Нашата сватба през 2015 - тема 11

  • 28 952
  • 525
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 22
mtaneva.... клипчето многооооооо ми хареса..... пожелавам ви винаги да сте толкова щастливи и влюбени.....


Аз да ви се похваля в момента съм в процес на правене на поканите и уточнявам с агенцията какво точно искам... процесът малко се протака , защото всичко става с емайли, но  до края на седмицата трябва да имам примерен вариант за да мога да направя поръчката.... На 5ти Ноември се прибираме в БГ за легенда и се надявам да мога да взема поканите и да почна да раздам колкото мога за периода , който сме там.

Писах имейл да се срещна с диджея , но от 4 дни никой не ми е отговорил. Свързах се с друг и ще уговоря среща и с него за всеки случей, тъй като следващото ни прибиране е края на март и тогава ще е прекалени късно ....

Мислим също да направим и едно пътуване до ресторанта в Сандански, да обсъдим и менюто . Знам , че е рано и може да го оставим за март месец, но нямаме никакви варианти до момента и ми се иска да знаем примерни цени.  Някакви препоръки с менютата, някакъв 'за' или 'против' определени ястия????

А и едно въпросче..... Някой да има някакви впечатления от Балевски??? Той ще ни бъде фотографа и не мисля , че срещнах някакви мнение тук Simple Smile))))  На мен ми харесват обработените кадри на снимките , които публикува във фасебук, но ми е интересно някой виждал ли е заснемане на цяла сватба примерно



# 496
  • Мнения: 528
Миленски, за Балевски нямам отзиви, но за храната мисля, че спокойно можеш да пропуснеш шопската салата или комбинация руска със снежанка...всякакъв боб с лук и мешана скара с пържени картофи също....чешки рулца или пиле в палачинка ...ей такива разни... мое мнение Naughty Иначе като организатор, мога да ти кажа- колкото по-рано, ролкова по-добре....преди самата сватба може да се обърка всичко. При нас се случиха сериозни неща и ако трябваше да се занимавам с глупости и дреболии или важни като менюто...не знам дали някой би се справил. Организацията ми удържа на всичко!

Момичета да споделя малко инфо, защото не знам дали сте запознати:

Предполагам всички, които са взели фамилията на съпрузите си вече имат издадени нови лични документи. Искам да ви напомня в случай, че не знаете да си смените с подаване на бланка и фамилията в Здравна каса, защото ако се наложи издаване на болничен или използване на направление възникват трудности, а обикновено на човек не му е до това в такъв момент. Днес ми го напомни личната лекарка. Дано съм била полезна Peace

# 497
  • Мнения: 1 239
Коя точно институция е това, НОИ? Че не сгрявам, аз още личната карта си чакам, че после шофьорската. През банката минах другаде, ако се сещате.....

# 498
  • Мнения: 936
[color=teal  Някой да има някакви впечатления от Балевски??? Той ще ни бъде фотографа и не мисля , че срещнах някакви мнение тук Simple Smile))))  На мен ми харесват обработените кадри на снимките , които публикува във фасебук, но ми е интересно някой виждал ли е заснемане на цяла сватба примерно

[/color

Една позната го беше наела за сватбата си и беше много доволна от снимките.Мисля,че правиха и следсватбена фотосесия извън България.Снимките им са прекрасни,аз също исках да ги наемем, но не ме устрои цената.Знам,че графикът им е много натоварен за това,ако наистина държиш да са те, те съветвам да си резервираш датата от сега! Simple Smile Дано съм била полезна. Simple Smile

Цитат
Коя точно институция е това, НОИ? Че не сгрявам, аз още личната карта си чакам, че после шофьорската. През банката минах другаде, ако се сещате.....

И аз не знам,къде точно точно трябва да се подадат документи за здравната каса, иначе и аз чакам лична карта и после трябва да ходя до Враца за книжака,а се надявах,че ще стане в Козлодуй.
Шоколадче, на теб искат ли ти пак медицинско за книжката?

# 499
  • София
  • Мнения: 545
В НОИ фамилията се сменя автоматично, аз не мисля че трябва да се ходи в здравната каса. Доколкото четох се сменят първо лична карта, до месец след това шофьорска книжка, в банката се ходи с новата лична карта да сменят имената в сметката и да се издаде нова дебитна карта, и последно дава се копие на новата лична карта в счетоводството където работите. И това е ........ за здравната каса за първи път чувам, а аз бях миналата седмица болничен, пуснаха ми го с новата фамилия, за сега май няма проблем  Simple Smile

http://pravatami.bg/9295/

Последна редакция: чт, 22 окт 2015, 08:58 от pepi_mdi

# 500
  • Мнения: 321
В НОИ фамилията се сменя автоматично, аз не мисля че трябва да се ходи в здравната каса. Доколкото четох се сменят първо лична карта, до месец след това шофьорска книжка, в банката се ходи с новата лична карта да сменят имената в сметката и да се издаде нова дебитна карта, и последно дава се копие на новата лична карта в счетоводството където работите. И това е ........ за здравната каса за първи път чувам, а аз бях миналата седмица болничен, пуснаха ми го с новата фамилия, за сега май няма проблем  Simple Smile
http://pravatami.bg/9295/
Peace Да, в НОИ се сменят автоматично данните - в началото на седмицата бях на лекар, казвам си старата фамилия (тъй като при тях съм регистрирана с нея, а и не съм си подавала все още документи за смяна на личните документи), а мацката от регистратура ме пита "вие сменили ли сте си фамилията"? И ми обясни, че са свързани с базата данни на НОИ, а там информацията постъпва автоматично. В тази връзка за мен също няма логика да се ходи в Здравната каса  newsm78 Зълвата обаче е джипи, ще взема да я питам за всеки случай.

# 501
  • Мнения: 24
Моят съвет за всички бъдещи булки е, когато си изберете дата бързичко си запазете съвет, ресторант и който прави църква, защото в много от случаите се получава проблем с датата. Проверете навсякъде преди да запазите окончателно.

# 502
  • Мнения: 862
Ilein защо ще ходиш до враца аз тук си подадох за книжка даже тия дни ще ходя да си  я вцема , че е готова

# 503
  • Мнения: 14 374
Моят съвет за всички бъдещи булки е, когато си изберете дата бързичко си запазете съвет, ресторант и който прави църква, защото в много от случаите се получава проблем с датата. Проверете навсякъде преди да запазите окончателно.

Благодарим за съвета, но ние вече се изпооженихме  Laughing

# 504
  • Мнения: 528
Личната лекарка ми обясни, че възниквал проблем при издаването на направления. Днес съм почивка и ше ходя до здравната каса, за да ми обяснят на място побеже ми е близо до вкъщи. Ще докладвам после, тъй като и за мен няма логика.  Outta Joint
 Иначе поне по банки не се занимавам, тъй като презимето ми е същото като старата фамилия и няма проблем да си е по картите  Wink

# 505
  • Мнения: 1 239
 В банката , понеже имам  спестявания държах веднага да оправя нещата.  фамилията смениха с акта за брак само. Нямало кой да ми прави проблем за имената на картата и като я сменям заради срока, просто трбявало да мина 1 месец по-рано, за да уведомя пак за новото име. Така или иначе кой те пита в магазина или банкомата дали ти отговарят имената. За шофьорската сега ММ си я подновява и да - иска се медицинско. Ходил на очен, ама не знам не може ли само ЛЛ да свърши тази работа? Другата седмица ще си взимам личната карта и по-другата ще кажа как е за шофьорската. Тези дни нещо ме боли много главата над врата, чудех се за направление. А иначе исках за гинеколог да ида , да си мина годишния преглед.
Като стана дума вие как сте с разговорите за бебчета, планове? Мислим догодина опити вече. Аз сега искам да сменя работа до 6 месеца и ако успея бих изчакала. Ако си остана на старата работа, плановете така или иначе са пролетта ремонт, Мармарис, бебе luvbed Дай Боже!

# 506
  • Мнения: 936
Ilein защо ще ходиш до враца аз тук си подадох за книжка даже тия дни ще ходя да си  я вцема , че е готова

Силве, жената в паспортна така ми каза.Можела да се пробва,ама и правели проблем и не била сигурна,че ще стане.При теб всичко си е било наред,така ли?

Шоколадче, ние правим опити вече от две години и нищо, но аз ви бях казала.Уж ходихме по изследвания и всичко е наред, обаче ето, че не става.И този месец така се постарахме и на медения месец и въобще целия месец и пак не става.Вече не знам какво да правя.Май ще пробваме с инсеминация.

Защо не си направим една темичка и да си пишем в нея,че тук май почваме да спамим.То се е видяло,че не можем да се разделим Simple Smile newsm44

# 507
  • Мнения: 14 374
Скрит текст:
Ilein защо ще ходиш до враца аз тук си подадох за книжка даже тия дни ще ходя да си  я вцема , че е готова

Силве, жената в паспортна така ми каза.Можела да се пробва,ама и правели проблем и не била сигурна,че ще стане.При теб всичко си е било наред,така ли?

Шоколадче, ние правим опити вече от две години и нищо, но аз ви бях казала.Уж ходихме по изследвания и всичко е наред, обаче ето, че не става.И този месец така се постарахме и на медения месец и въобще целия месец и пак не става.Вече не знам какво да правя.Май ще пробваме с инсеминация.

Защо не си направим една темичка и да си пишем в нея,че тук май почваме да спамим.То се е видяло,че не можем да се разделим Simple Smile newsm44

И аз си го мислех, ама не знам в кой раздел  newsm78 Ще се почудя още малко и ще питам модератор Simple Smile

# 508
  • Мнения: 936
Скрит текст:
Ilein защо ще ходиш до враца аз тук си подадох за книжка даже тия дни ще ходя да си  я вцема , че е готова

Силве, жената в паспортна така ми каза.Можела да се пробва,ама и правели проблем и не била сигурна,че ще стане.При теб всичко си е било наред,така ли?

Шоколадче, ние правим опити вече от две години и нищо, но аз ви бях казала.Уж ходихме по изследвания и всичко е наред, обаче ето, че не става.И този месец така се постарахме и на медения месец и въобще целия месец и пак не става.Вече не знам какво да правя.Май ще пробваме с инсеминация.

Защо не си направим една темичка и да си пишем в нея,че тук май почваме да спамим.То се е видяло,че не можем да се разделим Simple Smile newsm44

И аз си го мислех, ама не знам в кой раздел  newsm78 Ще се почудя още малко и ще питам модератор Simple Smile

И аз това се чудех, как ли трябва да я наречем и в кой отдел трябва да се сложи.Може би в раздел: "Дом и семейство", но питай все пак. Simple Smile

# 509
  • Мнения: 14 374
Питах. Аз мисля в Нежни половинки, защото там са темите на Домакините, на Съпруги на военнослужещи и т.н. Ще изчакам да ми отговорят.

Ние може да сме Съпруги от 2015, само това ми идва на ум  Laughing Ако искате предложете някакви заглавия докато чакам отговор от модератор Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт