На море в Турция - тема 39

  • 129 773
  • 747
  •   1
Отговори
# 405
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Благодаря за пояснението относно документите. Обаче за другото ще ме извинявате,ако ТА ми прецака почивката по този начин,че да загубя буквално 2 дни от нея и не ми предложат адекватна компенсация ще ми видят гърба завинаги. И хич не ме интересува така широко разпространеното "платили по 500-600 лв на човек и очакват чудеса" срещу реални пари,очаквам реално и адекватно обслужване.
Те от такива заплахи не се трогват. Виж КЗП, Министерство на туризма са друга бира. Но наистина си прочетете договора, защото може от ТА да са изправни.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2015, 12:04 от miss july

# 406
  • Мнения: 7 605
Естествено че всичко се плаща с лири , плащането в евро или долари е изключение за туристите от ТА и по пазарите.
Ако родители значи съпрузи и тримата са с еднакви фамилий - няма проблем.При различен случаи - акт за раждане + копие коетро понякога вземат.
Авиокомпанийте се грижат за осъществяването на полетите , прозорци и коридори за да е възможен и безопасен полета , а не за някакви кефове на пътниците , ако на мен или теб е удобно да летим сутрин и съответно слетобяд , може пък на 50 други да им е кеф обратното , на други 50 - по обед.Няма как авиокомпанийте да тръгнат да угаждат на капризите на пътниците.А и ако днес има 50 самолета кацащи в Анталия всички да кацнат в 7 или 8 щото тъй било удобно Simple Smile
Благодаря за пояснението относно документите. Обаче за другото ще ме извинявате,ако ТА ми прецака почивката по този начин,че да загубя буквално 2 дни от нея и не ми предложат адекватна компенсация ще ми видят гърба завинаги. И хич не ме интересува така широко разпространеното "платили по 500-600 лв на човек и очакват чудеса" срещу реални пари,очаквам реално и адекватно обслужване.

Като оставим очакванията на страни, какво пише в договора ви? Пише ли номера на полета и часовете, пише ли че тези часове подлежат на промяна, има ли изобщо нещо писано по този въпрос?

Принципно, това са чартерни полети и при тях винаги има риск от промяна на часовете. Ако искате сигурност, трябва да вземете редовен полет, при който имате само риск на закъснения  Wink

# 407
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 852
Ние ще летим другата събота за Мармарис, Паша бийч. И на мен не ми е много приятно, че съботите почти ще ги изгубим, но го знаех предварително. Пишеше в договора, че полетът ще е ранния след обед, после има около 2 часа трансфер, смятам,че ще стигнем около 6-7 ч. вечерта. Н  връщане май пак по това време ще се тръгва.

# 408
  • Мнения: 1 559
Не става въпрос за нас,така че нямам поглед какво точно пише в договорите. По принцип обаче тези договори са от типа на "имаш право да платиш и нищо повече" ТА си запазва правото да ти заяви ,че пътуване няма да има едва ли не в последният момент,имат право да ти искат още пари за какво ли не...промяна на курса на валута, цена на петрола на борсата и т.н.
Обаче цената на петрола падна, а моята цена не е коригирана в посока надолу Sunglasses
Тази година много познати направиха почивките си по следният начин
Варна-Истанбул с кола, от там вътрешен полет до Анталия. Едното семейство се върнаха преди 3 дни и полета за 2-ма е струвал 90 турски лири /курса на лирата е 0,61 лв/ в ДВЕТЕ посоки.
За нас вече беше късно за тази опция, но смятам догодина да я използвам. Горивото не ми излиза по скъпо от летищните такси за 3-ма души.

# 409
  • Варна
  • Мнения: 816
В нашия договор часа на излитане беше посочен 7,10. Два дни преди полета го променоха на 17,00, в деня на полета на 20,00, а излетяхме в 21,40 по тъмно. В хотела се настанихме в 1,30  през ноща на следващия ден. Обратния трансфер беше в 7ч. сутринта. Загубихме два дни. Имаме застраховка отмяна на пътуване, там има клаузи за закъснял полет, подадох документи. Пратих и писмо на туроператора, сега чакам. В договора с туроператора пише ДНЕВЕН полет, а нашия беше нощен.

# 410
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 852
Фани, в тази ситуация мисля, че си в правото си. Моля пиши как са се развили нещата.

# 411
  • Мнения: 1 559
Абсолютно си е права. Има ситуации,които са извън нашият контрол и тогава можем да появим разбиране. Едно лошо време и отмяна на полети и например изпъва нервите на всички по веригата, от пътника до рецепцията на хотел.

