичко- ами моите свекъри (свекърва ми за съжаление почина иначе тя помнеше тези неща) забравят. Знаят по принцип кога са датите, но....  забравят  Mr. Green
Не е за вярване, но се случва човек да забрави. Миналата година, точно когато бях изпушила от работа и ангажименти, забравих рождения ден на най-любимата ми приятелка. Още умът ми не може да го побере как стана, но...стана. Още по-голям ужас- тогава забравих и имения ден на собствената ми дъщеря. Едва вечерта се сетих. Нямам думи. Embarassed

# 27
  • Мнения: 2 927
Простимо е, ти не си свекърва нито на приятелката си, нито на дъщеря си. Но ако беше ...  Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 1 572
Цитат
Аз знам, че не е редно да давам шоколад, ама толкова е вкусен. И обяснявам да не казва на мама. А то детето възпитано - и благодаря, бабо, за шоколада.
  
- По-голямо нахалство от това ми е трудно да си представя.
Едно, че му даваш нещо, което родителят е преценил, че не трябва. Второ може майката по изключение днес да му е предложила и да се събере много. Трето караш дете да ЛЪЖЕ и КРИЕ от майка си! След 15 години ще се чешете откъде са дошли наркотиците. Като резултат от твоята "добрина" детето ще загуби уважение, ще се научи да лъже и съвсем възможно кариеси, затлъстяване, превъзбуда, че и диабет. Ама важното е ти да си готината баба  ooooh!
Моята свекърва поне е достатъчно нахална да им дава, без да се крие. Но съм обещала на ММ, че след като не може да се справи с нея на следващото ходене при зъболекар, което е огромен кошмар от рев, страх, истерия да и връча детето тя да го преживее.
И тук е мястото да кажа, че аз също давам промишлени сладости, но имам лимит по 1 на ден и то съобразено с другите им хранения.  А при бабата количеството, което ги тъпче за 2 часа е невъобразимо.
Наскоро голямото ми дете и казало, че вече не И ще бонбоните, защото предпочита зъбите да са и здрави. Бабата беше пощуряла от злоба. Купена любов - ама до време.

# 29
  • Мнения: 12 664
Аз лично винаги съм предпочитала за себе си плодове пред шоколади и затова ми е странна тази традиция.

Във всяка къща има плодове.  Но рядко ще видиш купа с шоколади или шкаф с кроасани.  Ако е така, може би детето ще се зарадва на ябълка.   

Общи условия

Активация на акаунт