С какво ви дразнят свекървите-46

  • 66 994
  • 752
  •   1
Отговори
# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Свеки пък знае, че обичам и предвидливо купува в по-големи количества. Казва те са за дедето, ама знам че и ти ще ядеш от тях, затова съм купила повечко  Laughing

По- яко е да се даде по един шоколад на децата, в минимален грамаж, и да се подчертае, че си е само за тях; мама и тати да си купят  Naughty

# 2
  • Мнения: 2 439
Свеки пък знае, че обичам и предвидливо купува в по-големи количества. Казва те са за дедето, ама знам че и ти ще ядеш от тях, затова съм купила повечко  Laughing

По- яко е да се даде по един шоколад на децата, в минимален грамаж, и да се подчертае, че си е само за тях; мама и тати да си купят  Naughty
Яко по свекърински е детето да се натъпче с курабийки със свински мас и едновременно свека жално да припява как оная чума не й угоява скъпоценното внуче. smile3512

# 3
  • Мнения: X
Яко по свекърински е детето да се натъпче с курабийки със свински мас и едновременно свека жално да припява как оная чума не й угоява скъпоценното внуче. smile3512
И баба ми все така се жалваше, милата, че не съм угоена. Не беше свекърва, а майка на майка ми. Те бабите са все така- зор да угоят внучето, че все недохранено им се вижда. Обаче, курабийките са най-яки точно със свинска мас. Peace

# 4
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Относно шоколада, не бих дала на чуждо дете, без да съм се консултирала първо с майка му. Едва ли тя е забранила, щото е гад по природа...

# 5
  • Мнения: 2 837
За мен сладкишите със свинска мас са в пъти по-полезни от тези с маргарин, които се продават в магазините. Ако е инцидентно, едни традиционни масленки са си прекрасен десерт. Така мисля като майка. Като стана баба, здраве и живот, ще питам снахата какво да правя Simple Smile

# 6
  • Мнения: 12
има нещо в моята свекърва което ме отблъсква чувствам,че не е искрена това е първото което ме дразни в нея Wink

# 7
  • Мнения: 5 173
Засега запис.
Подразват ме, но с малки неща и си трая засега.

# 8
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема   bouquet

Всяко нещо донесено на детето трябва да се съгласува с родителите. А не да се носят все шоколади ,вафли и т.н. и майките да ги крият ,защото не са съгласни всеки ден да се консумират тези неща. Аз ги вдигах пред детето и казвах ,че ще ги хапне когато е вечеряло или обядвало и т.н. Детето забравяше ,а те си отлежаваха по шкафовете.
Нима коства повече да се вземат 2 банана или 2 портокала /2 ябълки вместо 1 шоколад ?  ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 190

И баба ми все така се жалваше, милата, че не съм угоена. peace:

Всяка баба (почти) го прави, иначе каква баба е.  Peace

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Имаше един лаф, че ако можеш да убедиш баба си, че не си гладен, значи можеш да промениш света  Laughing

# 11
  • Мнения: 5 173
Майка ми тайно научи дъщеря ни да яде шоколад, вафли, зрънчота и бонбони. От шоколада получи алергичен обрив и едва тогава разбрах от какво е. Чувството да ти действат така зад гърба е мн гадно.

# 12
  • Мнения: 3 784
има нещо в моята свекърва което ме отблъсква чувствам,че не е искрена това е първото което ме дразни в нея Wink

Те и някои свекърви във форума преди време бяха писали така - снаха ми се държи много добре с мен, как е възможно, познава ме съвсем отскоро - със сигурност не е искрена, не я е срам.  Laughing

Така че не си сама, и от другата страна така мислят за теб.   Wink


Подозирам, че ембаргото е само върху курабийките със свинска мас, иначе тези от рожков, лимец и киноа, забъркани с бадемово мляко и мус от лешници, събрани на високопланинска ливада, ще се котират много.

Контеса, ябълките от супермаркета са така напълнени с цялата менделеева таблица, че по-добре да донесат на детето ми 60г качествен шоколад, вместо оранжерия. Но си права, че трябва да се съгласува с родителите какво се предлага на детето, иначе нещастната свекърва с две снахи - едната като теб "Защо не му купиха банани, ами шоколад!" и друга като мен "Тия ябълки не стават за ядене." ще се види в чудо.  Laughing

Но, както каза wishmaster, много е вреден шоколада, много, дайте да го унищожаваме, преди да е стигнал до децата.  Laughing

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Чудя се каква е тази мания за угояване. Затлъстяването сред децата е взело застрашаващи размери и това никак не е безобидно. Не знам някоя баба да иска да навлече един куп заболявания на внучето си.......или важното е да се прави сечено на снахата на гърба на детето.

# 14
  • Мнения: X
Чудя се каква е тази мания за угояване. Затлъстяването сред децата е взело застрашаващи размери и това никак не е безобидно. Не знам някоя баба да иска да навлече един куп заболявания на внучето си.......или важното е да се прави сечено на снахата на гърба на детето.

Мисля, че по-скоро е синдромът "Аз знам най-добре", защото не само свекървите, но и собствените ни майки нерядко правят така.

Общи условия

Активация на акаунт