# 412
  • Варна
  • Мнения: 816
То при нас направо си беше смешно. Самолета се развалил 2 дни преди полета и България еър чартър май нямат друг самолет. Не могли да го оправят, седим си на гейта, хората нервни, с малки деца, отварят гейта , автобусчето седи навън , а самолет няма.  JoyИ така си седяхме - половината хора в автобуса, половината вътре на летището, докато дойде самолет. И  един съвет. При нас на бордните карти пишеше час на излитане 17,00. Още на летището си поискахме документ за  новия час на излитане. Дадоха ни го на гейта, но само на тези които се бяха обадили. Официален документ с печат на летището.

# 413
  • Мнения: 7 605
В нашия договор часа на излитане беше посочен 7,10. Два дни преди полета го променоха на 17,00, в деня на полета на 20,00, а излетяхме в 21,40 по тъмно.

А пише ли в договора, че тази часове са фиксирани, или пише че могат да се променят?

# 414
  • Мнения: 7 605
По принцип обаче тези договори са от типа на "имаш право да платиш и нищо повече"

Имаш и право да не подпишеш такъв договор, ако не те устройват условията в него.  Peace

# 415
  • Варна
  • Мнения: 816
В договора пише , че си запазват правото да променят цените и условията, за което ще ни уведомят своевременно. Има европейски директиви пр закъснение на полети, обезщетенията  започват от 250€, при закъснение повече от 4ч. На бордните ни карти пише 17,00ч., а ние излетяхме в 21,40ч? Закъснението е голямо. Но ние не сме си купили сами билетите, т.е. туроператора  трябва да подаде рекламация. Писах им, били се задействали, да видим. Действам и позастраховката, евентуално ако ми изплатят нещо и от двете места ще избирам кое да взема. Догодина сами ще трябва да си организираме пътуването и резервацията през tui или директно в хотела.

# 416
  • Мнения: 417
Здравейте!
Не можах да намеря тема специално за Анталия,затова пиша тук.
Ще ходим семейно на почивка в края на на септември до началото на октомври.Понеже е почивка,а не екскурзия ,ще имаме много свободно време.На мен обаче ми се очертава да не мога да се насладя на свободното време заради женски проблеми и се чудя къде какво си заслужава да се види и опита,може ли да ми дадете препоръки? Simple Smile

# 417
  • Мнения: 20
Не става въпрос за нас,така че нямам поглед какво точно пише в договорите. По принцип обаче тези договори са от типа на "имаш право да платиш и нищо повече" ТА си запазва правото да ти заяви ,че пътуване няма да има едва ли не в последният момент,имат право да ти искат още пари за какво ли не...промяна на курса на валута, цена на петрола на борсата и т.н.
Обаче цената на петрола падна, а моята цена не е коригирана в посока надолу Sunglasses
Тази година много познати направиха почивките си по следният начин
Варна-Истанбул с кола, от там вътрешен полет до Анталия. Едното семейство се върнаха преди 3 дни и полета за 2-ма е струвал 90 турски лири /курса на лирата е 0,61 лв/ в ДВЕТЕ посоки.
За нас вече беше късно за тази опция, но смятам догодина да я използвам. Горивото не ми излиза по скъпо от летищните такси за 3-ма души.
Ако е такава цената на билета,при това за двама и в две посоки-то там всички със самолет ще летят  Joy След разглеждане на сайта на турските авиолинии видях,че е 89 лири, но в една посока,т.е. за двама става 180 или двупосочен за 360 лири то в икономична класа.Във вашият случай като сте трима-още повече Simple Smile А и горивото до Истанбул,ами паркинг...я по-добре си пътувайте с колата- хем пътища хубави,хем природа ,ще си направите своя си незабравима почивка.Няма ядове,няма нищо  Laughing

# 418
  • Мнения: 84
Monikss, Fani, и аз в отбора! Обадиха ми се, че ще пътуваме, но не както беше записано първоначално в офертата в 13,30 часа, а в 16 часа, може би датата на отпътуване също е променена, но все още не съм взела документите... Интересното е, че в договора не е упоменат час на тръгване, т.е. въпреки, че и ние имаме споменатата застраховка, не знам дали ще можем да си търсим правата...

# 419
  • Мнения: 7 605
В договора пише , че си запазват правото да променят цените и условията, за което ще ни уведомят своевременно. Има европейски директиви пр закъснение на полети, обезщетенията  започват от 250€, при закъснение повече от 4ч. На бордните ни карти пише 17,00ч., а ние излетяхме в 21,40ч? Закъснението е голямо. Но ние не сме си купили сами билетите, т.е. туроператора  трябва да подаде рекламация. Писах им, били се задействали, да видим. Действам и позастраховката, евентуално ако ми изплатят нещо и от двете места ще избирам кое да взема. Догодина сами ще трябва да си организираме пътуването и резервацията през tui или директно в хотела.

Не не, за закъснението е ясно. Мисълта ми беше за първата промяна на часовете дни преди полета (от 7ч. сутринта на 17ч.) - по договор имат право значи. Но за закъснението можеш да си потърсиш правата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт