Когато климатикът на съседите тече...

  • 5 430
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Климатикът на съседите от горния етаж капе и влиза водата у нас. Ходих 3 пъти да ги помоля да си изведат маркуч - не ми отварят. Не сме имали конфликт никога, почти не ги познавам.
Но не мога повече да подлагам легенчета и да ходя с кофата и парцала и непрекъснато да събирам водата. Идеи за справяне с проблема?

# 1
  • Мнения: 1 427
Говори с домоуправителя-той да им звънне на вратата и да говори с тях. Все пак когато минава за събиране на такса вход надали не му отварят.
Ако и тогава не стане....почваш и ти с номерата  Close

# 2
  • Мнения: 5 462
Говори с домоуправителя-той да им звънне на вратата и да говори с тях. Все пак когато минава за събиране на такса вход надали не му отварят.
Ако и тогава не стане....почваш и ти с номерата  Close
Правиш писмено оплакване/сигнал/ , че водата от климатика им влиза у вас , до съответната община с входящ номер.Сега не се сещам в кой отдел да пуснеш сигнала /влез в сайта на твоя район и потърси телефона на съответния отдел/.

# 3
  • Мнения: 1 196
Реално си ходила 3 пъти и не си говорила, не че са ти отказали... Бъди настоятелна, все някога ще отворят, във входа не се ли засичате, кога тръгват на работа..., винаги има начин да се сблъскаш с тях...
Жалбите са крайно решение.... не вярвам да им е проблем да сложат един маркуч,става въпрос за няколко лева само....

# 4
  • Мнения: 5 790
Реално си ходила 3 пъти и не си говорила, не че са ти отказали... Бъди настоятелна, все някога ще отворят, във входа не се ли засичате, кога тръгват на работа..., винаги има начин да се сблъскаш с тях...
Жалбите са крайно решение.... не вярвам да им е проблем да сложат един маркуч,става въпрос за няколко лева само....

Не се засичаме, аз работя на странни смени.
Мен също не ми се иска да стигаме до жалба, защото засега нямам впечатление, че го правят нарочно или нямат желание да се справят с проблема.
Говорих с домоуправителя, отговорът беше - Няма да ти отворят, особени са...
Сложих им бележка на вратата с молба да си оправят климатика. Мисля да изчакам седмица и ако не го оправят пак да ходя и да настоявам. Въпреки че тази седмица ми е проблем, сменям кофички и парцали по 6-7 пъти на ден, бърша през час...

# 5
  • Мнения: 68 646
Не ги ли чуваш кога се прибират, нали са над теб? Да им звъннеш тогава..

И аз съм с подобен проблем, бабката над нас си сложи климатик в кухнята, зимата капе по нашия перваз на прозореца и целия прозорец е опръскан, сякаш е валяло дъжд Rolling Eyes Трябва и аз да говоря с бабето...а този маркуч зимата не замръзва ли водата в него newsm78

# 6
  • Мнения: 5 790
Не отварят...

# 7
  • Мнения: 1 196
Защо не си сложиш навес - метален, ние имаме над терасата и единия прозорец - широк е педя и половина така не ми капе от климатиците, е чуват се самите капчици, ама не дразни...
п.с. Не излиза много скъпо - към 150 лв. беше с монтажа...,ако е само над прозорец, ще е още по-евтино...

# 8
  • Мнения: 68 646
Е, 150 лв не е малко Laughing

Аз се замислих за такава козирка над прозореца, но скоро сменяхме там дограма и слагахме външни щори, сега само за едната козирка няма никой да се навие да дойде да я монтира Thinking
Пък и 20-50 лв нямам излишни Confused

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
п.с. Не излиза много скъпо - към 150 лв. беше с монтажа...,ако е само над прозорец, ще е още по-евтино...

Всъщност и 15 лв е много, ако се налага да вършиш нечия чужда работа. Да си отведат един маркуч няма да им струва и 5 лв на съседите с климатика.

# 10
  • Мнения: 5 790
Продължава никой да не ми отваря. Климатикът си тече. Оставих бележка, изчаках търпеливо седмица. Ще оставя втора бележка, в която ще ги информирам, че смятам да подам жалба в общината. Не знам какво друго да направя.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 296
Един практически съвет - ако от вашия прозорец/балкон има достъп до съседския климатик - някой да наниже една по-дълга тръба (примерно в Баухаус продават специални тръби за климатик, едни къдрави такива) и да реши проблема без много-много приказки.
От личен опит с моите два капещи климатика мога да споделя, че ако и съседите нямат достъп до външното тяло, скоро не чакай развитие.

# 12
  • Мнения: 68 646
Зимата не замръзва ли водата в тези тръбички? Thinking
Много е неприятно, да, и ако съседите не искат, няма как да ги накараш...

когато навремето слагахме климатик в хола, момчетата монтираха външното тяло не под холния прозорец, а встрани на фасадната стена - странично се пада спрямо прозореца, именно с идеята да нямаме проблеми със съдите отдолу, тоест да не им капе Peace
Ама като гледам как сульо и пульо ходи, та монтира климатици.. ooooh!
Нещо интересно - същото момче, което навремето монтира климатика, след две години дойде с още едно да ми слага външни щори в кухнята Joy Ако не беше тъжно, щеше да е смешно даже... Stop

# 13
  • Мнения: 5 790
Има развитие по случая. Вчера най-накрая ми отвориха. Дори ми се извиниха за неудобството. Викнали са фирмата, щели да оправят проблема до седмица. Но аз нали съм Тома Неверни... ще изчакам да видя.

# 14
  • Мнения: 1 476
А дано проблемът се оправи! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт