На море в Турция - тема 39

  • 129 720
  • 747
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 278
Здравейте, момичета Simple Smile
Записвам се при вас по покана на miss july  Hug
От доста време си мечтая за Турция, но мъжът ми е доста негативно настроен към комшиите  Rolling Eyes Напоследък му се пропуква решеноста да не стъпва там покрай мнения на познати Simple Smile
Така че заглеждам хотелите, но колкото и да тъся като сложа двете деца в сметката цените стават космически ( за нас). Бихме могли да отдели до 1000 лв. Ако ви попадне подобна оферта - с организиран транспорт, ще съм ви благодарна да ми я покажете  Heart Eyes
Дотогава ще ви следя и ще правя планове Simple Smile

# 331
  • Мнения: 3 942
Здравейте,
Какво може да се прави вечер около хотелите Ефталия Марин, Ефталия  Вилидж Или Ефталия Аква. Не сме по анимацията. Stop
Виждам че около тях е поле и плаж, В Алания винаги с бусче трябва да се ходи. Та  какво бихме правили след вечеря. С дете сме и когато бяхме в Мармарис, всяка вечер се разхождахме по крайбрежната, по главната улица....
А тук newsm78

Двете дами, които в петък тръгват за Алания  в два от тези хотели, ще чакам да  пишете няколко изречения, когато пристигнете.  Praynig

# 332
  • София
  • Мнения: 1 424
Колко часа е пътя от София до Кушадасъ заедно с времето за ферибота при лабораторни условия?

# 333
  • Мнения: 1 030

Аз бях писала тук във форума гневно мнение и миналата година- хотела е Онирия Кларос - Йоздере и за моя радост тази година не го срещам сред хората запътили се към Турция.
В интерес на истината хотела е бил супер преди време, но има вече нови собственици, персонала е намален до минимум, разходите са намалени и всичко това си каза думата миналата година.
Слава богу, че сме виждали и други места и това не успя да ни откаже от любимата Турция, но наши приятели бяха за пръв път и сега не искат и да чуят.

По повод "изкярването" от All inclusive, както беше наречено по-горе съм абсолютно съгласна, че има и много грозни моменти понякога /наливане в шишенца, в кутийки/, но честно казано с годините се пооправиха нещата и това се среща все по-рядко /или поне аз не съм видяла/.
В интерес на истината при един наистина добър хотел, с добра кухня и хигиена не сме и помисляли за а-ла карт, защото всяка вечер е тематична и просто ти се иска да видиш прекрасното оформление на масите и да вкусиш различни видове храна /италианска, турска, морска или каквато е там темата/.

Ох много се разпросрях, но довечера тръгваме и нямам търпение. Весела и безпроблемна почивка на всички! Повече позитивизъм и добро настроение.

# 334
  • Варна
  • Мнения: 974
Здравейте момичета,
имам следния проблем, направих резервация за нашето семейство оше Март месец за Кушдасъ,  Hotel Aquafantasy, за 4-ма. Решихме 3-то ни дете да го оставим на баба му защото е малко над 2год., и пътят е тежък, пък и аз да си почина. Всичко добре, но баба се разболя и сега няма кой да го гледа, потърсихме тур-оператора, който първо ни каза че няма проблем, след това каза че е хубаво все пак да го впишем в резервацията, и накрая се оказа, че от хотела са отказали да ги впишат, тъй като детето е над 2г., и ни трябва по-голяма стая, а те нямат свободна. И  такаааа.. писах им сега прочувствен мейл, но не знам какво да правя. Резервацията ни е от 06.09., иначе сме в Double Large room, в която според мен има достатъчно място, но то си е въпрос на политика на хотела.
Приемам предложения всякакви!

# 335
  • Русе
  • Мнения: 7 060
Колко часа е пътя от София до Кушадасъ заедно с времето за ферибота при лабораторни условия?
С автобус е между 17 до 22 часа. Зависи от много неща. Peace

# 336
  • Мнения: 242
Напълно съм съгласна с Diana_Don и ще добавя още нещо по повод "само него избивайте на съвест": съвестта или я имаш, или я нямаш. Това не е променлива величина според обстоятелствата. Ня ма значение какъв е хотелът. Който си позволява такива действия, ще гонаправи и в супер луксозен хотел.

