На море в Турция - тема 39

  • 129 759
  • 747
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 152
Поредния въпрос ме дерзае. Понеже едното хлапе из завои му става кофти и повръща, как е пътя до Кушадасъ, има ли много завои или да се запасиме с найлонови торбички.

по принцип са магистрали, има само един участък с много завои, иначе от едната страна на пътя се открива чудесна гледка към морето
в автобуса трябва да има торбички, но може и да си носите

Макар и малко, завоите са гаднички. Вземете си "Деган" против повръщане и торбички за собствено спокойствие.

# 316
  • Мнения: 4 145
Поредния въпрос ме дерзае. Понеже едното хлапе из завои му става кофти и повръща, как е пътя до Кушадасъ, има ли много завои или да се запасиме с найлонови торбички.
има една планина, която се минава и има доста завои
може би около час
през останалото време пътят е хубав  Peace

# 317
  • Мнения: 152
Здравейте, до сега не сме ходили Октомври месец на море в Турция, за това ме интересува дали времето ще бъде подходящо за плаж?

# 318
  • Мнения: 4 500
Нали имаме право на 1 алакарт ресторант безплатно? Обаче като сме 2 семейства, ние естествено ще вземеме и другото семейство на расторанта. На тях предполагам също ще им е безплатно. Става ли второто семейство също да запази още един ден и ние да се възполваме от тяхното безплатно ползване на алакарта? Респ.3 семейства ако сме другите две да се възползват....ние сме 4 и става грубо де ама да питам. Laughing

При нас стана номера

и ходихме и 5-те семейства три пъти на а.ла-карт, но персонала беше под всякъква критика и просто не си вършеше работата. Записваха само стаята на запазващия човек и бройката желаещи.
Добре де, така не се ли чувствате неудобно?  newsm78

# 319
  • Мнения: 3 280
Нали имаме право на 1 алакарт ресторант безплатно? Обаче като сме 2 семейства, ние естествено ще вземеме и другото семейство на расторанта. На тях предполагам също ще им е безплатно. Става ли второто семейство също да запази още един ден и ние да се възполваме от тяхното безплатно ползване на алакарта? Респ.3 семейства ако сме другите две да се възползват....ние сме 4 и става грубо де ама да питам. Laughing

При нас стана номера

и ходихме и 5-те семейства три пъти на а.ла-карт, но персонала беше под всякъква критика и просто не си вършеше работата. Записваха само стаята на запазващия човек и бройката желаещи.
Добре де, така не се ли чувствате неудобно?  newsm78
Ами явно не  Wink

# 320
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте, до сега не сме ходили Октомври месец на море в Турция, за това ме интересува дали времето ще бъде подходящо за плаж?
Зависи къде ще почивате. Няма проблем да се почива през октомври в Мармарис /но първата половина на месеца/, Фетие и Анталия. За останалите курорти риска да гледате морето/басейните като беден роднина, си е доста голям. Аз лично не бих рискувала да почивам след 25.09 в по-северните курорти.

Какъв е този келепир да ходиш на няколко ала карта и да рискуваш да те хванат и да се изложиш като кифладжия.

# 321
  • Мнения: 408
Нали имаме право на 1 алакарт ресторант безплатно? Обаче като сме 2 семейства, ние естествено ще вземеме и другото семейство на расторанта. На тях предполагам също ще им е безплатно. Става ли второто семейство също да запази още един ден и ние да се възполваме от тяхното безплатно ползване на алакарта? Респ.3 семейства ако сме другите две да се възползват....ние сме 4 и става грубо де ама да питам. Laughing
При нас стана номера и ходихме и 5-те семейства три пъти на а.ла-карт, но персонала беше под всякаква критика и просто не си вършеше работата. Записваха само стаята на запазващия човек и бройката желаещи.
Благодаря за споделения опит!
Какъв е този келепир да ходиш на няколко ала карта и да рискуваш да те хванат и да се изложиш като кифладжия.
Мила, на това му казват Адреналин. Ние с теб няма да се възползваме, ама луди - млади ще го опитат. В моя хотел имам право на един безплатен алакарт, а всеки следващ се заплаща по 10 TL или 6 лева на човек.

# 322
  • Мнения: 1 031

Добре де, така не се ли чувствате неудобно?  newsm78

Изобщо не! Бяхме в уж петзвезден много прехвален хотел, който се оказа най-лошото място което сме посещавали в Турция, а сме там от 2007г. Хигиената беше под всякаква критика. Храната в основния ресторант ужасна! По-голяма част от групата , а и от останалите почиващи бяха със стомашно разтройство.
А-ла карт ресторанта бе единственото що годе прилично място, което отговаряше на парите които сме платили.

Така мисля, че отговорих на въпроса ти, както и на подмятането на mimi0585

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 10 827

Добре де, така не се ли чувствате неудобно?  newsm78

Изобщо не! Бяхме в уж петзвезден много прехвален хотел, който се оказа най-лошото място което сме посещавали в Турция, а сме там от 2007г. Хигиената беше под всякаква критика. Храната в основния ресторант ужасна! По-голяма част от групата , а и от останалите почиващи бяха със стомашно разтройство.
А-ла карт ресторанта бе единственото що годе прилично място, което отговаряше на парите които сме платили.

Така мисля, че отговорих на въпроса ти, както и на подмятането на mimi0585
В кой хотел бяхте?

# 324
  • Мнения: 262
Пътя между град Анталия и селището Серик/Белек / е в ремонт на определени участъци-не целия както може да се помислите от предишен пост. Правят се нови надлези и разширения ,поради един прост факт- догодина април е откриването на световното EXPO 2016г. Освен много палати, в района на изложението домакините са предвидили и най-голямата в света ботаническа градина. Прави се и трасе на нов трамвай който ще свързва центъра на милионния град с изложението. Турците строят много бързо и буквално за 3 месеца има огромен прогрес в пътната инфраструктура на района. Всичко планирано ще е готово догодина.

# 325
  • Мнения: 6 031
Здравейте,

Дали можете да ми препоръчате авиокомпания, с която да летя до Истанбул и да е на възможно на най-ниска цена, защото първоначално бяхме решили да отидем с автобус? Обаче аз още се надявам да навия приятелите си, но това би станало ако изпаднат билети. В края на месеца пътуваме, най-вероятно понеделник, ако е със самолет, а мисля, че делнични дни е по-евтино. Ще съм ви много благодарен, ако ми помогнете.  Hug
Туркиш летят от София и Варна.
Аз лично истински ниски цени по тази отсечка не съм засичала.
Изключвам февруари месец, когато обикновено има някаква промоция.

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 1 905
Оф вече нямам търпение за петък. Grinning Чакам в сряда подробности за мястото и часа на тръгване.Кои бяха от 04.09 в Мармарис ,че нещо ви изтървах. Hug
Ето ни и нас за  4.9 Мармарис Ориент 99 .Тръгваме от Пловдив ,но не са се обадили във колко часа .Може би днес или утре .
Хайдееее не остана !Стягайте багажа и пътя !
ще го стягам четвъртък вечер Simple Smile
не остана не остана ти да не забравиш да ми се идентифицираш в рейса Simple Smile
Оф вече нямам търпение за петък. Grinning Чакам в сряда подробности за мястото и часа на тръгване.Кои бяха от 04.09 в Мармарис ,че нещо ви изтървах. Hug
Ето ни и нас за  4.9 Мармарис Ориент 99 .Тръгваме от Пловдив ,но не са се обадили във колко часа .Може би днес или утре .
Хайдееее не остана !Стягайте багажа и пътя !
ще го стягам четвъртък вечер Simple Smile
не остана не остана ти да не забравиш да ми се идентифицираш в рейса Simple Smile
Ха ха нямаааа !

# 327
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Изобщо не! Бяхме в уж петзвезден много прехвален хотел, който се оказа най-лошото място което сме посещавали в Турция, а сме там от 2007г. Хигиената беше под всякаква критика.



Моля цитирай хотела да не се набута и някой друг. Simple Smile

# 328
  • София
  • Мнения: 1 427
Изобщо не! Бяхме в уж петзвезден много прехвален хотел, който се оказа най-лошото място което сме посещавали в Турция, а сме там от 2007г. Хигиената беше под всякаква критика.

Моля цитирай хотела да не се набута и някой друг. Simple Smile

Ха, що пък трябва да имам някакви скрупули колко пъти ще посетя алакартите. Англичаните могат да дойдат тука да се оливат с алкохол, аз не мога да отида 2 пъти на алакарт. Или пък руска група от 15-20 души в турция да отнесе 800 варени яйца за една закуска. Да не са по-убави. Само на съвест не го избивайте.

# 329
  • София
  • Мнения: 350
Може би не е голямо „прегрешение“ да „изкяриш“ един алакарт. Още повече на фона на румънците, които си взимат супа в найлонови пликчета за из път или тези, които си преливат алкохол в пластмасови бутилки или други които носят подарък баклава от олинклузива, уж че била по-прясна. От всички националности има хора като хванати от гората и които смятат, че „са си го платили“. Но никой ли не се замисля за реалната цена на това което се тъпче по куфарите или това което се изхвърля от препълнените чинии. Не говоря за 3-4 килограма отгоре с които са надебеляли, но поне не са изхвърлили храната. И когато всеки НЕ прави това за което критикува другите или поне се опита да се постави на мястото на хотелиерите и персонала нещата ще са по-културни. Това не означава, че всички хотели са с добро обслужване и качествена храна, но мисля, че това не е причина да се „наказват“ с подобни действия. И накрая искам да каже, че този пост не е насочен към дамата с алакарта, но тя ме провокира да го напиша.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт