Синьо лято или (не)очаквана ваканция по немски - Тема 189

  • 55 803
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 165
Здравейте и от мен. Аз ще си дойда с проблемната кожа на главата, не ми се мисли какво ще става там. Дъщеря ми завърши в Бг първи клас на 24 май / че и по-рано / , а в Германия още учат. Как ще свикне с малката ваканция направо не знам . Натискам я да учи думички на немски, но така и се играе, че чак ми става жал. С брат си / на 4 г / са все в някакъв филм и понеже сме в къща ...все на двора, на улицата с другите деца - в тих софийски квартал сме. С тази малка ваканция как ще свикнат  Rolling Eyes.
Започвам да стягам багажите по малко и вече давам заето, уж по списъци работя...Всеки ми дава съвети - не дей това -  то там има, не дей онова - и там го продават. Да ама от врата няма да се юрнем да купуваме сто неща за бита, все пак супа пари ще струват. Реално ще са ни нужни...
Вие като се пренасяхте как процедирахте? С два сака или?

# 16
  • Мнения: 2 452
    
   Katiousha, първо за багажа- изпратих по фирма "Арамекс",8-9 кашона.Книги,играчки,дрехи и т.н.  Да,всичко има,но лекарства  си вземи/за твое спокойствие/
Изтеглих и много филми на моите дечковци....  
Момиченцето ми е набор с твоето! Свиква се с ваканциите.  И на мен ми е ужасно непривично -юли на училище  Sad,но се адаптирват децата.  
Разбирам какво ти е....,да минава бързо този период! После нещата се подреждат,няма страшно! Hug    

# 17
  • София
  • Мнения: 165
Roo Roo, ние ще процедираме с евро пале - едно или две ще видим в движение
. Ще ги наредим в нас, ще ги вземат от нас и на адрес ще ги закарат в Щутгарт. Лекарства имам подготвени, дори с два антибиотика в срок на годност - неотваряни. Ние пътувахме всяка свободна минута с кемпер и поне това съм се запасила както трябва / надявам се да ги изхвърля неотваряни  Flutter / .

# 18
  • Варна
  • Мнения: 187
Ние дойдохме с нашата кола, която е комби и натоварихме доста багаж, предимно от първа необходимост, преценете си без кое не можете на първо време. Единственото което нямаше смисъл да взема, бяха пъзелите и някои играчки на детето. Тук наблизо имаме Flohmarkt всяка събота и от там за по 1-2 евро си накупихме много пъзели и детски игри. И старите така си стоят, защото новите са по интересни.
Съжалявам, че не взех повече български книжки. Тук ни подариха много на немски, но още не мога добре да ги чета и после превеждам.

# 19
  • София
  • Мнения: 165
Нашата кола е много малка - поло, като я натоварим с 4 човека и багаж  / предимно от първа необходимост / и нищо не остана за останалото.
За бг книжките съм го измислила - един киндел и от Читанка детски книжки да си ги чете. Играчки мисля да не взимам, аз и без друго ги редуцирах последните месеци  Mr. Green.
Драма ми бяха колелата, но ми обясниха, че има достатъчно възможности за втора употреба, само ролерите на каката ще вземем.
Посъветваха ме единствено чаршафи да си взема, всичко останало там. Аз имам една любима кафемашина, дет не се разделяме с нея  Blush, голяма либоф.
Да не досаждам излишно, преливам от емоции...

Весела ваканция на всички почиващи .

# 20
  • Мнения: 64
Аз имам една любима кафемашина, дет не се разделяме с нея  Blush, голяма либоф.

И аз си донесох моята кафемашина. Тук еспресото е кът.

А за косопада - не ми беше дошло на ума за водата  newsm78 .

Що нещо изкупих против косопад.... ефект - нула.

Весела ваканция и от мен.

# 21
  • На точното място
  • Мнения: 298
Много свежа нова тема  Grinning
За съжаление аз ще съм без ваканция това лято, че започнах нов курс  Rolling Eyes Ех, има 2 седмици през август, ще се надявам поне за басейн да става времето.
Аз съм доволна от Цойгнисите, най-важното е , че минава в 8ми клас без да губи година и учителите са доволни от него  Wink
katiousha, мъжът като стягах куфара ми каза " Оставяш гащи , чорапи , но кафемашината взимаш на всяка цена "Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 165
 Laughing Знаех си, че съм на прав път. Преди две години мъжът ми като беше по работа в De, прибира се и от вратата - жена, направи едно кафе, че съм загорЕл  Rolling Eyes.

Последна редакция: пн, 27 юли 2015, 22:22 от katiousha

# 23
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Сбъдваща   bouquet

Имахме 2 малки ваканции до сега… за 3та ще видим...

# 24
  • Берлин
  • Мнения: 4 499
И аз да се отбележа - големи кафеджии сме и примъкнахме "кубинската" кафеварка, която италианците си наричат италианска...
От вчера едва се движа, повръщам и съм с температура. Не знам тук как стоят нещата - ходи ли се на лекар в такъв случай? В Бг ходя само в много краен случай, не знам дали да продължа и тук така.
Искам да кажа на Ковачева нещо - прочетох те в друга тема и така ме вдъхнови...сега ми мирише на есен и сладост.Не ти ли се пише проза? Майстор на описанието си   bouquet
И последната ми драма - не мога да си намеря бански - чашката ми е Е, обиколката 95....В нета открих Ласкана, обаче не откривам къде ги продават в Берлин, а с никаквия ми немски - трудно става онлайн шопинг...
Отивам да си пийна чайчето и да видим днес как ще е - 100 % по-добре от вчера!!! /вярвам/

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ако ти трябва болничен - отиваш на лекар.
ако не ти трябва - аз не ходя за Т и повръщане, освен ако не продължи 3-4 дни без подобрение.

бързо оздравяване  Hug

# 26
  • Берлин
  • Мнения: 4 499
ако ти трябва болничен - отиваш на лекар.
ако не ти трябва - аз не ходя за Т и повръщане, освен ако не продължи 3-4 дни без подобрение.

бързо оздравяване  Hug

Благодаря

# 27
  • Мнения: X
Ласкана са качествени бански. При пазаруването онлайн връщането обикновено е безпроблемно - избирайте по-познати сайтове. Дори при слаб немски, онлайн преводачите биха помогнали.

Ето тук, например, има добра селекция бански за голям бюст. http://www.sheego.de/damen-bademode/bikinis/  До днес има 20% намаление за бански. Може да се поръчат няколко модела, да се мерят в къщи и излишните да се върнат. Ако се маркира плащане KAUF AUF RECHNUNG, се заплаща след получаване на артикулите (и евентуално връщане) , чрез банков превод в рамките на 14 дни от получаването.

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 11:03 от Анонимен

# 28
  • Берлин
  • Мнения: 4 499
Сбъдваща, огромно благодаря....Сбъдна ми!!!  Hug

# 29
  • Мнения: 72
Весело лято мили мами   bouquet ! Записвам се за темата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт