Новото АГ в Русе

  • 8 589
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 573
Благодаря за отговора, знам, че Минчева не работи със здравната каса, но мога да отида на частен преглед при нея и евентуално обмислям тя да води израждането, ако е склонна да направи такова по естествен път, понеже за нея съм чувала само отзиви за секцио досега. А иначе за ЖК се чудя при кого да ходя, Зарзаланов ми остава резервен вариант, Рудницки обмислям като вариант...

# 16
  • Мнения: 153
Благодаря за отговора, знам, че Минчева не работи със здравната каса, но мога да отида на частен преглед при нея и евентуално обмислям тя да води израждането, ако е склонна да направи такова по естествен път, понеже за нея съм чувала само отзиви за секцио досега. А иначе за ЖК се чудя при кого да ходя, Зарзаланов ми остава резервен вариант, Рудницки обмислям като вариант...

Моята бременност от начало я следи Зарзаланов, после Рудницки. Избери Рудницки, страшен специалист е, много компетентен лекар Simple Smile А иначе моето секцио го правиха Тончева и Матеева - супер се справиха, сега дори не си личи белега ми, а вчера ми махнаха конците .. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 996
Аз съм при Минчева за секцио,по принцип тя също държи на естественото раждане,но неможа да ме убеди.
И за Рудницки и за Зарзаланов се нисят ужасни слухове,но то няма за някой да няма такива.
От Тончева и Минчева съм с добри впечатления.

# 18
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Какво значи дали ни е харесало АГто. Не отиваме на хотел, а и престоя е кратък. Най-важното е раждането да мине без проблеми и родилката и бебето да са добре. Всичко друго се изтърпява.
Аз раждах преди малко повече от 2 години и не мога да се оплача от грижите. Имаше недоразумения и незначителни проблеми, но с времето се забравят. На мен честно казано най-лошо впечатление ми направи лошото 'стопанисване' от страна на родилките и лошите хигиенни навици, като освинени тоалетни и зарязани превръзки. Но това е до възпитание, санитарките не могат да вървят след всяка пациентка. Стиснете зъби и не се настройвайте, че ще е лошо и с кофти персонал и обслужване. Леко раждане ви желая. Ива страхотни и кадърни лекари, в това бъдете сигурни!

# 19
  • Мнения: 996
Аз бях в Патология за 5дни и останах доста изненадана положително от всичко-обстановка,персонал.
Опееделено си примених нагласата за подобен тип заведения,не бях влизала никога досега в болница,но сега дъм малко по-спокойна какво ме очаква.

# 20
  • Мнения: 153
Преди 10 дни се сдобих с най-красивото ангелче на света - моята безценна Лилия  Heart Eyes За жалост трябваше да бъда секцио (както споменах малко по-долу) понеже беше седалищно. Много съм доволна от екипната работа на Тончева и Матеева - белег нямам, не си личи. Трябваше да лежим с бебка 5 дни, и бях силно разочарована от това, че биха на детето ми антибиотици (не имунизации или БЦЖ ваксината) без да ми кажат за какво са, когато попитах отвърнаха, че нямали право да казват. (добре, че имам акушерка позната там, че тя ми каза) , а в моята стая имах баня и тоалетна, но смисъл какъв, като нямаше топла вода .. (не е гот да се къпеш със студена) .. също много ме беше яд на някой акушерки и жени, които се грижеха уж за децата .. някой бяха толкова невнимателни с малките душици, а дори не се съобразяваха като влизаха - тряс, прас вратите, не им пука че едва си приспала човечето си, те влизат като хуни, викат, зяпат .. абе ужас .. отношението към майките е що годе добро, стига да не ги попиташ нещо .. надали бих раждала пак в русенското АГ .. не е толкова зле, но не е и особено добре .. не очаквах да е като в 5 звезден хотел, но очаквах по-човешко отношение ..   Crossing Arms

# 21
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
За това на изписване попълваш един лист, в който отбелязваш доволна/не доволна от какво и кого. Така или иначе излизаш от там, поне можеше да не им спестяваш неудобната истина!

# 22
  • Мнения: 996
Това с влизането в 6ч. с бясна стъпка,геролтия и викове си го представям,че и с бебе до нен не знам.
Много се дразня като не ти обесняват,толкова е просто и лесно,ще ти внесат малко спокойствие и няма да ги тормозиш с въпроси.
Аз бях психясала,нямаше нещо,което да не фо проверя в нета,ходя и чета по банките какво пише и чета в гугъл,това нормално ли е?! Може с две дими да ти кажат какво ти слагат и защо! Хич необичат да ин се задават въпроси,не че им спестявах,само моят глас се чуваше.

# 23
  • Мнения: 153
Здравейте! И на мен ми предстои това събитит ноември,интересуваме как се сдобивам със списъкът за Родилното?От ЖК ли ми го дават или трябва да отида на място за актуален такъв?

