100 mg. aспирин по време на бременност

  • 5 434
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте, момичета.
Вчера ми беше първата фетална морфология. Изследвания са ми супер, на ултразвука всички беше наред видяхме беба много подробно и всичко е супер. Но лекарят ми предписа 100 мл. аспирин по едно хапче на ден като ми обясни, че това е с цел да се предотврати бъдеща евентуална прееклампсия, поява на белтък в урината  и също спомагало за развитието на плода. Аз имам записан час при гинеколожката ми за 24.08 , така че не мога да се консултирам в момента с нея дали е добре да приемам аспирин. Естествено лекарят ми каза, че в малки дози не е вреден, че е полезен и като отида на 24-ти на прегледа, ако моята гинеколожка прецени, че нямам нужда да го пия да го спра, но до тогава да съм си го приемала.
На други от Вас изписвали ли са аспирин в малки количества, когато всичко е било добре и бременността не се е смятала за рискова ?
Благодаря Ви предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 30 802
Аспирин в малки дози разрежда кръвта. Не е вреден, но се надявам лекарят да ти напомни да спреш навреме преди раждането, защото пък там целта е да спреш да кървиш възможно най-бързо.

# 2
  • Мнения: 304
Да ще се консултирам. Сега прочетох точно това на листовката, че в последните месеци не бива да пие, така ще го знам Simple Smile
Благодаря Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз знам, че аспирин изобщо не се пие по време на бременност. Никакъв. През цялото време. Според мен за всеки случай чуй и второ мнение преди да започнеш да го пиеш.

# 4
  • Мнения: 3 595
Не е вярно това за аспирина, толкова бременни има в този форум, които го пият и им е предписан. И аз знам, че не се пие към края, но аз бих слушала тук лекаря си, вместо мненията във форума  Peace

# 5
  • Мнения: leet
Чела съм, че момичета с тромбофилия пият аспирин протект по време на бременност. Не знам дали е вреден, щом лекар ти е казал, значи си е имал причини...потърси второ мнение Simple Smile

# 6
  • Мнения: 304
Да утре смятам все пак да отида до гинеколожката си и поне със сестрите да говоря, ако не успея с нея. Но и аз смятам, че, ако нямаше причина нямаше да ме предписва аспирин 100 мг. все пак е лекар и знае Simple Smile Но все пак ще се допитам и го гинеколожката ми Simple Smile Днеска прочетох доста статии от английски език и във всичките наистина пишеше, че в началото се смята за полезен единствено в края на бременността не бивало да се пие Simple Smile
Благодаря Ви за отговорите момичета Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте,

и на мен лекарката ми изписа аспирин протект да го пия до 24 г.с. (поне за сега, не знам дали няма да е до края), защото имам синдром на Хашимото. Каза ми, че аспиринът намалява нивата на антителата. Щом гинеколог го изписва, значи не е вреден за майката и бебето.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 304
Здравейте. отново. Вчера не успях да се видя с гинеколожката ми и сега съм леко притеснена , защото, пия и фолиева киселина и се притесних да не си повлияят зле двете хапчета Sad

# 9
  • Мнения: X
На някои бременни го изписват, не ти ли казаха каква е причината да го изпишат на теб?

# 10
  • Мнения: 1 067
Няма взаимодействие м/у аспирина и фолиевата киселина.И двете бременности съм пила Аспирин и то почти до края като превенция на прееклампсия, защото вдигах кръвно.

# 11
  • Мнения: 304
Да лекарят ми каза, че е добре да се пие след 12 г.с ,за да се намали рискът от прееклампсия, тъй като това ми е първа бременност. Също така помагал за по-доброто износване на  бебето, за формирането на плацентата и за разреждане на кръвта Simple Smile. Това му беше обяснението Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 595
Денини, защо просто не послушаш лекаря си вместо да се притесняваш? Тук във форума ще получиш всякакви мнения, ето даже се писа, че било абсолютно противопоказно (?!), на нас ли вярваш повече или на лекаря?

# 13
  • Мнения: 304
Аз му вярвам разбира се и  му имам доверие. Просто пиша, за да видя дали и на други момичета са изписвали и какви са били причините. Естествено, че ще продължа да си пия това , което ми предпишат Simple Smile

# 14
  • Мнения: X
И все пак не разбирам, защо не попита на място, поради каква причина ти го изписват. Високо кръвно ли имаш, не добри изследвания на урина или..?

Общи условия

Активация на акаунт