Кога и как да кажа на работодателя си, че съм бременна?

  • 6 613
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 161
Може да говориш само с шефа си и да му обясниш, че си бременна, но се притесняваш, тъй като си имала една неуспешна бременност. Затова го молиш да не казва на останалите колеги. Също така поради тази причина е по-добре да не ти подновяват ел. подпис. Ще може да го ползваш само още 2 месеца. 6-ти месец си е доста напреднала бременност. Би трябвало да нямаш проблеми до края. Пожелавам ти го!
Дано всичко да е наред  и да родиш едно хубаво и здрвао бебе!

# 31
  • Мнения: 337
Скъпа, длъжна си била още в началото на бременноста да уведомиш работодателя си за положението. Това се прави за да може работодателя да се подготви с персонал да те замести докато си в майчинство. Мисля, че постъпката ти е некоректна.

# 32
  • Мнения: 2 271
Разбрах в 7 седмица(бях в годишен отпуск тогава),но отидохи казах.Моята работа не може да се практикува от бременни.Тъй че те си знаеха-веднага след отпуска-болнични!

# 33
  • Мнения: 160
Момичета дано имате съвестни работодатели и не реагират  като моя..... в 3 месец казах че съм бременна(всъшност и тогава разбрах) и... той ме уволни,дано на никой не му се случва
 Confused

# 34
  • София
  • Мнения: 726
Здравей,

само искам да добавя, че за да се ползваш от защитата на Кодекса на Труда, трябва "официално" да си уведомила работодателя си - т.е. с бележка, че си бременна, подадена в деловоството или на шефа, но задължително на твоето копие да сложат входящ номер или подпис на работодателя, че я е получил.

Поздрави

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Ами май доста отдавна е трябвало да кажеш.Какво те притеснява че ще те изгони от работа ли?Или мислиш директно да му предотавиш болничният .Айде малко по-коректно към работодателите те също са хора Mr. Green а и това че ти ще отсъстващ е проблем за него защото трябва да ти търси заместник. Naughty

# 36
  • Мнения: 229
Извинявам се на всички и много Ви благодаря за отговорите, но няма да Ви послушам. Няма да му кажа сега, защото ще има достатъчно време да ми намери заместник и да го обуча, ако не аз колежките. Фирмата е голяма и може да си позволи да ми издаде електронен подпис, който няма да ползвам. Освен това със сигурност няма да ми проличи до седмия месец. Това го знам от първото, пък и съм доста едричка. И ето я най-голямата причина - не мога да кажа нъй-напред на него, а после на детето си, на майка си и на сестра си. А на тях ще им кажа за Великден, когато всички ще се съберем. Майка ми е в Гърция, а сестра ми работи в друг град. Леко бременеене на бъдещите майки във форума!

# 37
  • Мнения: 300
изчетох всички мнения, които са ти дали, и с учудване и задоволство прочетох последното ти решение. Струва ми се, че аз съм единствената тук, която подкрепя точно твоето решение. Моят аргумент обаче е малко по-различен. Когато преди 6 месеца загубих бебето си в четвъртия месец, само двете ми шефки знаеха, че съм бременна, по неволя им казах, защото просто една вечер внезапно постъпих в болницата, а на другия ден трябваше да съм на едно много важно място. И двете знаеха, че преди това бебе съм загубила друго. И вместо да си трае едната, раздрънкала! И само ден след като разбрах този факт - отново в болница. Този пък окончателно... Така че ай сиктир на всички, дето си врат носа и се радват уж! Може да го наречете суеверие, но аз тоя път съм се зарекла, ако пак нещо ми се наложи, не дай боже, да ги лъжа, че нещо друго съм закъсала... Толкова бях шокирана, че си мислех дори на мъжа си да не казвам при трето забременяване, така че наистина ако някой трябва да знае, това трябва да си го реши самата майка  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 849
Аз казах към 5 месец ,в момент в който ме бяха натоварили с работата и на почиващата колежка и ми писна .Зарадваха се ,колкото по-рано толкова по-добре . Peace

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 688
привет и от мен
аз казах, когато ме записаха в женска консултация... края на трети месец
реших, че е коректно към него да знае възможно най-рано...
веднъж записана, на договор, принципно няма право да ме уволни...
а и бях решила - ако забележа проблем - веднага в болничен...

а и аз бях много слаба и в края на третия месец вече си личеше...
щеше да е по-гадно да не го разбере от мен... за сега нямам проблем
а днес ми е термина...

Общи условия

Активация на акаунт