Ще ти дам пресен-пресен списък с това, което ти трябва за русенското АГ:  Laughing

За теб: нощница (по възможност голяма и удобна, с копчета отпред на деколтето да ти е по-лесно да кърмиш бебчето), чехли, бельо (не ти го изискват, но надали ще вървиш стиснала между краката превръзката), термометър, кърпа за лицето, кърпа за след измиването/изкъпването, превръзки за родилки, чаша и лъжица/вилица, сапун и следователно сапунерка, паста и четка за зъби, дезодорант, тоалетна хартия, мокри кърпички, четка за коса, ластик (ако искаш да си прибираш косата) всичките ти изследвания от лекаря, който ти е следил бременността, личната ти карта, телефон, зарядно, стотинки за телевизора, нещо за хапване (храна си вземи ако не си секцио). За изписването ти: обувки, дрехи, гримове (ако ще се разкрасяваш) Аааа, и ако имаш кърма си вземи подложки за сутиен за кърмачки, че иначе ще има да течеш като развалена мивка ..

За бебчето: памперси (на мен ми казаха по 5 наден, но не ми стигаха изобщо, така че си вземи по 10 на ден) , кухненска ролка (2 кух. ролки за АГ-то) мокри кърпички 2 пакета, дрешки да обличаш бебчо (дават и техни ама не ти препоръчвам, ако ще вземаш дрешки боденце за отдолу и горнище, вземи си повечко, че стават и аварии) , бебешко олио "Bebino", биберонче е хубаво да има. За изписването на бебчето: дрешки.

Аз с тези работи "оцелях" там в 5 дневен престой, и нямаше нищо излишно от това, което ти изредих. Laughing

# 24
  • Мнения: 996
Дрехите за бебето и майката за изписването,не ги ли искат в деня на изписването?

# 25
  • Мнения: 14 133
Дрехите за бебето и майката за изписването,не ги ли искат в деня на изписването?
Да. Няма смисъл да си ги вземате , като тръгнете да раждате.  Peace
Достатъчно е да имате само нещата за престоя в болницата за вас и бебчето.  Hug
На мен ми ги донесе татито в деня на изписването.  Hug

# 26
  • Мнения: 153
Дрехите за бебето и майката за изписването,не ги ли искат в деня на изписването?

Да.

# 27
  • Мнения: 8
Здравейте! Скоро ми предстои постъпване в Гинекология за лека манипулация. Лежала съм доста отдавна, в старата сграда. Може ли някой да даде прясна информация относно условията на новото нясто? Предварително благодаря.

# 28
  • Мнения: 573
Условията са добри, за съжаление това не може да се каже за голяма част от персонала, разбира се има и изключения, но определено се работи в посока на това на родилката да й се наложи секцио. Не бих раждала отново в Русе.

Иначе не мога да се оплача откъм условия после, в стаята, в която бях, имаше всички удобства, като материална база обезпечението е добро, административно също. Не съм особено доволна от шефката на неонтологията, според мен тъпче децата с антибиотици излишно. Плюс е, че бебето е до теб през цялото време, след като ти го донесат (освен ако не искаш да го оставиш при тях през нощта), стига да ти го донесат веднъж...след секцио това е на следващия ден, при нормално не знам... Имаше и много свестни сестри и акушерки, в по-голямата част отново. Съвета ми е да си осигуриш човек, който всеки ден да ти носи по нещо за ядене и пиене (в моя случай огромни количества фреш от ябълка), понеже буквално могат да те уморят с храната после (липсата на реална такава), особено ако си решила да кърмиш. И ако искаш да раждаш нормално, по-добре се ориентирай към друго място, макар че щом няма да ти е първо раждане, ако първото ти е минало леко и бързо, и сега имаш добри шансове Simple Smile

# 29
  • Мнения: 153
Всъщност моето раждане мина добре .. родих секцио .. екипа беше много (даже най) добрият! Изродиха ме Ани Матеева и Луиза  Тончева .. анестезиоложката беше много внимателна , добра и разбрана, както и акушерката Ралица Капинчева. За персонала нямам най-доброто впечатление, но от човек до човек има разлика .. единствено не ми хареса отношението на някой акушерки към мен и детето ми, но не остана неразбрано  Laughing .. обстановката е добра, имаш всички удобства в стаята, аз бях сама, имах си собствена баня и тоалетна и ми беше разкош, храната за родилките секцио е наистина ОТВРАТИТЕЛНА , за нормално родилите не знам как е, но е желателно да има кой да ти носи нещо за хапване, аз лично бая си похапвах плодова Активия  Laughing като цяло е добре, аз съм доволна, макар че винаги може още повече  Peace

Общи условия

Активация на акаунт