# 337
  • Мнения: 138
Най-после се вижда края на дългото ни чакане: резервация от януари за 18.09.15 в Папилон Аиша. Ще ходим за първи път в Анталия и много ми се иска да направим самостоятелна екскурзия до водопадите Крушунлу. За съжаление в нет-а не намирам информация за долмуши от Белек до там. И въобще за самостоятелни екскурзии в Анталия като че ли няма много отзиви, за разлика от Мармарис.  newsm78

# 338
  • Мнения: 5 459
И защо да се чувстват неудобно, че персоналът не си е гледал работата и са "изкярили" ала карт.  на мен ми беше много по-грозно да гледам как от българи се влачат препълнени чинии по стаите, пък аз им търпях хлебарките, щото никой от персонала не им направи забележка, а камериерките чинно им събираха остатъците. Ние не сме се възползвали от ала карта, не защото бяха излъгали, че е безплатен, а просто решихме, че е по-добре да излезем на ресторант в центъра за РД на детето, отколкото да висим сами в ресторанта....

# 339
  • Пловдив
  • Мнения: 1 893
Хайде тръгнахме.Мармарис ни очаква. Автобуса е с монитори. Simple Smile

# 340
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Ще почиваме в Ефталия Вилидж, иска ми се един ден да се разходим до Алания. Превоза до там е ясен, въпроса ми е, някой ако е ходил, да сподели какви забележителности е посетил и с какво можем да се придвижим в града?

# 341
  • Мнения: 421
Здравейте ,
Да има някой завърнал се от Бодрум тези дни ?
Все по-тегаво ми става като чета  , че курорта е пълен с афганистанци и сирийци , с които властите не могат да се справят . От днес и драмата с изхвърленото удавено дете на плажа.
Май не се очертава мърдане от хотела , а с това лично за мен с губи част от очарованието на почивката.  Sad.
Моля , ако има завърнали се да драснат няколко думи за обстановката там !!!

# 342
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте ,
Да има някой завърнал се от Бодрум тези дни ?
Все по-тегаво ми става като чета  , че курорта е пълен с афганистанци и сирийци , с които властите не могат да се справят . От днес и драмата с изхвърленото удавено дете на плажа.
Май не се очертава мърдане от хотела , а с това лично за мен с губи част от очарованието на почивката.  Sad.
Моля , ако има завърнали се да драснат няколко думи за обстановката там !!!
Стига си се филмирала  Hug Турската полиция да не е като нашата. Да не мислиш, че ще оставят бежанците ей така да се разхождат из курортите. Според мен това, което говорят по новините често е малко преувеличено.
Аз вече толкова да нямам търпение за нашата почивка, че никакви подобни новини не може да ми развалят ентусиазма. Само ми е много мъчно за горките хора, които в случая нямат никаква вина, че в страната им има война. Мъчно ми е, не ме е страх.

# 343
  • Мнения: 421
Уж , не се филмирам  Hug , но леко ми  "стегна шапката" .

Наистина бих се радвала на инфо от вече завърнали се .


# 344
  • Мнения: 3 025
Най-после се вижда края на дългото ни чакане: резервация от януари за 18.09.15 в Папилон Аиша. Ще ходим за първи път в Анталия и много ми се иска да направим самостоятелна екскурзия до водопадите Крушунлу. За съжаление в нет-а не намирам информация за долмуши от Белек до там. И въобще за самостоятелни екскурзии в Анталия като че ли няма много отзиви, за разлика от Мармарис.  newsm78
Белек, където е хотеле ви,  е на около 30-40 км. от Анталия. Доколкото си спомням, водопадите бяха около Анталия /може и да бъркам/. Би трябвало да проверите за автобус от Белек /има автогара/, до Анталия и от там - водопадите. Иначе самостоятелно може да се разходите из града /Анталия/, но той си е доста голям, има хубава централна част, историческа...

Общи условия

Активация на акаунт