МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 126 050
  • 769
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 170
Пролетната Фея, абсолютно си права. За моите деца все си моделирам мисленето как ще ги науча да летят добре, за да се справят и да са добре, а не за това как ще отлетят и с мъжа ми ще останем сами. То си е в реда на нещата, защото ако останат при нас буквално тогава би могло да е проблем Wink
И аз споделям това мнение.
Трудно си е с 3 деца,особено като няма кой да те отменя поне малко в домакинството(аз нямам баби, бавачки и дом. помощници).Още повече ако не искаш и от кариерата да се откажеш.А и финансово не сме цъфнали.Обаче,защо напоследък толкова често се замислям за четвърто дете Party.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 511
Embarassed В последната година нещата рязко се влошиха при нас и се хващам, че изпитвам ужас. 
Миласара,
Какво означава "нещата се влошиха"? Сподели ако искаш!  Hug

# 677
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
А на мен ми харесва да съм различна от другите. Те да си гледат по едно дете и да се обграждат с вещи. На вещи може да сме по-нямащи, но на деца и семейни ценности сме богати. Голяма работа като нямам нещо скъпо и модерно, за което ще хвърля куп пари, а  после ще събира прах у дома. И децата се стремя да науча на това, макар че са ми още мънички. На са ни нужни много вещи, за да сме щастливи, а любими хора, с които да сме обградени.
по-добре не бих могла да го кажа. Скоро, разхождайки се в центъра на Плевен, един мъж и една жена като ни видяха, спогледаха се и жената му каза "Ужас", е, за тях е ужас, за нас е прекрасно.

# 678
  • София
  • Мнения: 6 142
Embarassed В последната година нещата рязко се влошиха при нас и се хващам, че изпитвам ужас. 
Миласара,
Какво означава "нещата се влошиха"? Сподели ако искаш!  Hug

Финансово се влошиха. Иначе сме здрави, слава Богу, и се надявам, че все някак ще изплуваме.  Hug

# 679
  • София
  • Мнения: 1 511
Ще изплувате! Мисля, че всеки е минал през такъв момент, а щом има и деца - парите направо потъват.  Crazy Crazy

# 680
  • Мнения: 1 291
milasaraHug Не се знаем от вчера, та не се стърпях да не изкоментирам. Баба знае две и двеста! Нормално е да си в шок. Знам стандарта, на който си свикнала, а и децата са свикнали, но всичко ще си дойде на мястото. Знаеш ли колко примери има около нас на деца, които са презадоволени от всичко, ама всичко, но им е липсвала любяща и здрава родителска ръка, която да ги насочва? И за какво им е тогава да имат маркови дрехи, скъпи телефони и пари без ограничения? А твоите деца имат това най-важното: мама е до тях и ги обича. Имали сте пари, използвали сте ги разумно, докато това ви е било полезно. Сега парите са намалели, защото ви е нужна промяна по някаква причина. Ще видиш, че ще се научите да се радвате на простички неща, ще пренаредите приоритетите. Сещаш се.

И ние сме от тези, дето не можем да си позволим много неща и семейният бюджет е все на ръба, но никога, ама, никога не сме мизерували.  И никога не съм съжалила за броя на децата. Бих си родила още едно, но и аз съм ужасно уморена, а това ми се отразява на нервите и на здравето, пък децата ми заслужават да имат добра майка.

Gwen,
Скрит текст:
как сте? Ще идвате ли към П.?

# 681
  • София
  • Мнения: 6 142
Благодаря, момичета.  Hug  На теория нещата и аз ги знам, ама малко ми дойде като леден душ. Истината е, че много ме е страх. Толкова, че за първи път споделям тук.  Embarassed

# 682
  • София
  • Мнения: 1 511


Gwen,
Скрит текст:
как сте? Ще идвате ли към П.?

 Hug Hug Hug
Добре сме.
Бяхме за ваканцията. Сега - за Великден или Гергьовден. Да се видим?

# 683
  • София
  • Мнения: 5 285
Сложно е с парите, да. У дома предстои първолак наесен и направо страх ме хваща. До тук срвн чат-пат се оправяхме, но да видим... Пак сме срвн здрави, макар че тази идиотска пролетно-лятна зимо-пролет ни съсипа просто.

# 684
  • Мнения: 1 291
milasara, права си. На чужд гръб и сто тояги са малко. Дано скоро влязат в релси нещата! Hug

Gwen, ще ти пиша ЛС.

# 685
  • Мнения: 743
Зелено човече, и ние ще си имаме първокласник на есен, освен това голямата щерка ще тръгне на ДГ. Струва ми се, че най-малката ще бъде помъквана най-редовно сутрин и/или вечер с големите към градината и към училището. Ще избутаме така една година, докато и най-малката тръгне на ДГ другата есен.

# 686
  • София
  • Мнения: 6 259
При нас големите сега ще завършат 2-ри и 4-ти клас, самостоятелни са, бебето направи годинка, изведнъж спря нощните будения, които мноооого ни изтощаваха. Откакто проходи и през деня е много по-спокойно с него, от известно време идва жена да ми помага с почистването 2 пъти седмично, аз приключих с лекции и изпити, остава ми сега магистърската теза, та се разтоварих много! Не, че и сега не ми е зает деня, но намирам време за себе си, не съм като пребита и размазана. И пак се върна желанието за 4-то. Като гледам големите все са заедно, ние като близнаци ги гледаме, все се карат, делят нещо, ако останем така само с 3  Laughing на Давид след време ще му е доста скучно. А планираме да се върна на работа (нова ще търся) след време, хубаво ми е с децата, но не искам само в къщи, а и за какво беше толкоз учене, искам кариера да правя. Т.е. не само искам бебе, но и 'сега и веднага'. Grinning На 36 станах преди няколко дни, вярно не съм на 20, но не мисля, че е късно.

# 687
  • Мнения: 1 829
Никога не е късно! Аз кариера няма да правя, но искам също да се върна на работа. Много е важно човек да си има социална среда, приятели в работата, тийм билдинг от време на време Crazy По съвсем друг начин се чувстваш и по съвсем друг начин гледат на теб Naughty

# 688
  • София
  • Мнения: 5 285
Аз се върнах на работа преди 6 месеца след почти 7 г. слято майчинство. За моя изненада наистина много бързо влязох във форма и това беше отчетено от всички. Разбира се, имах огромния късмет всичко, което не зависеше от мен, да се подреди по най-прекрасния за мен начин (напр. така се случи, че се върнах в стария си екип, където се бяхме стиковали наистина много добре). Различна е умората, но някак си времето още повече не стига...

# 689
  • Мнения: X
Здравейте, бях чела тук при вас преди време, много ми иска да се присъединя към вашата групичка. Финансово не сме в прекрасно положение, може би това ме колебае най-много. Инак споделям преобладаващото в темата мнение за спора Вещи vs. Деца. А за жената, която като е видяла многодетно семейство е казала "Ужас" няма да се изказвам, понеже съм по-толерантна от нея.  Laughing Аз пък изключително много се възхищавам на такива двойки. Синът ми /10 години/ иска да има още едно братче/сестричка. Не че това ще ни е решаващ фактор, де.

Общи условия

Активация на акаунт