Искам да чуя вашето мнение - кое име ви харесва повече?

  • 5 635
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 079
Бих предпочела Яна или Елена, звучат доста по-добре.

Твой вкус! На мен Елена въобще не ми харесва, а и все пак авторката се е спряла вече на два варианта. Предполагам не търси вариации, а събира мнения конкретно кое от двете да избере. Интересно ми е нейното мнение и решение.
С детски, героини, чалга певици и сръбкини не мисля, че е удачно да се правят сравнения. За ВСЯКО име могат да се направят не толкова приятни асоциации, не мисля, че това е целта на темата.

# 61
  • Мнения: 2 352
Не всяка асоциация е неприятна. В случая с Барби поредицата Елина е много симпатична добра феичка, а и точно тези филмчета нямат много общо с празноглавите представи за Барби като модел. Симпатично е името и не е имало момент на осмиване. 
Все пак Яна или производното от него, което си е харесала авторката има по-голямо благозвучие с името на другото им дете. Въпреки, че дори да изберат Яница, едва ли някой ще ползва името като обръщение. Ще бъде наричано Яни. Елина не си я представям с умаление като Ели. Елина ще си бъде.  Peace

 

# 62
  • София
  • Мнения: 44 142
Аз пък си представям Елина като Ели, Ени, Лина и т.н. Но вече е до човек обича или не умалителни.
Яни ми е мъжко умалително, а ако ще я нарицат Яна, то няма никакъвм смисъл от това -ца накрая, което като махнем горната асоцияция наистина е грубо, а и е затруднение за много езици, ако един ден тръгне да пътува и общува  с чужденци... хем Я, хем -ца, все ще й е много изкълчено името. С Елина поне тези проблеми няма да има.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Авторката дали ще се включи? newsm78

# 64
  • Мнения: 1 441
С какво да се включа? Присъдата все още не е произнесена  Laughing

# 65
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Елина е пожелателно име за физическа красота/от ела,да бъде висока и стройна като ела./
В някои именници пише,че е древногръцко и означава ''гъркиня",а също,че е старо келтско име и означава ''жива вода''.Обаче за феята от филмчето не се сетих....

# 66
  • Мнения: 1 441
.... древногръцко и означава ''гъркиня"....
Ужас!!! Това не го бях чела....  Shocked
.....е старо келтско име и означава ''жива вода''.....
Това ми хареса много  Blush

# 67
  • София
  • Мнения: 5 079
С какво да се включа? Присъдата все още не е произнесена  Laughing

Кой за кой вариант е и защо2

# 68
  • Мнения: 1 441
С какво да се включа? Присъдата все още не е произнесена  Laughing

Кой за кой вариант е и защо2
Предпочитам да не казвам кой какво препдочита. А и не разбирам какво значение има.
Защо е въпрос, на който не мога да отговоря - нито за моето предпочитание, нито за неговото; просто на единия повече му харесва едното име (звучи му по-силно, по-красиво, повече му "ляга"), а на другия - другото (по същите причини).

# 69
  • Мнения: 2 352
А аз винаги съм си мислила, че когато бебето се роди, то само си показва кое име му подхожда. Мисля също така, че който ражда децата, той им дава имената като уважава някои семейни особености и у двете родѝ. 

# 70
  • Мнения: 5 259
А аз винаги съм си мислила, че когато бебето се роди, то само си показва кое име му подхожда.
Аз не съм съгласна с това. Като знам как изглежда едно новороднео бебе, си представям ако всички имена се избираха на принципа какво му подхожда на бебето веднага след раждане, представям си какви имена щеше да има  Joy

# 71
  • Мнения: 2 352
А аз винаги съм си мислила, че когато бебето се роди, то само си показва кое име му подхожда.
Аз не съм съгласна с това. Като знам как изглежда едно новороднео бебе, си представям ако всички имена се избираха на принципа какво му подхожда на бебето веднага след раждане, представям си какви имена щеше да има  Joy
Възможно е да не си съгласна, но на база на това, че никой не е останал без име, а почти всеки е имал дилеми относно именуването, си е точно детето си идва с името.  Има, разбира се и ужасно груби неща от сорта на това, че майкатадава име и бащата я заставя да го смени след това. Аз не познавам оцелял брак при подобни семейства.  Peace

# 72
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ако колебанието е между 2-3 имена, категорично (поне при мен) важи схващането, че самото бебе си показва кое му лепва най-точно.

# 73
  • Мнения: 10 874
Ако колебанието е между 2-3 имена, категорично (поне при мен) важи схващането, че самото бебе си показва кое му лепва най-точно.
И при мен се получи нещо такова. Peace
Избрахме едно име няколко месеца преди да родя. В деня преди раждането решихме друго. Аз бях свикнала с предишното и все си мислех, че то ще си остане. Но наистина като родих и видях дъщеря ми, някак усетих, че Елица е най-подходящото име. Мъжът ми я видя 10-15 минути след раждането и каза същото.

# 74
  • София
  • Мнения: 44 142
При някои неща е така, при други не... няма формули за това. При мен например не важи, но виж няколко месеца/година по-късно когато прояви повече характер може и да е показателно, но естествено не  може дете да седи толкова без име Wink

Това дето бащата натиска за едно име и кара майката да сменят вече избраното и оцелелите бракове... не разбрах какво общо има с тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт